Google Hızlı İndex Alma Yöntemleri 

Yeni bir web sitesinde index almak zor olabilir. Ancak belirli adımlara dikkat ederek web sitenizin trafiğini arttırmayı başarabilirsiniz.

Daha hızlı index almak için mutlaka dikkate almanız gereken konular arasında ise şunlar bulunuyor:

Site Hızı

Sitenizin iyi bir hıza sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Çok düşük hıza sahip bir web sitesi olumsuz etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ziyaretçilerin yüksek çoğunluğu geç yüklenen web sitelerini beklemek istememekle birlikte daha çok bu siteleri ikinci defa ziyaret etmemektedir. Bu nedenle web sayfalarının en az iki saniye içinde açılması büyük önem taşır. Ayrıca bu durum ziyaretçilerin sitenizi düzenli olarak ziyaret etme ihtimalini de arttırmış olacaktır.

Düzenli İçerik Yayınlayın

Web sitenizde düzenli olarak içerik yayınlamaya özen göstermeniz gerekir. Siteye ivme kazandırmanın bir yolu ise her gün kesintisiz olarak içerik yayınlamaktan geçer. Benzersiz içerikler yayınlamaya çalışmanız Google’ın sitenize olan ilgisini arttırmaya neden olacaktır.

Mobil Uyumlu Site

İndex almak için dikkate almanız gereken konulardan biri de mobil uyumlu bir siteye sahip olmaktır. Teknoloji açısından ilerlemiş olan günümüzde mobil cihazlardan da internete erişim sağlıyoruz. Dolayısıyla web sitenin aynı zamanda tablet veya telefon gibi mobil cihazlar içinde uyumlu olması artık aranan şartlardan biri haline gelmiş durumdadır. Sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesi ve index konusundaki sıkıntıları geride bırakmak açısından bu durumu dikkate almanızda fayda var.

Doğru Anahtar Kelime Seçimi

Düşük rekabet içeren anahtar kelimelerin seçilmesi son derece önemli olmakla birlikte iyi bir rekabet üstünlüğü sağlamak açısından birebirdir. Özellikle yeni bir web sitesi açmış durumdaysanız yüksek rekabete sahip olan anahtar kelimelerden kaçınarak, daha düşük rekabete sahip olan ama yine de aranma miktarı yoğun olan anahtar kelimeler belirleyebilirsiniz. Anahtar kelime araştırma aracını kullanarak ilgili kategorinizle olan ilgiyi belirleyebilir, arama hacimlerini de dikkate alarak konular için en uygun anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Meta Açıklaması

Meta açıklamalarının boş bırakılmaması gerekirken mutlaka alakalı metinlerin seçilmesi yerinde olacaktır. Kullanıcılar bu başlığı ilgili açıklama ile ilişkilendirmelidir. Meta açıklaması mümkün olduğunca kısa tutularak 155 karakterin aşılmaması gerekir. Kolay index almak için meta açıklamasının doğru şekilde yapılması bu nedenle büyük önem taşır.

Sosyal Medya

Sitenizin popülerliğini arttırmak için sosyal medya platformlarını da aktif olarak kullanmanız faydalı olacaktır. Sosyal medya üzerinden daha fazla trafik çekmeyi başarabilirsiniz. Bu nedenle kullanıcıların ilgisini çekmek için bilgilendirici türden makaleler oluşturmak tavsiye edilir. Özellikle Facebook, Twitter, Pinterest gibi platformlar siteye daha fazla ziyaretçi gelmesine neden olurken, sitenizin bilinirliğinin yükselmesine aracı olacaktır. Bundan kaynaklı olarak ilk yapmanız gereken şey sitenizin ilgili sosyal medya platformlarında hesabını açmaktır. İndex hızını arttırmak açısından birebir olacak bu çalışmalar ziyaretçilerin katlanmasına imkan tanır.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir