Union İstanbul Instagram Reklamları 

Günümüzün en çok kullanılan sosyal mecralarından olan Instagram reklamlarıyla düşük maliyetlerle satışlarınızı artırın. 

Hemen hemen her birimizin karşısına her gün Instagram reklamları çıkar. Belki de pek çoğumuz bazı firmaları ve firmaların vermiş olduğu hizmeti bu reklamlar aracılığıyla öğrendi. Sosyal medya mecralarının günümüz dünyasında oldukça etkili olduğu çok açık ve şu aşamada insanların çoğu tarafından kabul edilmiş durumda. 

Instagram, mağaza özelliğiyle kendi bağlantısı üzerinden satış yaptırma özelliğini de öne çıkararak yeni bir atakta bulunmuş ve bu atakla özellikle e-ticaret anlamında Instagram’ın değeri artmıştır. 

Doğru Zamanda Uygun Hedef Kitlesi İle Buluşun

Bilindiği üzere Instagram, 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük reklam platformlarından bir tanesidir. 4 temel reklam modeli bulunan Instagram’da ancak doğru zamanda, doğru reklamı, istenen hedef kitle ile buluşturmak işin belirleyici noktasıdır. Biz de bu farkındalıktan hareketle ilk etapta bir pazarlama planı oluşturuyor ve hedefler doğrultusunda her adımda titizlikle ilerliyoruz. 

facebook

Sayfa Analizi

İnstagram reklamlarına başlamadan önce müşterinin web sitesi ve sayfa analizinin yapılması gerekmektedir. Yapılan anlizler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda çıkılacak reklam modelleri belirlenmektedir. Belirlenen İnstagram reklam modellerinde kullanmak için tarafımızdan görsel, metin ve video oluşturulmakta veya müşteriden talep edilmektedir. Oluşturulan İnstagram reklam modelleri, onaylandıktan sonra reklamlar yayına alınmaktadır.

opt

Hesap Optimizasyonu

Reklam sürecinin ilk aşamasında müşteriden alınan bilgiler doğrultusunda konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi birçok kriterde hedeflemeler yapılmaktadır.Reklamlarından daha iyi performans alabilmek için 3 - 5 - 7 gün aralıklarla optimizasyon yapılması gerekmektedir. Optimizasyon sürecinde devam eden reklamlardan alınan performansa göre detaylı optimizasyon çalışması yapılmaktadır. Doğru kitlenin,yaş aralığının, cinsiyetin ve bölgenin belirlenmesi ile doğru hedef kitleye erişmek amaçlanmaktadır. Maliyeti yükselten reklam modellerinin kapatılması veya yeni reklam modellerinin açılmasıyla süreç devam etmektedir.

raporlama

Raporlama

Yapılan İnstagram reklam çalışmasının müşterini beklentisi ( Form, Gösterim, Beğeni, Site Ziyareti... )doğrultusunda haftalık veya aylık detaylı rapor gönderilmektedir. Hazırlanan rapor verileri tamamen İnstagram panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Sıkça Sorulan İnstagram Reklamları Soruları

UNION İstanbul ile Instagram reklam çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.

Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.

Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?