Snapchat Reklamları

Snapchat reklamları, belirli bir hedef kitleye hitap eder. Bu, pazarlamacıların mesajlarını doğru kitleye iletmelerini sağlar. Snapchat reklamları genellikle görsel ve video formatındadır, bu da kullanıcılara çekici ve dinamik bir deneyim sunar.

Reklam olanakları oldukça geniş olan bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Snapchat, 150 milyondan fazla günlük kullanıcı sayısına sahip. Kendine özgü birçok özelliği barındıran Snapchat, bu anlamdaki popülerliği ile göz dolduruyor.

En çok 15-25 yaş arasındaki gençlerin tercih ettiği platform, özellikle sürekli yenilenen filtreleri sayesinde kullanıcı sayısını da hızla artırıyor.

Snapchat, özellikle genç kitleleri hedefleyerek kampanya oluşturan firmaların merceğinde. Platform, farklı reklam olanakları sunduğu için firmalar tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Union İstanbul olarak dijital pazarlamanın Whatsapp, Instagram, Twitter, Facebook, Youtube, Snapchat gibi alanlarında yer alan kampanyalarımızı dijital pazarlama uzmanları ile yürütüyoruz.

snapchat reklamlari
snapchat reklam modelleri

Snapchat Reklamları Ne İşe Yarar?

İnternet ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte birçok marka bu alanda varlık göstermeye ve marka temsiliyetlerini dijitalde kurgulamaya başladı. İnsan davranışlarında yaşanan değişiklikler, tüketim alışkanlıkları vb.lerinin dijitale yönlenmesi, bu noktada önemli oldu. Dolayısıyla sosyal medya pazarlaması bu kapsamda önem kazanan ve reklam faaliyetlerinde yeni sayılabilecek bir alan oldu. Marka bilinirliği ve dijital reklamcılık çalışmalarının amacı olurken, markaların reklam bütçelerinin büyük bir kısmı da bu alana kaydı.

Dijital pazarlama araçlarından biri olan Snapchat reklamları da bu kapsamda önem kazanan farklı bir dijital pazarlama kolu olarak ön plana çıkıyor. Snapchat reklamları ile markaların hedef kitlelerine erişim imkanı da sağlanırken, aynı zamanda kişiselleştirilmiş hedef kitle reklamları ile elde edilen başarının genişliği de bu sayede artış gösteriyor

Snapchat reklamlarında hedef kitle analizi gerçekleştirerek reklam çıkmak oldukça önemlidir.Union İstanbul olarak biz, markanızın Snapchat üzerindeki kitle hacmini tespit ediyor ve belirlenen kitleye uygun reklam kampanyaları oluşturuyoruz.

Snapchat Reklam Türleri

Snapchat Sponsor Filtre Reklamları

Snapchat kullanıcıları sponsorlu filtreler ile mutlaka karşılaşmışlardır. Büyük firmalar tarafından daha sık tercih edilen filtre reklamları, güncellenen filtreler içinde gelir ve kullanıcılar sizin ürünlerinizle ilgili fotoğraflar çekebilir. Böylelikle tüm kullanıcıların ürünlerinizden haberi olur.

Discover Reklamları

Discover ya da arkadaş hikayeleri de reklamlarınızın yayınlanacağı diğer reklam alanlarıdır. Reklamların 10’ar saniyelik videolar şeklinde bu alanlarda gösterilmeleri reklamların tamamen izlenme şansını artırıyor.

Geofilter Sponsor Filtreleri

Bölgesel bazlı yayın imkanı sunan bir reklam biçimi olan Geofilter Filtreleri, adeta müşteri dostudur. Bu şekilde reklamlarınız, hitap ettiğiniz kitlenizin lokasyonuna bağlı olarak yayınlandığı için daha az bütçeyle filtre reklamlarına çıkmanız mümkün olacaktır

Uygulama Reklamları
Uygulama reklamları 10 saniyelik gif ya da video ile yayın yapabileceğiniz reklamları ifade ediyor. Bu reklamlar aracılığı ile Snapchat kullanıcıları App Store ya da Google Play’da bulunan uygulamalarınıza yönlendirilir. Uygulama reklamları, Snapchat reklamları içinde sıklıkla tercih edilir.

Snapchat Reklamları Nasıl Çalışır?

Snapchat reklamları, benzersiz bir medya deneyimi oluşturmak için uygulamanın sağladığı birçok görsel efektin kullanımı ile kurgulanan dikey videolardır. Bu videolar 3 ila 10 saniye arasında değişiklik gösterir. Kaydırma sayesinde uygulamada gezinen biri reklamlarınızı görebilir ve gerektiğinde eylem butonunun amacına göre hareket edebilir. Bunun için reklamda hedef kitle iyi belirlenmelidir. Bu sayede beklenen ticari dönüşümler rahatlıkla gerçekleşir.

Union İstanbul olarak snapchat üzerinden reklam kurgunuzu markanızı en iyi şekilde temsil etmesini sağlarken, hedeflenen ticari dönüşümlerin gerçekleşmesini sağlıyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, dijital kanalların kullanımı yaygınlık gösterdi. Özellikle sosyal medya platformlarının artış göstermesi, yeni reklamcılık kollarının doğmasına vesile oldu. İnternet tabanlı uygulamalarda reklam girerek hem reklam tasarrufu sağlanırken hem de beklenen erişim miktarı daha da artmaktadır.

snapchat reklam

Sıkça Sorulan Sorular

Reklamlarınızın Snapchat’de yer almasını istiyorsanız birkaç seçeneğiniz var. Geri dönüşü maksimum seviyede ve aynı zamanda bütçenizin de dostu olan türü, uzmanlar tarafından yürütülen kampanya aşamalarıyla daha sağlıklı seçebilirsiniz. Bu şekilde Snapchat reklam modellerinden firmanız için en uygun olanı belirlenerek çalışmalar bu doğrultuda yapılır.

Hedef kitle analizinin doğru yapılması ve kampanya sürecinin bu kitleye uygun şekilde gerçekleşmesidir.

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM