Tiktok Reklamı Nasıl Verilir? 

Tiktok uygulaması son yılların en popüler sosyal medya platformlarından biri halindedir. Özellikle hedef kitlesi gençler olan bu platformda reklamlarla ürün ve hizmetler geniş kitlelere ulaştırılabiliyor.

Tiktok reklamları bu şekilde kendi içinde pek çok avantajı peşinde getirmekte ve reklam verenlerin iyi kazançlar elde etmesini kolaylaştırmaktadır.

Tiktok’ta Reklam Vermek

Tiktok kullanıcıları birtakım şartları yerine getirerek bu platformda reklam verebilir ve bu platform üzerinden önemli kazançlar elde etmeye başlayabilirler. Tiktok’ta reklam vermek için pek çok reklam modeli bulunur. Reklam yayınlamaya başlayan bu platform pek çok marka ile iş birliği yapmaya devam ediyor. Tiktok’ta reklam vermek için öncelikli olarak Tiktok reklam hesabı açmanız lazımdır. Bunun için https://ads.tiktok.com/i18n/ ilgili linke tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurmalısınız.

Burada karşınıza ülke, telefon numarası, firma adı gibi çeşitli bilgiler çıkarken bunların eksiksiz ve doğru olarak doldurulması istenir. Ülkemizde de pek çok marka bu platform üzerinden reklam vermektedir. Bu nedenle kaliteyi elden bırakmamak isteyen platformda reklam fiyatlarının düşük olmadığını belirtmek gerekir. Kampanya amacı olarak dönüşüm, düşünce ve tanıma olarak üç farklı başlık mevcuttur. Bu başlıkların hemen altında ise trafik, erişim, dönüşüm, uygulama yükleme gibi farklı adlar bulunur.

Reklam Verme İpuçları

Top view denilen reklam çeşitleri uygulama ilk açıldığında ekranda beliren video reklamlardır. İn feeds ads ise uygulamanın içinde videolar arası geçiş yaparken karşınıza çıkan reklamlardır. Brand takeover uygulama ilk olarak açıldığında kullanıcıların karşısına çıkan reklam çeşitlerinden biridir. Markalı etiket challenge ise markaların bir etikete bağlı olarak vermiş olduğu reklamlardır.

Tiktok Kitlelerin Kullanım Yüzdesi

Eğer markanız Z nesline uyuyorsa Tiktok reklam vermek için harika seçeneklerden biri olacaktır. Uygulamayı kullanan 30 yaş altındaki kişilerin yüzdesi %66 olarak belirlenmiştir. 16 ile 24 yaş arasındaki kişilerin yüzdesi ise %41’dir. Tiktok trendlerinin çoğu da gençleri ilgilendiren içeriklerdir. Bu nedenle Z kuşağına hitap edecek hizmet veya ürüne sahip durumdaysanız reklam vermek için ilk olarak Tiktok platformunu incelemeniz yerinde bir karar olacaktır.

Teklif Verilebilir Reklamlar

Tiktok reklam verme işlemi sırasında karşınıza çıkacak teklif verilebilir reklamlar uygulamadaki reklam alanları için teklif vermenizi sağlar. Bunlar şu an platformda reklam vermek isteyenler için self-servis reklam türü olmaktadır. Burada manuel olarak reklam verme işlemini tamamlamanız mümkün hale gelir. Google reklamlarda olduğu gibi programa dayalı olan bir reklamcılık türü değildir. Bu reklam seçeneğinde ana sayfada video reklam alanı için kullanıcılara teklif izni verilir. Bununda kendi içinde üç farklı ödeme tipi bulunur. Tıklama başı maliyet, görüntüleme başı maliyet ve bin görüntüleme başı maliyet bunlar arasında yer alır. Ayrıca Tiktok’ta reklam vermek istediğinizde hedef kitlenizi seçebilir, reklamınızı görmesini istediğiniz yaşları da belirleyebilirsiniz.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir