Union İstanbul

Kurumsal Kimlik

Bir şirketin sahip olduğu imajın dışarıdan nasıl göründüğünü gösteren işaretler toplamına kurumsal kimlik denilmektedir.

Kurumsal kimlik, bir markanın dışarıdan nasıl göründüğünü ve ne yansıttığının en büyük göstergesidir. Kısacası firmanın veya şirketin davranışını tanımlar. İç dünyasında ve dışarıya gösterdiği yüzü olarak tanımlamak doğru olacaktır.

Hedef kitleyi memnun etmek veya daha fazla kitleye ulaşmak için gösterilen kurumsallık oldukça önemlidir. Saygınlık ve rakipler karşısında bir adım öne geçmeyi sağlar. Müşterilerin gözünde daha prestijli olmanın yolunu açar ve daha fazla akılda kalmayı sağlar.

Group 404 scaled e1699359912421
Business Card Branding Mockup vol7
Group 384 1 e1697799946588

Kurumsal Kimlik Tasarımının Temel Unsurları Nelerdir?

Kurumsal kimlik oluşturmak için yapılması gereken bazı kurallar mevcuttur.

• Bunların başında marka adı oluşturmak gelmektedir. Bu durum farkındalık oluşturmak için en önemli durumların başında gelmektedir.

• Logo tasarımı rakiplerden ayırmak için bir firmanın olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Mesajı doğru iletmek için iyi seçilecek bir logo ile müşterileri firmanıza çekebilirsiniz.

• Bunların yanında firmanın isminin yer aldığı birtakım ürünlerin yapılması marka bilinirliliği açısında iyi bir sonuç verecektir.

Kurumsal yapıların oluşabilmesi için bu başlıklar oldukça önemlidir. Bunların yanında kurumsal kimlik birçok unsuru içerisinde bulundurmaktadır.

• Firmanın satışını yaptığı ürünler ve bunların paketleri

• Firmaların kendi iç yazışmalarında kullanılan antetli kağıtlar veya dışarıya karşı kullanılan ürünlerin markaya özel olması

• Firmanın yayınlattığı reklamlar ve bunlara benzer diğer unsurlar.

envelope c56 front back open side air

Bize Ulaşın

Buradan bize ulaşabilirsiniz.

Image 10
SIKÇA SORULAR SORULAR

Kurumsal kimlik, adından da anlaşılacağı üzere bir firma, kurum, vakıf ya da bu tip bir oluşumun hem şirket içinde hem de şirket dışındaki duruşunu temsil eden imajı, yani kimliğidir.

Firmanızın kurumsal kimlik tasarımına logo ile başlıyoruz. Kurumsal kimlik oluşturma süreci logo, kurumsal slogan, kartvizit, broşür, antetli kâğıt, katalog gibi tüm görsel yüzünü oluşturan reklam ve grafik tasarımı çalışmalarının tamamını kapsamaktadır. Bu aşamada önce renkleri belirlenyerek logoya başlıyoruz ve diğer tanıtım araçlarına bu logo ve sloganları giydiriyoruz.

İşimizin en büyük kısmını en başta yani kreatif çalışmalarımızı ortaya koyduğumuz anda yapıyoruz. Materyaller bir bütünlük oluşturacağı için, tasarımların karakterini oturtup, daha sonra tüm materyallere aynı anlamı yansıtacak teknik çalışmaları uyguluyoruz. Yalnızca katalog çalışması yapıldığında bütçeler sayfa sayısı ve diğer ayrıntılara göre belirlenmekte.

Direkt olarak matbaa hizmeti sağlamıyoruz; fakat matbaa hizmeti sağlayan partnerlerle çalışıyoruz. Bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyoruz diyebiliriz. Danışmanlık hizmeti kapsamında materyal bilgileri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz. Fiziki bir baskı sürecimiz olmasa da uygulama sürecinde destek oluyoruz.

5141101 e1697185555331