VİDEO PRODÜKSİYON

VİDEO ÇAĞI BAŞLADI! GELİN BU ÇAĞA BİRLİKTE AYAK UYDURALIM!

 

Videonun değeri her geçen gün artıyor. Artık kullanıcılar alışılagelmiş statik tasarımlardan ziyade hareketli görseller ve videolar izlemeyi seviyor. 

 

Union İstanbul, mecraya özel fikirleri, markanıza özel senaryoları ve prodüksiyondan masaüstüne, animasyona kadar her alanda geliştirdiği videolarıyla markanıza yeni bir boyut kazandıracak.

produksiyon
produksiyon

Sıkça Sorulan Video Prodüksiyon Soruları

UNION İstanbul ile Video Prodüksiyon çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Prodüksiyon sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına ve müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Video prodüksiyon, markanın vermek istediği mesajı, marka adına en basit yolla anlatma yöntemidir. Markaların ulaştırmak istediği mesajı, afiş-ilan gibi durağan bir görselle anlatmak yerine hareketli görseller ve senaryo akışı ile anlatmak çok daha kolaydır. Videolu içeriklerin giderek artan izlenme katsayılarından da anlaşılacağı üzere ulaştırılmak isteneni en hızlı ve etkili anlatabilen süreç, video prodüksiyon diyebiliriz.

Video prodüksiyon sürecinde de diğer kreatif süreçlerde olduğu gibi öncelikle brief alınır. Yeterli brief alındıktan sonra anlatılmak istenen konuya dair senaryo yazılarak markanın hikaye anlatımı belirlenir. Senaryo tamamlandıktan sonra uygulama sürecine geçilir. Bu aşamada prodüksiyonun masaüstü ya da reel çekim olmak üzere türü belirlenerek ilgili çalışmalar gerçekleştirilir.

Video prodüksiyon maliyetleri videonun içeriğine göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Projeye başlamadan, yani senaryo yazılmadan önce net bir rakam telaffuz etmek doğru değildir. Videonun türüne göre masaüstü prodüksiyonlarda saniye üzerinden bir fiyat verilebilirken reel prodüksiyonlarda oyuncuların ve seslendirme sanatçıların kaşeleri birbirinden farklı olduğu için fiyatlar oldukça çeşitlidir.

Video prodüksiyon maliyetleri, videoların kapalı ya da açık alanda olması, platoda ya da stüdyoda çekilmesi gibi niteliklere bağlı olarak oldukça farklılık gösterir. Kabaca bir rakam söylemek gerekirse günümüzde ortalama bir günlük set maliyeti 80 bin lira ile 120 bin lira arasında değişebilmektedir; fakat bu rakamın altında ya da üstünde olabilen video prodüksiyon maliyetleri hakkında senaryo netleşmeden net bir bütçe belirlemek doğru değildir.

Union İstanbul vermiş olduğu video prodüksiyonu kapsamında tanıtım filmi, reklam filmi, interaktif video, masaüstü reklam filmi, belgesel prodüksiyonu, klip prodüksiyonu, bant reklam, jenerik ve fragman, lansman videoları, video davetiye, logo animasyonu, 2D-3D animasyon, online video, viral video, ürün videoları, tv programı, etkinlik prodüksiyonu, görsel efekt, eğitim videoları, müşteri görüşü videoları, kamu spotu, röportaj, motion graphics, kurgu & montaj, video sunum, stüdyo çekimleri, dış mekan çekimleri, hava çekimleri, etkinlik çekimleri ve green box çekimleri alanında profesyonel hizmet vermektedir. 

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM