MEDYA PLANLAMA ve SATIN ALMA

 

Oluşturduğunuz reklamları içeriğe, kitlenize, bütçenize göre nerede nasıl göstereceğiniz reklamın en büyük parçasıdır. 

Medya planlama ve satın alma konusunda uzmanlaşmış Union İstanbul, öncelikle sizi, reklamınızı ve hedeflerinizi dinler. Belirli bir strateji oluşturarak bu strateji planı çerçevesinde çalışmaya başlar. Size özel hazırlanan dijital medya planıyla hedef kitleye daha hızlı ulaşılır ve satış oranları artar.

 

Hem dijital hem de geleneksel medyada artık tahmin ettiğinizden çok daha fazla mecra var ve hangisinde olup hangisinde olmayacağınız, içeriğini kimlerin görüp kimlerin görmeyeceği en az reklamınızın içeriği kadar önemli bir konudur. Öncelikle içeriğiniz için mecra tercihi yapılır. Daha sonra gerekli yayın içerikleri tasarlanır. Union İstanbul, medya planlamasını hem dijital mecralarda hem de uygunluğunuza göre geleneksel ve offline tüm alanlarda en uygun şekilde oluşturur. 

 

medya planlama
medya planlama 2

Medya planlanmasında en önemli hususlardan biri kuşkusuz mecra seçimidir. Uzman ekibimiz bu konuda gerekli planlamaları ve araştırmaları yaptıktan sonra doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Mecra seçimi, hedef kitleye ulaşılması, ürünün pazarlama yapılması açısından önemlidir. Yapılacak olan reklam mecraya uygun bir şekilde yapılırsa başarı sağlanabilir. Örnek vermek gerekirse giyim sektörü için yapılacak olan bir medya planlaması için mecra tercihi yapılırken giyim ve benzeri sektörler ile ilgili yayın yapan medya araçları tercih edilmelidir. Bu alanda olmayacak mecralarda yapılan reklam işleri müşterilere ulaşamayacak ve algı yönetimi başarısız olacaktır. Bu gibi hatalara düşmemek için mutlaka bu sektörde uzmanlaşmış, ne yaptığını bilen, sizi hedefinize götürecek bir ekiple çalışmanız bütçenizi yanlış harcamanızın önüne geçecektir. 

 

Firmamız reklamın amacını ve hedef kitleyi doğru bir şekilde analiz ettikten sonra mecra tercihi konusunda karar verecektir. 

Firmamız, talep ettiğiniz reklam stratejisine göre yayınlar gerçekleştirdikçe yayınların hızı ve başarısını raporlar. Böylece genel durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel durum ile ilgili revizyonlar yapılır ve bütçe doğru bir şekilde yönetilmeye çalışılır. Firmamız müşterilerine medya planlama ve satın alma hizmeti verirken müşterilerinin hizmet ya da ürünlerinin en doğru şekilde görünmesini sağlamaya çalışmaktadır. 

Medya Planlama ve Satın Almanın Önemi

 

Ürün ve hizmetlerin satılışında dijital medya ve satın alma hayati öneme sahiptir. Reklam mesajı, tüketiciye en açık şekilde ve doğru kanallar vasıtasıyla ulaşılmalıdır. Verilen mesaj kadar bunun hedef kitleye nereden ve nasıl ulaşıldığı da son derece önemlidir. Kesinlikle yanlış mecra seçimi yapılmamalıdır. Yanlış mecra seçimi hizmet ve ürünün doğrudan satışı konusunda aksaklıklar yaşamanıza neden olur. 

 

Reklamlarınızı en etkili mecralarda duyurmak için doğru medya planlaması oldukça önemlidir. Hedef kitle analizi, tüketicilerin hangi mecraları hangi zaman diliminde kullandıkları bu hususta önemlidir. Bununla birlikte rakip analizi de yapılmaktadır. Union İstanbul, medya planlama ve satın alma ile reklamlarınızı size en uygun mecralarda en doğru hedef kitlenize ulaştırın. 

medya planlama 2 1

Benzer İçerikler

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM