INFLUENCER MARKETING

influencer

Markanız herkesin takip ettiği influencer’ların içeriklerine konu olsun, marka bilinirliğiniz, güvenilirliğiniz ve satışlarınız artsın. 

Influencer, sosyal medyada belli bir kitleye sahip olan ve bu topluluğu etkileme, bir ürünü veya hizmeti satın aldırma gücüne sahip kişilerdir. Influencer marketing önemli bir satış stratejisi olup birçok marka ve firma tarafından tercih edilmekte ve böylece hedef kitleye çok daha rahat ulaşılması amaçlanmaktadır.

Influencer marketing son zamanların en popüler terimlerinden biridir. Türkçeye etkileyici pazarlama olarak da çevrilebilen bu terim sosyal medya ile ilgilidir. Instagram, Youtube gibi büyük sosyal medya ağları üzerinde doğal pazarlama stratejisi oluşturmayı amaçlar. Kendine özel yetenekleri ile takipçi kitlesi yaratan influencerlar, bu kitle üzerinden iletişim sağlarlar. Youtuber, blogger, vlogger isimlerine sahip kişiler bu alanda örnek gösterilebilir. Kitlelerin yeni dijital arkadaşı olarak isimlendirilen bu kişiler, yeteneklerini sergilerler. 

Union İstanbul, markanıza uygun, etkileşimi yüksek influencerları özel içeriklerle size sunar. Detaylı bir şekilde fraud detection analiz sonuçlara, kitle analizleri gibi tüm verileri gözden geçirerek size sunum yapar. Böylece başarı kapasiteniz artacak ve sizler için güvenilir yöntemler denenecektir. Öyle ki benzer yüzler kitle üzerinde güven oluşturmaz. Bundan dolayı sık reklam paylaşımı yapan yüzler markalar için tercih edilmez. Sosyal medya dinamiklerine uygun tekniklerle gerçek hedef kitleye ulaşmak istenilir. 

influencer 2

İnfluencer Marketing Hizmeti

Union İstanbul, brief öncesinde sizlere önerilen influencerların gerçeklik, kalite ve erişim, hedef kitle, hedef kitlenin cinsiyet ve yaşı, erişim oranı gibi tüm önemli verileri detaylı olarak sunmakta ve bu doğrultuda rapor hazırlamaktadır. Böylece ilerisini doğru bir şekilde görebilirsiniz. İnfluencerın paylaşımını gerçek kişilerin ne kadar beğendiğini, kampanya süresince sahte hesaplarla etkileşim oranı hakkında da detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. 

İnfluencer ünlü biri, fenomen, blogger, youtuber olabilir. Bu kişileri takip eden bir kitle bulunmaktadır. Bu kitle influencerların tüm deneyimlerinden yararlanır ve onlara inanır. Bundan dolayı İnfluencer marketing bu kişilerin hitap ettiği kitlelerin satın alma davranışı üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu sayede tüm insanlara değil yalnızca hedef kitleye yönelik pazarlama stratejileri üretilmektedir. Potansiyel alıcıya bu sayede ürün satılabilir. 

İnfluencer marketing hizmetini doğru bir firma tarafından almanız işinizi profesyonel bir şekilde almanız açısından oldukça önemlidir. Böylece belirlediğiniz pazarlama stratejisine daha rahat ulaşabilirsiniz. Sosyal erişim açısından önemli olan bu alan orijinal içerik üretebildiği gibi tüketicilerin güvenini de kazanmaktadır. Böylece tüketiciler önerilen ürünleri daha rahat alabilmektedir. 

Markanıza, hizmetinize veya ürününüze özel olarak seçilen influencer’lar ile doğru iletimi keşfedin ve sosyal medyadan gerçek hedef kitlenize ulaşın. 

Benzer İçerikler

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM