GOOGLE ADS REKLAMLARI

Google ADS reklamları, dijital pazarlama kanalları arasında etkili olarak kullanılan bir araçtır. Dijital alanda ön plana çıkmak isteyen işletme ve markalar için bizzat Google tarafından geliştirilmiştir. Ayrıntıları ve hedef kitleye doğrudan ulaşmayı sağladığı için günümüzün en popüler reklam araçlarından birisidir.

Reklamlar; markaların tanınırlığı ve büyümesi aşamasında oldukça etkilidir. Geleneksel reklamların ötesinde dijital reklam kanalları son zamanlarda önem kazanmaya devam etmektedir. Pandemi ve sonrasında özellikle dijitalleşen markaların kendini ön plana çıkarması adına reklam vermesi gerekir. Uzman ekipler ve bilirkişiler eşliğinde tarayıcılarda üst sıralarda çıkabilir, hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz.

Arama Ağı Reklam Kampanyası

Google Ads Reklamları Nedir?

Google ADS ya da eski adıyla Google AdWords, reklam oluşturma alanıdır. Google çatısı altında oluşan hizmet dallarından sadece birisidir. İnternet ve tarayıcılar üzerinde görünürlük sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Farklı reklam türleri kullanılarak özellikle işletmelerin satış yapması hedeflenmektedir.

Kullanılan reklam türüne bağlı olarak hedefler değişiklik gösterebilir. Marka tanınırlığını sağlama, yeniden pazarlama yapma ya da doğrudan harekete geçirme gibi işlemleri bulunur. Ayrıntılı bir şekilde reklamları hazırlanabilmesinden dolayı diğer reklam yöntemleri arasında öne çıkmaktadır. Üstelik bu alanda yer alabilmek için ekstra bir uğraş göstermeye neredeyse gerek yoktur. Union İstanbul olarak, sizin adınıza bütçenize uygun reklamlar geliştiriyoruz.

 

En yaygın arama motoru olan Google’ın birçok alanda sunduğu reklam modellerinin tamamıdır. Hedef kitleniz ve site optimizasyonu yapılarak, güncel algoritma doğrultusunda Google üzerinde görünürlük oranınız artabilir. Bu alanda reklam vermek, size birçok artı sağlar. Kurumsal açıdan gelişiminizin sağlanması için önemli bir konu vardır.

Ekonomik Kar Açısından Google Ads’ye Reklam Vermek

Birçok firma Google’da daha fazla görünür olmanın ekonomik açıdan getirilerini merak ediyor.  Genel mantık açısından daha fazla para kazanmak istediğiniz için satışlarınızın artmasını talep edersiniz. Bunu yapmak marka bilinirliğinizin artması için Google Ads Reklamları gereksinimi demektir. 

GOOGLE ADS REKLAMLARI İLE DÜŞÜK MALİYETLE DAHA FAZLA KİŞİYE ERİŞİN! 

Platform olarak Google Ads reklamları birçok açıdan artı sağlar. Doğru bir optimizasyon ve düzenli hesap takipleri için Union İstanbul’a başvuru yapabilirsiniz.

Google Adwords Reklam Modelleri Nelerdir?

Milyarlarca kişiye hitap eden Google ADS kendi içerisinde farklı reklam modelleri oluşturmuştur. Bu modeller kapsamında markalar hedeflediği duruma bağlı olarak hareket edebilmektedir. Her bir reklam stratejisinin getirisi oldukça farklıdır. Ancak her biri kendi içerisinde SEO ile uyumlu olduğu müddetçe avantaj oluşturmaktadır.

1 – Arama Ağı Reklamları

Tarayıcı üzerinde bir konu, hizmet ya da ürün hakkında araştırma yaptığınızda ilk sıralarda ‘Reklam’ adı altında bazı web siteler ortaya çıkar. Bu web sitelerin Google arama reklamları kullandığı görülmektedir. Özellikle yeni kurulan web sitelerin satış yapmak, kâr elde etmek amacıyla oluşturduğu reklam türleridir. Reklam oluştururken belirtilen anahtar kelimelere göre araştırma yapanların karşısına çıkar.

2 – Alışveriş Reklamları

Google alışveriş reklamları özellikle e-ticaret web siteleri için etkili bir hizmettir. Tarayıcıda yer alan ‘Alışveriş’ sekmesinde yer alabilmek amacıyla kullanılmaktadır. İlgili ürününüz ya da hizmetinizi aratan kişilerin Alışveriş sekmesinde web sitenizi görmesi sağlanır. Yalnız bunun için Google Merchant Center profilinizin de olması gerekmektedir.

3 – Yeniden Pazarlama Reklamları

Dijital pazarlama kanalları uygulama gerçekleştiğinde sadece yeni kullanıcıları hedeflemez. Aynı zamanda daha önce markaya, siteye uğramış olan kullanıcıları kazanmayı hedefler. Google yeniden pazarlama reklamları da bunun için kullanılır. Markanın daha bilinir olması ve daha önce ziyaret eden kullanıcıların tekrar etkileşimini yaratmak adına oluşturulmaktadır.

4 – Youtube Reklamları

Google kadar sık kullanılan platformlardan birisi de Youtube olmaktadır. Videoların başında, ortasında ya  da sonunda reklamlar çıkmaktadır. Bu Youtube reklamları markaların tanınır olmasına ve kullanıcıların harekete geçmesine yardımcı olur. Özellikle markanız ile ilgili olan kişilere sunulmasından dolayı sonuç alınma olasılığı çok yüksektir.

5 – Görüntülü Reklam Ağı 

Görsel kullanımı, kişilerin dikkatini çeken temel unsurlardan birisidir. Görüntülü reklam ağı ile doğrudan görsel ile reklamınızı yapabilirsiniz. Hazırlanan görseller Gmail, Youtube, tarayıcı ve web sitelerin içerisinde sunulmaktadır. Özellikle doğru hedef kitlenin saptanmasında etkilidir.

6 – Gmail Reklamları

En köklü dijital reklam kanalları arasında Gmail reklamları bulunur. Aslında temelde görüntülü reklam ağlarının bir alt kademesini oluşturmaktadır. Oluşturulan reklam stratejisine bağlı olarak kullanıcılara mail ile bilgi geçilmektedir. İndirim, kampanya dönemlerinde özellikle mail ile duyuru gerçekleştirilmektedir.

Google ADS Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Firma ve markaların kullanacağı Google ADS, farklı avantajları bünyesinde barındırmaktadır. Her bir avantaj kendi içerisinde firmaya farklı bir dönüşüm sağlayacaktır. Dijital alanda var olan bu avantajlar göz önünde bulundurulduğundan çok sık kullanılmaktadır.

Markaların Kısa Sürede Öne Geçmesini Sağlar

Marka web sitelerinin SEO dışında kısa sürede en üst sırada yer almasını sağlar. Reklam etiketi alan site, tarayıcı aramasında ilgili kişilere sunulur. Google Adwords reklam planlaması yaparken kullanılan reklam stratejisine bağlı olarak kullanıcılarla karşılaşılır. Böylece sıralamanın en üstünde yer alınarak kullanıcıların siteye girme oranları artar.

Hedeflenenden Önce Kullanıcı Sayısını Arttırır

E-ticaret siteleri ve web siteleri için kullanıcı sayısının artması önemlidir. Siteyi ziyaret eden profillerin artışında reklamlar etkilidir. Doğrudan siteye yönlendirme ve aramalarda çıkan reklamlar sayesinde site hiti artış gösterir. Dönüşümlerle birlikte izlenirse eğer kullanıcıların alışveriş yapma olasılığı da arttırılacaktır.

.

Harekete Geçirir

Normal şartlarda web siteyi ziyaret etmeyen kullanıcılara erişim sağlandığından harekete geçirir. Kullanıcılar doğrudan ya da dolaylı olarak siteye giriş yapar. Dikkatini çeken bir konu, hizmet ve ürün olmasından dolayı aktif olarak satışa yönelik ilerleme sağlanacaktır.

Google ADS ve SEO Birlikte Çalışarak Etkiyi Arttırır

Her ne kadar kısa sürede Google Adwords web sitenin kullanım oranında artış yaratsa da bu etkiyi uzun vadeli tutmak gerekir. Google ve SEO birlikte çalıştığında reklam gelirlerinde de düşüş meydana gelir. Halihazırda hit alan, sıralama almış bir site için reklam maliyeti ciddi anlamda azalacaktır. Bahsedilen bu ikili birbirini desteklediği müddetçe istenen düzeyde bir dönüş elde edilir.

Google ADS Reklamları Nasıl Çalışır?

Kullanılan reklam stratejisine göre farklılık gösterecektir. Ancak kişilerin öncelikle bir Google hesabına sahip olması gerekir. Gmail hesabı ile birlikte oluşturulacak olan Google hesabı üzerinden aktif reklamlar yürütülür. Google ADS sitesine giriş yapılarak marka, web site profili oluşturulur. Daha sonra yeni proje başlat denilerek reklamların ayrıntıları girilmektedir.

Reklam oluştururken Google tarafından çok kapsamlı etmenler ele alınmaktadır. Konuma (şehre ve ülkeye) saate, cinsiyete, yaşa ve araştırılan konulara bağlı olarak düzenleme yapılır. Böylece marka doğrudan hedeflediği kitleyi belirlemiş olacaktır.

Diğer taraftan reklam stratejisi yürütülürken belirli bir alana yönelmek için rakip analizi ve anahtar kelime analizi yapılmalıdır. Anahtar kelime analizi sayesinde reklam bütçesi hedeflendiği şekilde harcanır. Rakip analizi ise rakiplerinizin yaptığı işlemlerin ötesine geçmeyi sağlayacaktır.

Gerekli düzenlemeleri yapılan reklamlar bütçeye bağlı olarak aktifleştirilmektedir. Her marka, profil istediği düzeyde bir reklam bütçesi vermekte özgürdür. Alt ve üst limit konusunda keskin çizgiler yoktur. Banka ve kredi kartı ile ödeme yapıldıktan sonra incelemeye alınır. 1-2 gün içerisinde onay alan Google ADS reklamları aktifleşerek kullanıcıların önüne çıkmaya başlayacaktır.

Google Adwords Reklamları Firmanıza Nasıl Fayda Sağlar?

Union İstanbul tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen Google Adwords hizmeti, firmalara farklı avantajlar sağlamaktadır. Faydaların çok sayıda olması ve dijital dünyada firmaların giderek artması bu alana yönelmeyi arttırmıştır. Eğer siz de Union İstanbul firmamızın uzman kadrosu ile çalışırsanız şu faydaları elde edebilirsiniz:

 • Markanızın daha geniş kitlelere yayılmasını sağlarsınız.
 • Sitenizin hit/görüntülenme oranı artar.
 • Olası müşterilerinizin satış yapmaya yönelik hareket etmesini sağlarsınız.
 • Dönüşümlerle birlikte hedeflenen kâr oranını elde edebilirsiniz.
 • İlgili, potansiyel kullanıcılarınıza özel reklamlar oluşturulur.
 • Ayarlanabilir bütçe ile size özel reklam stratejileri geliştirebilirsiniz.
 • SEO ile birleşerek web sitenizin daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Bahsedilen bu faydalar ve daha fazlası için profesyonel bir Google ADS hizmeti almanız gerektiğini unutmayın. Zira bu uygulama/işlemler tecrübe, rakip bilgisi, profesyonellik ve beraberinde ayrıntılı incelemeyi gerektirir.

banner tasarim
google-ads-nedir-nasil-kullanilir

Google Adwords Reklam Hizmeti

Çeşitli firmalar tarafından Google Adwords reklam hizmeti verilmektedir. Alınacak bu hizmet ile birlikte siz de web sitenizin konumunda iyileştirme yapabilirsiniz. Hizmetin kapsamı, ücreti ve ilerleyişi firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bu yüzden çalışılacak firma ile iletişime geçerek bilgi almak gerekir.

Sektörde farklı, iddialı ve dönüşümlerini alacağınız bir reklam hizmeti için Union İstanbul ile iletişime geçmeyi unutmayın!

Web siteniz ve markanız adına Google reklamları almaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu bilmelisiniz. Aksi takdirde reklam bütçeniz boşa gideceği gibi reklamlar kesildiğinde web sitenizin ciddi anlamda düşüş yaşayacağını görebilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

 • Tecrübeli, profesyonel ve ekip ile çalışan firmalarla çalışmalısınız.
 • Reklam bütçenizin doğru yönetildiğine emin olmalısınız.
 • Rakip ve anahtar kelime analizi yaparak reklamlarınızı oluşturmalısınız.
 • Reklamlar yayınlanmaya başladıktan sonra takibi sürdürülmelidir.
 • Rakiplere ya da web siteniz dışındaki alanlara reklam çıkılmadığına emin olmalısınız.

SEO ile birlikte Google reklamları oluşturmalısınız. SEO ile sıralama alarak reklam bütçenizi düşürebilirsiniz. Diğer taraftan doğal sıralama aldığınızdan reklamları kaldırsanız dahi etkileri görmeye devam edebilirsiniz

google-ads-yonetimi-nedir
google-ads-maliyetleri
google-ads-hesabi-nasil-yonetilir
google-adwords

Union İstanbul ile Reklamlarınızı Doğru Yönetin

Google ADS başta olmak üzere dijitalde farklı alanlarda hizmet veren Union İstanbul bu alanda oldukça iddialıdır. Sahip olduğu reklam kadrosu ile sadece web sitenize özel hareket edilmektedir. Klasik ve genel reklam planlaması yapılmadığından reklamlarınız doğru yönetilir.

Bulunduğunuz sektör, sitenizin genel SEO durumu incelenerek hedeflediğiniz kitleye göre reklamlar hazırlanır. Bütçenizi aşmaması adına negatif anahtar çalışmaları yapılır. Böylece hedeflemediğiniz alanlarda reklam çıkmayacağından bütçeniz eriyip gitmez.

Eğer Google’da kalıcı olmak ise hedefiniz SEO projenizle birlikte web sitenizi bize emanet edin. Hem doğal olarak sıralamanızı yükseltin hem de doğrudan reklamlardan gelen kullanıcılar ile satış oranınızı arttırın.

 

Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

Benzer İçerikler

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM