Billboard Reklamları & Billboard Kiralama

Billboard reklamları & billboard kiralama, günümüz reklam sektöründe en sık kullanılan yöntemlerinden birisidir. Açık hava reklamcılığı arasında yer almasıyla bilinir. Her sektörden firmalar/markalar billboard reklam kiralama yaparak bilinirliğini arttırmaya çalışmaktadır. Marka bilinirliği bir yana hizmet, ürün tanıtımı ve yeni müşteri elde edinmeyi sağlamaktadır.

İstanbul billboard kiralama konusunda en sık başvurunun olduğu şehirlerden birisidir. Çünkü bu tarz reklam türlerinde insan yoğunluğu önemlidir. Ankara, İstanbul ya da diğer büyükşehirlerde yaygınlığı bu yüzden açıklanabilir. Eğer markanızın değerini arttırırken hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşmanın yolunu arıyorsanız, Union İstanbul firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Billboard satın alma ve tasarım konusunda yardımcı olan firmamız, bu alanda size profesyonel destek sunmaktadır. İhtiyacınız olan reklam tasarımı ve planlamayı sizin yerinize biz yaparız. Diğer taraftan en işlek alanlarda ya da talep ettiğiniz konumlarda reklam verebilirsiniz. Farklı tasarımlarla değişik billboard reklamlarıyla tanışmak için firmamıza ulaşın.

Billboard Kiralama

Billboard reklam verme işlemleri kiralama usulü ile gerçekleşmektedir. Planlanan ve tasarımı yapılan reklamlar kiralanma süresine göre yayınlanmaya devam eder. Anlaşmalar süre ve fiyat bazında yapıldıktan sonra tasarım hazır ise hedeflenen tarihte yayına girmektedir. Yayında olduğu süre bazında konumuna göre milyonlarca kişi tarafından görülebilmektedir.

Açık hava reklamcılığı alanında yer alması dolayısıyla eğer doğru konumlar seçilirse çok ciddi oranda kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Örneğin duraklar, merkez noktalar ya da buna benzer alanlarda çok sayıda insan gün içinde bulunur. Bu durumda billboard kiralama sayesinde markanın hedeflediğinden çok daha fazla kişiye ulaşması mümkündür.

Billboard Reklam Çeşitleri

Billboard Nedir?

Billboard, genellikle büyük reklam alanları olarak kullanılan açık hava reklam yapılarıdır. Çoğunlukla yol kenarlarında, şehir merkezlerinde veya yoğun trafik alanlarında bulunurlar. Billboardlar, büyük posterlerin veya dijital ekranların monte edildiği sabit yapılar olabilir ve genellikle görsel olarak çarpıcı reklamlar içerir. Bu yapılar, geçen sürücülerin ve yayaların dikkatini çekmek için tasarlanmıştır ve çeşitli ürünlerin, hizmetlerin veya etkinliklerin tanıtımını yaparlar.

Billboard Örnekleri & Çalışmalarımız

Billboard Kiralama Fiyatları ve Maliyetleri

Güncel olarak billboard pano fiyatları hakkında net bir bilgi vermek oldukça zordur. Çünkü markaların hangi tarzda, ne kadar süreyle ve hangi konumlarda reklam vereceği önem arz eder. Bahsi geçen unsurlara bağlı olarak kiralama fiyatları oluşturulmaktadır. Üstelik tek etken de bu değildir.

Şehre bağlı olarak, seçeceğiniz firmaya da göre billboard reklam panosu ücretleri değişecektir. Örneğin Ankara billboard kiralama ücreti ile görece daha küçük bir şehirdeki reklam panosunu kiralamak bir değildir. Diğer taraftan anlaşacağınız firmanın sunduğu ücretlendirmeler de etkili olacaktır. Hal böyle olunca çalışmaya karar vereceğiniz firma önem kazanmaktadır.

Doğru reklam anlayışı, planlı süreç ve profesyonel reklam yönetimi adına Union İstanbul firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız aracılığıyla başta Ankara acik hava reklamları olmak üzere İstanbul, İzmir ve birçok şehirde reklam vermenin keyfini çıkarabilirsiniz. Reklam ajansı ile işinizi bir üst seviyeye taşıyın! Profesyonel çözümlerimizle markanızı ön plana çıkarın.

Billboard Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Billboard reklamı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dolayısıyla bu hususlar kapsamında bir çalışma yürütmek, reklamın etkili olmasını sağlar. İlk adım marka ya da ürünü tam tanımak, yine hitap ettiği kitleyi iyi analiz etmek ve billboard reklam panosu için lokasyon seçimi yapmak olacaktır. Özellikle reklam billboard üzerinden ilgi çekici ve istenen mesajı etkili bir kurgu ile vermek, bu stratejinin istenen etkiyi vermesini sağlar.

Billboard Reklam Görselleri Örnek

Billboarda Nasıl Reklam Verilir?

Açık hava reklamcılığı genel olarak bazı aşamalardan oluşmaktadır. Reklam vermeye karar veren firmanın izleyeceği bu aşamalar doğru firma seçimi sayesinde oldukça kolay ilerlemektedir. Çünkü reklam firması marka adına gerekli aşamaları planlar, bilgi sunar ve harekete geçirir. Union İstanbul bu yönüyle diğer reklam firmalarından net bir şekilde ayrılmaktadır.

Firmamızın sahip olduğu yılların tecrübesi, geniş alanda hizmet vermesi ve müşteri odaklı hareket etmesi öne çıkmaktadır. Reklam vermeye karar verdiğiniz takdirde firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonrasını firmamız markanız adına düşünerek hareket edecek gerekli yerlerde, istediğiniz takdirde sizlere bilgi sunacaktır.

Kısaca billboard reklam verme aşamalarını şu şekilde özetleyebiliriz:

I. Aşama: Reklam Firması Araştırma

Billboard reklam kiralama yapacak firmayı araştırmak ve bu firma ile iletişime geçmek ilk aşamadır. Markaların günümüzde yüzlerce bu tarz firma ile karşılaşması muhtemel. Ancak alanında gerçek anlamda profesyonel süreç yürüten firma az olduğundan doğru araştırma yapmalı, iletişime geçmelisiniz.

II. Aşama: Billboard Reklam Türüne Karar Verme

Billboard reklamları açık hava reklamcılığı arasında yer alır ve kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Durak reklamları, açık alan reklamları vs. Markanıza en uygun olan reklam türüne karar vermeniz gerekir. Karar aşamasında kararsız kalırsanız Union İstanbul firmamızdan bu yönde öneri alabilir, destek talep edebilirsiniz.

III. Aşama: Reklam Planlama ve Tasarım

Reklam sürecini planlama ve tasarım en önemli aşamalardan birisidir. Markaların bu yönde bir çalışanı mevcutsa reklam kiralama yapacağı firmanın ekstra bir işlem yapması gerekmez. Fakat henüz ortada tasarımınız yoksa da üzülmeyin! Union İstanbul firması olarak sizin adınıza hedef ve taleplerinize göre reklam tasarımı ve grafik tasarım işlemlerini hallediyoruz.

IV. Aşama: Reklam Süresini Belirleme

Billboard reklam süresi markanın hedefine göre farklılaşabilmektedir. Bazen bu süre 1 ay gibi kısa tutulabileceği gibi bazen 3-6 ay arası olabilir. Bütçeye de göre bu süreyi belirlemek markaya bağlıdır. Reklamlardan etkili sonuç alabilmek adına en uygun sürenin saptanması gerekmektedir.

V. Aşama: Billboard Reklam Teklifi Alma

Gerekli planlamalar, süreç yönetimi sonunda reklam teklifi almaya hazırsınız. Süreye de bağlı olarak ücret teklifi alan markalar anlaşma yoluna gidebilir. Gerekli ödeme ve anlaşmalar sonucunda reklamlar artık neredeyse yayına girmeye hazır hale gelir. Kimi firmalar bu aşamaya kalmadan reklam teklifi de verebilmektedir.

VI. Aşama: Reklamın Yayına Girmesi

Hazırlığı tamamlanan reklamlar belirlenen konumlarda yayına girerek markanın hedefine ulaşmasını sağlar. Çeşitli yaş ve cinsiyet grubundaki bireylere sunulan reklamlar ile birden fazla avantaj elde edilebilmektedir.

Billboard Reklamları

Billboard Reklamı Nasıl Olmalı?

Sadece billboard reklam verme için değil, genel olarak reklam stratejisini belirlemek ve etkili olabilmek adına bazı unsurlara dikkat edilmelidir. Çünkü reklam vermek ciddi bir iştir. Doğru planlama yapılmaması reklamların hedefine ulaşması noktasında problem yaratacaktır. Yeterli sonuçları alabilmek için şu aşamalara dikkat etmekte fayda var:

 • Etkili reklam adına doğru billboard ölçülerinde reklam verin.
 • Reklamların sunulacağı konumlara dikkat edin.
 • Tasarım her şeydir! Dikkat çekmek adına doğru renkler ve tasarım planı oluşturun.
 • Sadece dikkat çekmek değil, doğru mesajı verdiğinize de emin olun.
 • Hedef kitlenize uygun reklam tasarımları elde etmeye çalışın.
 • Hedef kitlenizi iyi analiz ettiğinize emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

5141101 e1697185555331

Billboard reklam maliyeti için etkili olan birçok faktör mevcut. Dolayısıyla spesifik bir maliyet vermek yanıltıcı olacaktır. Reklam kurgusu, tasarım boyutu ve belirlenen lokasyon belirleyici olacaktır.

Billboard reklamları, neredeyse tüm şirketler için uygun bir reklam seçeneğidir. Sadece marka özelinde reklam kurgusu ve tasarım kullanmak reklamın başarısı için belirleyici olacaktır.

Billboard reklam tasarımı için en önemli şey, marka özelinde etkili mesajların tasarımla ilgi çekici hale getirilmesidir.

Billboard reklamları, etkili bir tasarım kurgusu ile kitleler üzerinde oldukça etkili olabilir. Özellikle marka bilinirliği konusunda etkilidir

Eğer billboard reklam ajansları ile çalışarak daha iyi sonuç almak isterseniz giantboard yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu özel ekranlar sayesinde daha büyük ve daha görünür yapıya sahip olabilirsiniz. Böylece uzak mesafeden dahi fark edilebilir reklamlar ile ulaşılabilir kişi sayısında artışa neden olabilmeniz mümkündür.

Eğer billboard reklam ajansları ile çalışarak daha iyi sonuç almak isterseniz giantboard yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu özel ekranlar sayesinde daha büyük ve daha görünür yapıya sahip olabilirsiniz. Böylece uzak mesafeden dahi fark edilebilir reklamlar ile ulaşılabilir kişi sayısında artışa neden olabilmeniz mümkündür.

Billboard reklam ajansları tarafından kiralama işlemi, kişisel ya da kurumsal firma bazında reklam yapılabilmesi amacıyla gerçekleşir. Yapılacak olan bu işlem birden fazla amaca sahip olabilmektedir. Bu amaçlara hizmet edebilmek için Ankara billboard reklam ajansları bulunur. Bunların başında yer alan Union firmamız size yardımcı olacaktır.

Union firmamız, billboard reklam kiralama alanında hizmet vermektedir. Reklam ajansı olarak bulunduğunuz şehre bağlı olarak reklam çıkılmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda sizlerin bu noktada önerileri ile birlikte tecrübemizi de işin içine katarak etkili bir reklam serüveni yaşamanıza neden oluyoruz.

Açık hava reklamları arasında eğer billboard reklam örnekleri arıyorsanız hem internetten hem de çalışacağınız firmadan örnek görebilirsiniz. Tecrübeli reklam ajansları tarafından billboard reklam örnekleri için çeşitli seçenekler sunulacaktır. Bu öneriler firmanıza, kişisel reklamlarınıza uygunsa tercih edebilirsiniz.

Billboard reklamları özellikle dayanıklı ve her hava koşuluna uyum sağlayacak şekilde oluşturulmaktadır. Bu amaçla billboard reklam panoları alüminyum ve demir karışımından elde edilmektedir. Böylece herhangi bir doğa olayından olumsuz etkilenmesi mümkün olmayacaktır.

Billboard reklam tasarımı, marka ya da ürüne ait en çarpıcı özelliklerin etkili tasarımlara dönüştürülmesi için kurgulanmalıdır. Dolayısıyla iyi bir marka ve ürün analizi önemlidir.

Billboard reklamları geçmişten günümüze kullanılan çok yönlü bir pazarlama tekniğidir. Otobüslerde, sinemalarda, araç üzerinde bu tarz reklamlara denk gelebilmek mümkündür. Özellikle durak gibi insanların çok sık kullanıldığı yerlere 3D boyutlu ya da tek boyutlu olacak şekilde reklamların verilmesini sağlamaktadır.

Billboard reklam fiyatları günümüzde oldukça değişiklik gösteren bir unsura sahiptir. Burada fiyatın belirlenmesinde etkili olan etmenlerin sayısının fazla olması söz konusudur. Bu yüzden firmaların İstanbul billboard reklam fiyatları gibi konuma uygun araştırma yaparak bilgi edinmesi gerekir. Uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmet arıyorsanız Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul billboard kiralama başta olmak üzere kullanıldığı her şehirde bu reklamların dikkat çekici olması gerekir. Fakat dikkat çekicilik kişiler tarafından farklı algılanan bir durumdur. Etkili ve yaratıcı billboard reklamları için:

 • Boyutlandırma,
 • Okunabilirlik,
 • Doğrudan mesaj,
 • Yönlendirici tutum,
 • Hedefe yönelik hareket,
 • Renklendirme gibi unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

Billboard tasarımı, verilecek olan reklamın yayına girmeden önce yapılan tasarımsal kısmıdır. Grafik tasarımcılar ve reklam yöneticilerinin iş birliği içerisinde gerçekleşir. Tasarımın etkili bir sonuç yaratması hedeflenmektedir. Bu yüzden birden fazla unsur göz önünde bulundurularak tasarlama işlemi tamamlanır. Bahsedilen aşamada billboard reklam örnekleri sık sık incelenmelidir.

Günümüzde birçok firma tarafından billboard reklam kiralama yapılmaktadır. Kiralama işlemleri reklamcılık alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından verilmektedir. Başta Ankara ve İstanbul billboard kiralama yapabilmek için Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede reklam kiralamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Ankara billboard reklam fiyatları 2023 itibari ile güncellenerek sunulmaya devam etmektedir. Çalışacağınız firmadan fiyat teklifi almanız gerekir. Çünkü boyutlandırma, konum ve kiralama süresine göre değişik ücretlerden söz edilebilmektedir. Net bir fiyat bilgisi sunmak oldukça zordur.

Günümüzde hala İstanbul billboard reklama kiralama yapılırken geçmişten günümüze aynı zamanda döneme damga vurmuş reklam örnekleri mevcuttur. Billboard reklam örnekleri arasında en yaratıcı seçilen örnekler şu şekildedir:

 • Reebok Z.pump,
 • IBM tarafından yapılan ‘Akıllı Kentler’,
 • Leica firmasının ‘Zoom’ özelliği tanıtımı,
 • Lego’nun çevre tasarlayan projesi,
 • Unitech firmasının kibrit kutularından villa yapması örnek olarak gösterilebilir.

İstanbul billboard kiralama diğer şehirlere nazaran daha çok yapılmaktadır. Şehrin kalabalık ve hareketli olması temel sebeplerden birisidir. Fiyatlandırmalar da bu taleplere bağlı olarak oluşturulur. En güncel ve uygun fiyatlar için Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İzmir billboard reklam kiralama doğru firma ile tercih edildiği müddetçe oldukça önemli ve etkilidir. Anlaşacağınız firma ile önce fiyat konusunu konuşmalısınız. Kişisel ya da kurumsal reklamlarınıza göre fiyat teklifi almanız gerekir. Çünkü fiyatlandırmalar oldukça değişkendir.

Billboard reklam tasarlama ve oluşturma sanıldığı kadar zor değildir. Reklam ajansı ile anlaşarak süreci daha sağlıklı yürütebilirsiniz. Sadece pano kiralama ile kalmayarak aynı zamanda billboard tasarımı ve yönetim sürecini de elde etmeniz bu şekilde mümkün kılınacaktır.

Billboard reklam kiralama yapabilmek için şu aşamaları izlemelisiniz:

 • Bulunduğunuz konuma göre reklam ajansı bulun. Örneğin; İstanbul billboard kiralama ajansı araştırın.
 • Ajans ile fiyatlandırma ve süreç hakkında görüşün. Özellikle İstanbul billboard kiralama fiyatları 2023 bilgisi ve teklifi alın.
 • Fiyat ve süreç hakkında tatmin olduysanız gerekli reklam planlamalarına geçin. Detayları planlayarak tasarım aşamasına ulaşın.
 • Reklam tasarımları bittikten sonra boyutlara uygun billboardlarda reklamların yayınlanması için onay verin.