Union İstanbul

Billboard Reklamları & Billboard Kiralama

Image 40

Billboard Reklamları, özellikle açık hava reklamcılığı için son derece önemli olan ve reklam – pazarlama dünyasının önemli unsurlarından birisidir. Billboard Reklamcılığı, günümüzde reklamcılar ve pazarlamacılar tarafından yaygın olarak kullanılır. Sanılanın aksine Billboard reklamcılığı da reklam ve pazarlama dünyası için gelişen ve kendini yenileyen bir reklam mecrası, reklam türü olmaya devam etmektedir.

Reklamcılık faaliyetleri için sıklıkla kullanılan billboard reklamları, dış mekan reklam panoları olarak tanımlanır. Billboard ne demek kısaca açıklayacak olursak bu şekilde bir tanım yapılabilir. Reklam literatüründe açık hava reklamcılık olarak geçen billboard reklam tasarımları ile birlikte marka bilinirliği arttırma faaliyetleri gerçekleştirilir. Dolayısıyla markalar için oldukça önemlidir.

Billboard reklamcılığı aynı zamanda reklam ve pazarlama sektöründe Outdoor Reklamcılık / Outdoor Reklam olarak da bilinir ve çeşitli ürün veya hizmetlerin tanıtımı için son derece etkili bir araç ve mecra halini alabilir. Billboard nedir? Billboard Reklamcılığı nedir? Outdoor Reklamcılık ve Outdoor Reklam mecraları gibi önemli ve sık sorulan sorulardan söz ederken aynı zamanda gün geçtikçe değişen ve gelişen Billboard Reklamcılığı / Outdoor Reklam türlerinden söz etmeye çalışacağız.

Billboard Ölçüsü Nedir?

Billboard ölçüsü, reklamda istenen etkinin boyutuna ve lokasyona göre farklılık gösterecektir. Dolayısıyla spesifik olarak bir cevap vermek yanıltıcı olabilir. Union İstanbul olarak, markanız için billboard reklam kurguna ait en etkili çalışmaları gerçekleştirerek, belirlenen billboard ölçülerine uygun tasarımlar ile sizi bir adım öne geçiriyoruz.

Image 33

Billboard Reklamcılığı Nedir?

Billboard reklam, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde ilgi çekici tasarımlar ile reklam panolarında yer bulur. Marka ya da ürün ile ilgili olarak istenen mesajın kitlelere aktarımı için etkili bir reklam türüdür. Billboard reklam verme işlemleri için Union İstanbul olarak markanız için kritik öneme sahip reklam çalışmaları gerçekleştirerek, marka bilinirliğinizi arttırmaya yönelik stratejiler gerçekleştiriyoruz.

Billboard Reklamcılığı temel olarak, şehir reklamcılığı unsurlarından birisidir ve reklamcılar arasında genellikle Outdoor Reklamcılık / Açık Hava Reklamcılığı gibi isimlerle anılırlar. Büyük şehirlerdeki nüfus oranının artması ile ciddi ve etkili bir pazarlama yöntemi – reklam aracı haline gelen Billboard Reklamcılığı, özellikle dünya çapındaki markaların ustalıkla kullandıkları ve kullanmaya devam ettikleri reklam araçları arasında yer almaktadır.

Billboard Reklamları, özellikle kısa ve öz reklam mesajlarının tüketici kitlesine ulaştırılması için oldukça uygundur. Genel olarak, reklamcılar “satış mesajı” veya “eşsiz satış önermesi” olarak bilinen mesajlarını olabildiğince dikkat çeken ve sevilen bir şekilde kısa ve öz şekilde Billboard Reklamları ile tüketiciye sunarlar. Ünlü isimlerin, özellikle açık hava reklamcılığı için markalarca kullanılması son derece önemlidir ve Billboard Reklamcılığı için önemli unsurlar arasında gelmektedir.

Marka pazarlama çalışmalarında billboard reklam panosu tasarımları ile marka veya ürün kimliğini en etkili mesajlarla hedef kitleye veriyoruz. Bu sayede marka kimliği zihinlerde yer edinerek beklenen reklam dönüşümünün elde edilmesini sağlıyoruz.

Billboard Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Billboard reklamı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dolayısıyla bu hususlar kapsamında bir çalışma yürütmek, reklamın etkili olmasını sağlar. İlk adım marka ya da ürünü tam tanımak, yine hitap ettiği kitleyi iyi analiz etmek ve billboard reklam panosu için lokasyon seçimi yapmak olacaktır. Özellikle reklam billboard üzerinden ilgi çekici ve istenen mesajı etkili bir kurgu ile vermek, bu stratejinin istenen etkiyi vermesini sağlar.

Billboard Reklam Görselleri Örnek

Billboard Reklamı Nasıl Olmalı?

Billboard reklam için kullanılan temel yaklaşımların marka veya ürün için iyi analizi, çalışmaya başlangıç aşaması olarak oldukça etkili olur. Billboard boyutları herkesin görebileceği kadar büyük olduğu için reklamın vermek istediği mesaj iyi kurgulanmalıdır.

Union İstanbul olarak billboard reklamı çalışmalarımız marka veya ürün üzerine etkili bir tanıma çalışması gerçekleştirdikten sonra hedef kitle analizi üzerine kurgulanır. Bu sayede istenen mesaj, hedeflenen kitle üzerinde rahatlıkla kurgulanırken, beklenen dönüşümler belirlediğimiz stratejilerimiz doğrultusunda hızlıca gerçekleşir. Bu aşamada marka ya da ürünü tanımak en önemli hususken, etkili bir şekilde hedef kitle analizi yapmak da önemli sayılır.

Billboard Kiralama Fiyatları ve Maliyetleri

Billboard fiyatları ve maliyetleri için net bir cevap vermek yanıltıcı ve eksik olur. Bu durum birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bu faktörler;

• Billboard reklamı için tasarlanan reklam çalışmalarının boyutu,
• Billboard ölçüleri,
• Billboard reklamı için belirlenen yayın süresi,
• Reklam verilecek lokasyonun billboard reklam fiyatları üzerinde etkili olması,

Yukarıda bahsi geçen maddeler, billboard reklam maliyeti için belirleyici faktörler olarak temel etkenler sayılır. Ancak billboard reklamlarının reklamın boyutu, billboard boyutu ve billboard türü oluşturur.

Union İstanbul olarak markanızın ya da ürününüzün billboard reklamları için kurgusunu sizin için gerçekleştiriyor, bu alandaki deneyimimiz ile birlikte en etkili çalışmayı gerçekleştiriyoruz.

billboard 2

Billboard Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Etkili billboard tasarımları için marka ya da ürünü etkili mesajlarla aktarmak önemli olacaktır. Özellikle hedeflenen lokasyonun belirlenmesi bu aşamada önemli sayılır.

Billboard tasarımında dikkat edilmesi gerekenler;

• Billboard tasarımları markanın ya da ürüne ait etkili mesajlar barındırmalı.
• Billboard boyutları, tasarım kurgusunda önemli sayılır ve reklamda belirlenen kurgusuna göre şekillenir.
• Renk kullanımı, markanın kurumsal kimliği dışına çıkmadan ancak ürüne de dikkat çekici olarak belirlenir.
• Markanın açık bir şekilde zihinlerde yer edinmesi billboard tasarım çalışmalarının kapsamını oluşturur.
• Değerlendirme süreci ile nasıl bir performans gösterdiği üzerine analizler yapılır ve sonraki çalışmalar için oldukça önemli veriler hazırlanır.

Billboard Reklamcılığı; Reklamcılık ve Pazarlama

Billboard reklamcılığı, reklamcılık ve pazarlama alanında kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem kapsamında reklamlar çıkılarak kişilere ya da firmalara fayda sağlanması hedeflenmektedir. Kişisel reklamlarda olduğu gibi kurumsal firmalar da çok sık tercih edilmektedir. Çünkü etki alanı oldukça geniştir ve sayısız kişiye ulaşılabilmektedir.

Reklamcılık ve pazarlama kapsamında verilen reklam türleri oldukça fazladır. Ancak her birinin etki kapasitesi ve ulaştığı kişi sayısı değişiklik göstermektedir. Halbuki yaratıcı billboard reklamları gün içerisinde birçok bireyin ulaşılabilir olmasını sağlar. Bu yüzden İstanbul billboard reklam kiralama işlemine sık sık başvurulur.

Union İstanbul olarak gerek Ankara gerekse İstanbul billboard reklam kiralama ihtiyacını gideriyoruz. Reklam türü, reklam giderleri ve planlamaya bağlı olarak siz de firmanız adına reklam üretebilirsiniz. Açık hava reklamcılığı alanında billboard reklamı ile hedef kitlenize ve çok daha fazlasına ulaşarak kısa sürede dönüş sağlayabilirsiniz.

Billboard Kiralamanın Avantajları

Billboard reklamlarının birçok avantajı bulunur. Bu avantajlardan en önemlileri, ilgi uyandırmak ve bu sayede akılda kalıcı mesajlar vermek olarak sayılır. Bununla birlikte marka tanınırlığı da elde edilir.

Marka bilinirliği, reklam faaliyetlerinin en temel yaklaşımını oluştururken, müşteri sadakati sağlama noktasında önemli sayılır. Bu durumu şu şekilde düşünebilirsiniz, ürün satışı için reklam araçlarını kullanarak marka kimliği altında ya da sadece ürün özelinde sürekli dönüşümler elde etmek. Bunun için potansiyel müşteri kitlesini markanıza ya da ürününüze ilk teması önemli olacaktır. Billboard reklamlarının avantajlarını liste halinde paylaşacak olursak, şu şekilde temel bir sıralandırma yapabiliriz;

▶ Görünür olma imkânı ile marka ya da ürünü zihinler üzerinde konumlandırma imkanı.

▶ Hedeflenen lokasyona özel billboard tasarım çalışmalarıyla etkili mesaj kurgusu.

▶ Sürdürülebilir görünürlük avantajı.

▶ Dinamik içeriklerle farklı mesaj kurgusunun sağlanması.

▶ Geniş kitlelere ulaşım imkânı ile marka bilinirliği sağlamak.

Union İstanbul olarak markanız için billboard reklamcılığının en ektili avantajlarını sağlayarak, hedeflenen dönüşümleri gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz.

Billboard Örnekleri

Billboard Örnekleri, Billboard Reklamcılığı için önemli konulardan birisi. Çünkü reklamcı ve stratejik pazarlama uzmanları için outdoor reklamları – açık hava reklam unsurlarını daha dikkat ve ilgi çeken bir hale getirmek son derece önemli. Yukarıda, özellikle ticari televizyon reklamcılığı için “Superbowl Reklamları” belirleyici bir unsur haline gelmiş, buradaki reklam yazarlığı ve medya planlama metot ve yöntemleri, dünyanın geri kalanındaki reklam ajansları, reklam ajansı çalışanları tarafından kabul edilmiştir.

Billboard örnekleri için güncel verilere ulaşmak, dikkat çekici Billboard Reklamları örnekleri ve mecralarda kullanılan unsurları incelemek için, Adsoftheworld olarak da bilinen siteyi inceleyebilir veya bu tip örnekleri incelemek için “billboard ads” arama sorgusu yapabilirsiniz. Billboard reklamcılığı ile ilgili belki de en yanlış kanı, bir reklam mecrası olarak kabul edilen ve reklam ajansı olarak da bilinen kurumların ilk kullanmaya başladıkları pazarlama yöntemi olma özelliğine sahip olan Billboard Reklamları alanının stabil / durağan bir reklam mecrası olduğunu düşünmektir. Gerçekte ise, şehir mimarisi ve peyzaj teknikleri ile ilgili gelişmeler, Billboard Reklamları ile ilgili gelişmelerin meydana gelmesine neden olmuştur.

Billboard örnekleri, gelişen teknolojiden nasibini alıyor. QR Kod – Kare Kod içeren ilanlar, video reklamlar için özel dijital outdoor reklam tabelaları, ışıklandırılmış reklam ilan alanları, slider tarzı reklam araçları, kısıtlı RGB öğreler sunan reklamlara ek olarak 3D baskı teknolojisinin gelişmesi, billboard reklamcılığı 2D (iki boyutlu) olmaktan kurtarmaktadır.

Büyük şehirlerde kalabalık noktalarda (AVM önleri gibi) açık alanlarda özellikle dikkat çeken reklam totemlerine, billboard totemlerine rastlamanız mümkün. İnternet ve farklı reklam metotları için yaygın olarak kullanılan gerçek yaşamdaki örnekler, etkili billboard reklamları için en dikkat çeken örnekler olarak görülebilir.

billboard 3

Geleceğin Billboard Trendleri: Dijital Billboardlar ve İnovasyonlar

Günümüzde her şey oldukça hızlı gelişiyor. Bu durumdan nasibini reklamcılık da alıyor. Ancak bu başlık altında bahsedeceğimiz şey ise reklamcılık türlerinden biri olan billboard çalışmalarının geleceği olan, dijital billboard reklamcılığı olacaktır.

Dijital billboard, geleneksel yöntemin dışında dinamiklik ve çeşitllik sunarak, billboard reklam çalışmalarının daha etkili olmasına imkan verir. Bununla birlikte marka veya ürün tanıtımında dijital billboard avantajlarını kullanmak için bu alanda uzmanlığa ile ön plana çıkan ajans seçimi yapmak oldukça önemli.

Union İstanbul olarak , dijital billboard trendlerini marka veya ürün pazarlamasında en etkili şekilde kurgulayarak tanıtım çalışmalarında sizi rakiplerinizin önüne geçiriyoruz.

Geleceğin Billboard trendleri, sürekli gelişen teknolojilere ayak uydurmayı gerektirirken, değişim ve inovasyona ayak uydurmak bu aşamada önem kazanmakta. Billboard reklamcılığında dijital billboard avantajlarını kullanmak sizlere şu avantajları sağlar;

• Dinamik ve çeşitli reklam kurgusu.
• İstenen mesajın etkili şekilde verilmesi.
• Marka bilinirliği ve marka hatırlanabilirliği sağlaması.
• Beklenen ticari dönüşümlerin daha hızlı gerçekleşmesi.

Dijital Billboardlar

Dijital billboardlar, reklamın alışılmış statik yapısını dinamik bir formata dönüştürerek, markaların hedef kitleleriyle daha çarpıcı ve etkili bir iletişim kurmasını sağlar. İçerikleri hızlı ve kolay bir şekilde güncellenebilen bu billboardlar, Union İstanbul’un sunduğu hizmetler arasında önemli bir yer tutuyor. Union İstanbul, sunduğu dijital billboard hizmetleri ile müşterilerinin hedef kitlelerine gerçek zamanlı ve etkileyici mesajlar ulaştırmasını sağlıyor.

Hedeflemeye Dayalı Reklamcılık

Hedeflemeye dayalı reklamcılık, belirli bir hedef kitleye yönelik özelleştirilmiş reklam kampanyalarının oluşturulmasını sağlar. Bu sayede, markaların reklamları en ilgili ve potansiyel müşterilere ulaşır. Union İstanbul, bu stratejiyi benimseyerek, müşterilerinin reklam bütçelerini en verimli şekilde kullanmasını ve dolayısıyla dönüşüm oranlarını artırmasını sağlıyor.

İnteraktif Billboardlar

Reklamcılık sektöründe bir adım daha ileri giden interaktif billboardlar, kullanıcıların doğrudan etkileşime geçebildiği bir platform sunar. Bu platformlar, kullanıcılarına özgün ve kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatır. Union İstanbul, bu yeni nesil teknolojiyi kullanarak, markaların potansiyel müşterileriyle daha etkili ve ilgi çekici bir şekilde etkileşim kurmasını sağlıyor. Union İstanbul, dijital billboardlar, hedeflemeye dayalı reklamcılık ve interaktif billboardlar gibi reklamcılığın son trendlerini müşterilerine sunarak, sektörde öncü bir rol üstleniyor. Teknolojinin sağladığı bu yenilikçi çözümlerle, Union İstanbul markaların hedef kitleleriyle daha etkili, hızlı ve verimli bir iletişim kurmalarını sağlıyor.

Sosyal Medya ve Billboard Reklamlarının İlişkisi

Sosyal medya kullanımı günümüzde giderek artan bir duruma sahiptir. Öyle ki birçok farklı alandan paylaşımlar yapılarak sayısız profile düşmek mümkün olmaktadır. Peki billboard reklamları ile sosyal medyanın ilişkisi günümüzde nasıldır? Aslında bu durumu iki yönlü incelemek mümkündür.

İlk olarak yaratıcı billboard reklamları sadece bulunduğu alanla kalmamaktadır. Özellikle kullanıcıların/bireylerin dikkatini çekecek şekilde planlanan reklamlar bir şekilde sosyal medya akışına da eklenmektedir. Kullanıcıların dikkatini çeken reklamlar böylece sadece açık hava reklamcılığı olarak kalmayarak sonrasında bir nevi sosyal medya reklamı olarak da bulunmaktadır.

Diğer taraftan sosyal medya ile billboard reklamcılığı ortak kullanıma sunulabilmektedir. Özellikle verilen bu reklamlarda sosyal medya profillerini güçlendirmek isteyen firmalar özel planlamalar yapmaktadır. Sunulan billboardlar üzerine dikkat çekici ve yönlendiricilik katılabilmektedir. Aynı zamanda karekod bilgisi ile de reklamı görenlerin sosyal medyaya çekilmesi mümkün olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

5141101 e1697185555331

Billboard reklam maliyeti için etkili olan birçok faktör mevcut. Dolayısıyla spesifik bir maliyet vermek yanıltıcı olacaktır. Reklam kurgusu, tasarım boyutu ve belirlenen lokasyon belirleyici olacaktır.

Billboard reklamları, neredeyse tüm şirketler için uygun bir reklam seçeneğidir. Sadece marka özelinde reklam kurgusu ve tasarım kullanmak reklamın başarısı için belirleyici olacaktır.

Billboard reklam tasarımı için en önemli şey, marka özelinde etkili mesajların tasarımla ilgi çekici hale getirilmesidir.

Billboard reklamları, etkili bir tasarım kurgusu ile kitleler üzerinde oldukça etkili olabilir. Özellikle marka bilinirliği konusunda etkilidir

Eğer billboard reklam ajansları ile çalışarak daha iyi sonuç almak isterseniz giantboard yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu özel ekranlar sayesinde daha büyük ve daha görünür yapıya sahip olabilirsiniz. Böylece uzak mesafeden dahi fark edilebilir reklamlar ile ulaşılabilir kişi sayısında artışa neden olabilmeniz mümkündür.

Eğer billboard reklam ajansları ile çalışarak daha iyi sonuç almak isterseniz giantboard yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu özel ekranlar sayesinde daha büyük ve daha görünür yapıya sahip olabilirsiniz. Böylece uzak mesafeden dahi fark edilebilir reklamlar ile ulaşılabilir kişi sayısında artışa neden olabilmeniz mümkündür.

Billboard reklam ajansları tarafından kiralama işlemi, kişisel ya da kurumsal firma bazında reklam yapılabilmesi amacıyla gerçekleşir. Yapılacak olan bu işlem birden fazla amaca sahip olabilmektedir. Bu amaçlara hizmet edebilmek için Ankara billboard reklam ajansları bulunur. Bunların başında yer alan Union firmamız size yardımcı olacaktır.

Union firmamız, billboard reklam kiralama alanında hizmet vermektedir. Reklam ajansı olarak bulunduğunuz şehre bağlı olarak reklam çıkılmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda sizlerin bu noktada önerileri ile birlikte tecrübemizi de işin içine katarak etkili bir reklam serüveni yaşamanıza neden oluyoruz.

Açık hava reklamları arasında eğer billboard reklam örnekleri arıyorsanız hem internetten hem de çalışacağınız firmadan örnek görebilirsiniz. Tecrübeli reklam ajansları tarafından billboard reklam örnekleri için çeşitli seçenekler sunulacaktır. Bu öneriler firmanıza, kişisel reklamlarınıza uygunsa tercih edebilirsiniz.

Billboard reklamları özellikle dayanıklı ve her hava koşuluna uyum sağlayacak şekilde oluşturulmaktadır. Bu amaçla billboard reklam panoları alüminyum ve demir karışımından elde edilmektedir. Böylece herhangi bir doğa olayından olumsuz etkilenmesi mümkün olmayacaktır.

Billboard reklam tasarımı, marka ya da ürüne ait en çarpıcı özelliklerin etkili tasarımlara dönüştürülmesi için kurgulanmalıdır. Dolayısıyla iyi bir marka ve ürün analizi önemlidir.

Billboard reklamları geçmişten günümüze kullanılan çok yönlü bir pazarlama tekniğidir. Otobüslerde, sinemalarda, araç üzerinde bu tarz reklamlara denk gelebilmek mümkündür. Özellikle durak gibi insanların çok sık kullanıldığı yerlere 3D boyutlu ya da tek boyutlu olacak şekilde reklamların verilmesini sağlamaktadır.

Billboard reklam fiyatları günümüzde oldukça değişiklik gösteren bir unsura sahiptir. Burada fiyatın belirlenmesinde etkili olan etmenlerin sayısının fazla olması söz konusudur. Bu yüzden firmaların İstanbul billboard reklam fiyatları gibi konuma uygun araştırma yaparak bilgi edinmesi gerekir. Uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmet arıyorsanız Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul billboard kiralama başta olmak üzere kullanıldığı her şehirde bu reklamların dikkat çekici olması gerekir. Fakat dikkat çekicilik kişiler tarafından farklı algılanan bir durumdur. Etkili ve yaratıcı billboard reklamları için:

 • Boyutlandırma,
 • Okunabilirlik,
 • Doğrudan mesaj,
 • Yönlendirici tutum,
 • Hedefe yönelik hareket,
 • Renklendirme gibi unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

Billboard tasarımı, verilecek olan reklamın yayına girmeden önce yapılan tasarımsal kısmıdır. Grafik tasarımcılar ve reklam yöneticilerinin iş birliği içerisinde gerçekleşir. Tasarımın etkili bir sonuç yaratması hedeflenmektedir. Bu yüzden birden fazla unsur göz önünde bulundurularak tasarlama işlemi tamamlanır. Bahsedilen aşamada billboard reklam örnekleri sık sık incelenmelidir.

Günümüzde birçok firma tarafından billboard reklam kiralama yapılmaktadır. Kiralama işlemleri reklamcılık alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından verilmektedir. Başta Ankara ve İstanbul billboard kiralama yapabilmek için Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede reklam kiralamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Ankara billboard reklam fiyatları 2023 itibari ile güncellenerek sunulmaya devam etmektedir. Çalışacağınız firmadan fiyat teklifi almanız gerekir. Çünkü boyutlandırma, konum ve kiralama süresine göre değişik ücretlerden söz edilebilmektedir. Net bir fiyat bilgisi sunmak oldukça zordur.

Günümüzde hala İstanbul billboard reklama kiralama yapılırken geçmişten günümüze aynı zamanda döneme damga vurmuş reklam örnekleri mevcuttur. Billboard reklam örnekleri arasında en yaratıcı seçilen örnekler şu şekildedir:

 • Reebok Z.pump,
 • IBM tarafından yapılan ‘Akıllı Kentler’,
 • Leica firmasının ‘Zoom’ özelliği tanıtımı,
 • Lego’nun çevre tasarlayan projesi,
 • Unitech firmasının kibrit kutularından villa yapması örnek olarak gösterilebilir.

İstanbul billboard kiralama diğer şehirlere nazaran daha çok yapılmaktadır. Şehrin kalabalık ve hareketli olması temel sebeplerden birisidir. Fiyatlandırmalar da bu taleplere bağlı olarak oluşturulur. En güncel ve uygun fiyatlar için Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İzmir billboard reklam kiralama doğru firma ile tercih edildiği müddetçe oldukça önemli ve etkilidir. Anlaşacağınız firma ile önce fiyat konusunu konuşmalısınız. Kişisel ya da kurumsal reklamlarınıza göre fiyat teklifi almanız gerekir. Çünkü fiyatlandırmalar oldukça değişkendir.

Billboard reklam tasarlama ve oluşturma sanıldığı kadar zor değildir. Reklam ajansı ile anlaşarak süreci daha sağlıklı yürütebilirsiniz. Sadece pano kiralama ile kalmayarak aynı zamanda billboard tasarımı ve yönetim sürecini de elde etmeniz bu şekilde mümkün kılınacaktır.

Billboard reklam kiralama yapabilmek için şu aşamaları izlemelisiniz:

 • Bulunduğunuz konuma göre reklam ajansı bulun. Örneğin; İstanbul billboard kiralama ajansı araştırın.
 • Ajans ile fiyatlandırma ve süreç hakkında görüşün. Özellikle İstanbul billboard kiralama fiyatları 2023 bilgisi ve teklifi alın.
 • Fiyat ve süreç hakkında tatmin olduysanız gerekli reklam planlamalarına geçin. Detayları planlayarak tasarım aşamasına ulaşın.
 • Reklam tasarımları bittikten sonra boyutlara uygun billboardlarda reklamların yayınlanması için onay verin.