Google Ads Reklam Yönetimi

Google günümüzde en yaygın kullanılan tarayıcıların başında yer almaktadır. Kullanıcılara sadece bilgi sunmayan bu tarayıcı aynı zamanda e-ticaret pazarı adına alanlar da oluşturmaktadır. Kişilerin ya da markaların diğer sayfalardan sıyrılarak öne çıkmasını sağlayan sistemlerinden birisi de Google ADS reklam yönetimi şeklindedir. Vereceğiniz reklamlar aracılığıyla potansiyel hedef kitlenizin çok ötesine çıkabilirsiniz.

Eskiden Google Adwords yönetimi olarak da adlandırılan bu sistem 2000 yılından itibaren faaliyete girmiştir. O zamandan bu zamana Google’ın %95’lik kârını elde etmesine neden olmaktadır. Sadece Google şirketine değil aynı zamanda reklam veren markaların da avantajlar elde etmesine olanak sağlamaktadır. Tarayıcıda arama sonuçları sırasında üst sıralarda yer almak, hedef kitleye kısa sürede erişmek için siz de Adwords reklam modelleri ile harekete geçebilirsiniz.

Google Reklam Ajansı Nedir?

Marka ya da kişisel hesapların, sitelerin Google reklam hazırlıklarını yapan ve yayına alan ajanslara denmektedir. Var olan Google reklam yönetimi için profesyonel çalışma sergilenmesi için bu tarz ajanslardan yardım alınması gerekir. Aksi durumda reklam harcamaları yükseleceğinden karşılıksız, dönüşümü olmayan reklamlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Kısaca Google ADS danışmanlığı veren, sitenin sahip olması gereken reklamları oluşturan ajansların tamamıdır. Dijital pazarlama alanında yer alan bu ajansların tecrübe ve bilgi dağarcığı değişiklik göstermektedir. Bu yüzden doğru bir Google reklam ajansı ile çalışmak maliyetinizi de düşürürken aynı zamanda reklamlarla birlikte büyümenize de yardımcı olacaktır.

Google arama ağı üzerinden, ister görüntülü reklam ağından, isterse YouTube ve diğer Google platformlarından potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz. Union İstanbul’un sunduğu bu hizmetler, marka bilinirliğinizi artırır, web sitesi trafiğinizi çoğaltır ve işletmenizin satış ve gelirlerini maksimize eder.

Group 377 e1697458939599

Ekonomik Kar Açısından
Google Ads’ye Reklam Vermek

Birçok firma Google’da daha fazla görünür olmanın ekonomik açıdan getirilerini merak ediyor. Genel mantık açısından daha fazla para kazanmak istediğiniz için satışlarınızın artmasını talep edersiniz. Bunu yapmak marka bilinirliğinizin artması için Google Ads Reklamları gereksinimi demektir.

Google Ads Reklamları ile
Düşük Mali̇yetle Daha Fazla
Kişiye Eri̇şin!

Platform olarak Google Ads reklamları birçok açıdan artı sağlar. Doğru bir optimizasyon ve düzenli hesap takipleri için Union İstanbul’a başvuru yapabilirsiniz.

ui icon 294 e1697529004770

Google Adwords Reklam Modelleri Nelerdir?

Milyarlarca kişiye hitap eden Google ADS kendi içerisinde farklı reklam modelleri oluşturmuştur. Bu modeller kapsamında markalar hedeflediği duruma bağlı olarak hareket edebilmektedir. Her bir reklam stratejisinin getirisi oldukça farklıdır. Ancak her biri kendi içerisinde SEO ile uyumlu olduğu müddetçe avantaj oluşturmaktadır.

1 – Arama Ağı Reklamları

Tarayıcı üzerinde bir konu, hizmet ya da ürün hakkında araştırma yaptığınızda ilk sıralarda ‘Reklam’ adı altında bazı web siteler ortaya çıkar. Bu web sitelerin Google arama reklamları kullandığı görülmektedir. Özellikle yeni kurulan web sitelerin satış yapmak, kâr elde etmek amacıyla oluşturduğu reklam türleridir. Reklam oluştururken belirtilen anahtar kelimelere göre araştırma yapanların karşısına çıkar.

2 – Alışveriş Reklamları

Google alışveriş reklamları özellikle e-ticaret web siteleri için etkili bir hizmettir. Tarayıcıda yer alan ‘Alışveriş’ sekmesinde yer alabilmek amacıyla kullanılmaktadır. İlgili ürününüz ya da hizmetinizi aratan kişilerin Alışveriş sekmesinde web sitenizi görmesi sağlanır. Yalnız bunun için Google Merchant Center profilinizin de olması gerekmektedir.

3 – Yeniden Pazarlama Reklamları

Dijital pazarlama kanalları uygulama gerçekleştiğinde sadece yeni kullanıcıları hedeflemez. Aynı zamanda daha önce markaya, siteye uğramış olan kullanıcıları kazanmayı hedefler. Google yeniden pazarlama reklamları da bunun için kullanılır. Markanın daha bilinir olması ve daha önce ziyaret eden kullanıcıların tekrar etkileşimini yaratmak adına oluşturulmaktadır.

4 – Youtube Reklamları

Google kadar sık kullanılan platformlardan birisi de Youtube olmaktadır. Videoların başında, ortasında ya da sonunda reklamlar çıkmaktadır. Bu Youtube reklamları markaların tanınır olmasına ve kullanıcıların harekete geçmesine yardımcı olur. Özellikle markanız ile ilgili olan kişilere sunulmasından dolayı sonuç alınma olasılığı çok yüksektir.

5 – Görüntülü Reklam Ağı

Görsel kullanımı, kişilerin dikkatini çeken temel unsurlardan birisidir. Görüntülü reklam ağı ile doğrudan görsel ile reklamınızı yapabilirsiniz. Hazırlanan görseller Gmail, Youtube, tarayıcı ve web sitelerin içerisinde sunulmaktadır. Özellikle doğru hedef kitlenin saptanmasında etkilidir.

6 – Gmail Reklamları

En köklü dijital reklam kanalları arasında Gmail reklamları bulunur. Aslında temelde görüntülü reklam ağlarının bir alt kademesini oluşturmaktadır. Oluşturulan reklam stratejisine bağlı olarak kullanıcılara mail ile bilgi geçilmektedir. İndirim, kampanya dönemlerinde özellikle mail ile duyuru gerçekleştirilmektedir.

Markalar tarafından alınacak olan internet reklam danışmanlığı avantajları birden fazladır. Bu yüzden genel itibari ile hizmet almaya yönelik bir tercih söz konusudur. Eğer siz de Union İstanbul firmamızı tercih ederseniz şu gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz:

Group 375 1 e1697459432375

Google Adwords Nasıl Yapılır? Araştırmasına Son

Profesyonel bilgi ve tecrübe isteyen reklam oluşturma aşamalarına bakmanıza gerek kalmaz. Dijital reklam ajansı kapsamında alacağınız Google Adwords reklamlar sizin için oluşturulur. Tercih edeceğiniz Google Adwords reklam alma sayesinde araştırma yapmanız, belirli bir süre harcamanız gerekmeksizin kısa sürede reklamlarınız hazır olur.

Düşük Maliyet ile Yüksek Dönüşüm Oranları

Doğru bir Google Adwords yönetimi sağlandığı müddetçe düşük maliyetler ile yüksek dönüşüm oranları elde edilecektir. Yanlış reklam projeleri maliyetin yüksek olmasına neden olur. Bununla birlikte maliyet yükselse de istenen düzeyde dönüşüm elde edilemeyecektir. Bu yüzden Union İstanbul gibi alanında profesyonel bir reklam ajansı ile çalışmanız gerekecektir.

Doğru Hedef Kitlesine Erişim

Her ne kadar Google reklamları ile çok geniş bir kitleye erişim sağlayabilseniz de bulunduğunuz sektöre göre bir hedefiniz olabilir. Bundan dolayı reklamların doğru hedef kitlesi belirlenerek oluşturulması gerekir. Geleneksel reklamcılık çalışmalarında hedef kitlesini belirleyemezsiniz. Ancak Google ADS reklamları sayesinde doğrudan hedeflediğiniz cinsiyet, yaş ve meslek grubuna yönelebilirsiniz.

Süreye Bağlı Olarak Çalışabilme

Dilediğiniz zaman süresince reklamlarınızı yayında tutabilirsiniz. Ücretleri yatırdığınız ve reklamı manuel olarak kaldırmadığınız müddetçe sorun yaşamazsınız. Ancak sonlandırmak istediğiniz reklamlar için de ciddi prosedürlere girmeniz gerekmez. Oldukça kısa birkaç işlem sonunda reklamlarınızı kaldırma hakkına sahip olursunuz. Böylece dilediğiniz süreye bağlı olarak çalışabilirsiniz.

Rakiplere Nazaran Öne Çıkabilme

Rakiplerinizi sıralamada geçebilmenin yolu SEO ve Google ADS reklamları ile mümkündür. Google reklam yönetimi sayesinde kısa sürede rakiplerinizi geçerek hizmet sunabilirsiniz. Hedef kitleniz için doğrudan sunulacak bu öneriler sayesinde kâr marjınızı da genişletmeniz mümkündür.

Bütçeye Uygun Google ADS Fiyatları ile Çalışma

Google’da reklam vermek için ciddi meblağlar harcamanız gerekmez. Reklam türü ve süresine bağlı olarak bütçe belirleyebilirsiniz. Bütçenize uygun olacak şekilde reklamlar çıkabilirsiniz. Böylece reklamın bütçesini siz belirleyebilirsiniz.

Union İstanbul Google Reklam Ajansı: Reklamlarınızı Bizimle Büyütün

Union İstanbul olarak, farklı Google Adwords reklam modelleri ile siz ortaklarımıza profesyonel hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Özenle oluşturulmuş dönüşüm reklamları markanızın bilinirliğini arttırmayı başaracaktır. Bununla kalmayarak dilerseniz belirli bir konumdaki hedef kitlenize ulaşabilir, satış ve hizmet vererek kâr oranınızı da arttırabilirsiniz.

Tüm bunlara erişebilmek için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kısa sürede oluşturulan Google site reklamı yayına alındıktan sonra siz de büyümeyi hissedeceksiniz. İstatistiklerde meydana gelen arama, trafik ya da tıklama artışları ile işe yarar reklam faaliyetleri yürütebilirsiniz. Kontrol altında tutulan maliyet ve her gün sağlanan dönüşümler ile markanızı büyütmek sandığınız kadar zor değil!

Union İstanbul Google Reklam Ajansı olarak, işletmenizin Google Ads üzerinden en yüksek getiriyi elde etmesi için tüm reklam süreçlerinizi detaylıca planlayıp, uyguluyoruz. Profesyonel ekibimiz, pazar analizi, anahtar kelime araştırması, reklam metinleri oluşturma, bütçe yönetimi, ve performans optimizasyonu gibi konularda sizlere eksiksiz bir hizmet sunar. Bu sayede, işletmeniz, doğru kitleye etkileyici ve anlam yüklü mesajlarla ulaşabilir, ve online dünyada rekabet avantajı kazanabilir.

Google ADS Danışmanlığı

Google ADS reklam verme hizmetini sunmak ve bunların takibini sürdürmek adına gerçekleşen hizmetlerin bütünüdür. Kişisel olarak Google reklamlar oluşturmak oldukça zordur. Çünkü uzmanlık gerektiren bir alandan bahsedilmektedir. Bu yüzden tarayıcı üzerinde reklam oluşturmak adına profesyonellere başvurmak gerekecektir.

Union İstanbul firması olarak ortaklarımıza bu alanda hizmet ve danışmanlık sunuyoruz. Özellikle Google Adwords kurulumu ve yönetimi ile markaların kendini büyütmesini sağlıyoruz. Burada var olan internet sitesi ve rakipleri üzerinde çalışmalar yaparak doğru anahtar kelime ile çalışma oluşturmaktayız. Böylece ekstra maliyet çıkmadan düşük maliyet ile yüksek dönüşümler almayı hedefliyoruz.

Dönüşüm Oranınızı Arttırmak için Profesyonel Google ADS Danışmanlığı

Profesyonel reklam çalışmaları ancak dijital pazarlama firmaları ile sağlanacaktır. Ajansların sağladığı reklam çalışmaları yüksek dönüşümler sağlayarak markaya değer katacaktır. Buradaki değer anlayışı özellikle trafik çekme, müşteri kazancı ve satış oranlarının yükselmesi olarak adlandırılabilmektedir. Elbette burada siteye ve türüne bağlı olarak değişik durumlardan bahsedilebilmektedir.

Oluşturulan reklamlar yayına girdikten sonra kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Kullanıcıların reklamlara tıklamasıyla markaların sitelerine ulaşması ve burada hedeflenen davranışı gerçekleştirmesi (alışveriş yapması, yazıyı okuması, siteyi incelemesi ya da iletişim formunu doldurması vs.) dönüşüm olarak adlandırılır.

Dönüşümler verilen Google ADS reklam modelleri için temel hedeftir. Dönüşüm sağlamayan bir reklam boşuna yayında demektir. Bu yüzden reklam çalışmalarımız sırasında dönüşümleri hedefleyerek bu durumu sağlayacak olan reklam modellerini kullanıyoruz. Böylece marka ortaklarımız da en kısa zamanda hedefine ulaşarak rakiplerin de önüne geçebilecektir.

Bizimle çalışarak, Google ADS platformu üzerinden doğru kitleyi hedefleyebilir, reklam metinlerinizi ve görsellerinizi daha çekici kılabilir, bütçenizi daha etkili bir şekilde yönetebilir ve ROI (Yatırım Getirisi)’inizi maksimize edebilirsiniz. Union İstanbul’un sunduğu profesyonel Google ADS danışmanlığı hizmetleri sayesinde, işletmeniz veya markanız, çevrimiçi dünyada daha görünür hale gelir, potansiyel müşterilere daha etkin bir şekilde ulaşır, ve elde ettiği trafiği değerli müşterilere dönüştürür.

Google Ads Hizmeti Verdiğimiz Firmalar

Google ADS Danışmanlık Hizmeti

Google reklam verme nasıl yapılır araştırması internet dünyasında sık sık yapılmaktadır. Ancak daha önce bu alanda çalışmamış bireyler için ADS reklam oluşturmak oldukça karmaşık olacaktır. Çünkü reklamların kendi içerisinde çok farklı etmenleri mevcuttur. Her bir etmen doğrudan reklamı ve reklam sonucunu etkileyecektir.

Söz konusu bu kadar karışık bir uygulama olduğunda Google ADS ajans ve çalışanları ortaya çıkacaktır. Union İstanbul dijital pazarlama firmamız kapsamında ADS reklam hizmeti vermekteyiz. Profesyonel Google ADS uzmanı olan çalışanlarımız markalara istediği hizmeti sunmaktadır. Üstelik bu hizmetler cebe uygun Google ADS reklam fiyatları ile gerçekleşmektedir.

Markanızı daha geniş kullanıcı kitlesine duyurmak ya da yüksek trafik çeken bir internet sitesine ulaşmak isterseniz Google ADS uzmanı tarafından hizmet almalısınız. Danışmanlık hizmeti kapsamında Google reklamlarınız hazırlanacağı gibi bunların takibi de sağlanacaktır. Günün sonunda maliyet aşımı olmadan yüksek dönüşümlü reklam sonuçları elde edilecektir.

Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
Image 10
Sıkça Sorulan Sorular

Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

5141101 e1697185555331