Landing Page Tasarımı 

Ziyaretçilerin geri dönüş sağlamaları için tasarlanan ve aksiyon aldıran landing page tasarımı her firma için oldukça önem taşımaktadır.

Sanal ortamda dijital dönüşümün artması için ve bununla beraber hedef kitleye ulaşmak için tasarlanan sayfalara landing page ismi verilmektedir. UNION İstanbul olarak landing page tasarımı konusunda ve diğer tüm işlemler ile ilgili hizmet vermekteyiz.

Esas amacı, ziyaretçilerin site üzerinde bir aksiyon almasını sağlayan landing page, özellikle sayfa içerisinde form doldurma, üye yaptırma, video izleme, doküman indirme ve bunlara benzer işlemler yapılmasını amaçlamaktadır.

İyi Bir Landing Page Sayfasında Neler Olmalı

Landing page satış arttırma için kullanılan yöntemlerden biridir. Bunun yanında hedef kitlenin sayfa üzerinde işlem yapmasını ve geri dönüş sağlanmasını amaçlamaktadır. Firmamız alanında uzman personelleri ile birlikte daha fazla aksiyon alınması ve web sitelerinizin daha fazla trafik alması için landing page tasarımı işlemlerini yapmaktadır.

Kısa süre içinde hedef kitlenin sayfada geri sönüş yapmasını sağlayan landing page için gerekli unsurlar mevcuttur.

  • Hız
  • Uyumluluk
  • Tasarım
  • İçerik
  • Strateji
  • Analiz
facebook

Brief

Ürün veya hizmetin tek sayfa üzerinde tanıtılması için öncelikle müşterinin önerileri, talepleri ve hedef kitlesi öğrenilir. Kampanyanın ya da sloganın ne olduğu, formlarda kullanıcıdan neler istendiği, içeriğin kısa ve öz olması gibi bilgilerin yer aldığı dokümantasyon iletilmesi gerekmektedir. Alınan bilgiler tasarım ekibine iletilir.

analiz2

Tasarım

Uzman tasarım ekibimiz tarafından incelenen dokümantasyon ile birlikte kullanıcının ilk bakışta dikkatleri nereye çekeceğini, kullanıcıyı sıkmadan içeriği nasıl aktaracağını ve sayfada kısa sürede çıkmasını önleyen dikkat çekici unsurları göz önünde bulundurarak bir tasarım çıkartılır. Tasarım müşteri onayına gider ve revize gelir ise son rötuşları yapılır ve kod ekibimize iletilir.

opt

Kodlama

Profesyonel kod ekibimiz, iletilen tasarımı google reklamlarına uyum sağlayacak alt yapı ile kullanıcıyı daha uzun süre sayfada gezinmesini sağlayan aksiyonlar ekleyip sayfayı en hızlı açılacak şekilde optimize eder ve kullanıcının iletişim sağlamak için kullandığı form entegrasyonu ile google reklam bağlantılarını sağlayan kod bilgilerini de dahil ederek kodlama işlemini tamamlar. Çalışma, yayına alınmadan önce müşterinin onayına gönderilir.

call-center

Teslim

Müşterinin onayından geçen Landing Page tasarımı, yayına alınacak alan adı (domain) üzerinde tercihe göre isimlendirilmiş klasörde veya ana dizinde yayına alınır. Yayına alınan link üzerinden form testleri ve genel kontroller yapılır. Eğer CRM Medya bünyesinde reklam hizmeti alıyorsanız ilgili link reklam departmanımıza iletilir.

Sıkça Sorulan Landing Page Soruları

UNION İstanbul ile Landing Page çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Tasarım sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili reklam çıkmak için daha verimli dönüş alabilmenin yolu landing page tasarımı yaptırmaktır. Landing page tasarımınızda kampanya veya sloganınız, içeriğiniz kısa ve öz olarak anlatılır, kullanıcının direk sizinle iletişime geçebileceği form entegrasyonu bulunur.

Landing page tasarımının içeriğine bağlı olarak tasarlanan sayfanın uzunluğu, işlevselliğbelirlenmesindeki i ve form yapısı fiyatların önemli unsurlardır.

Ürün veya hizmetin içeriği analiz edilerek hedef kitle göz önünde bulundurulup tasarım çıkartılır. Çıkarılan tasarım google standartlarında kodlanarak yayına alınır.

Dijital reklam kampanyalarınızdaki PPC (Pay Per Click) yani tıklama başına maliyet için özel olarak tasarlanmış landing page’lerdir. Her kampanya ayrı bir landing page tasarımı gerektirir.

Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?