SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Instagram Reklamları 

Günümüzün en çok kullanılan sosyal mecralarından olan Instagram reklamlarıyla düşük maliyetlerle satışlarınızı artırın. 

Hemen hemen her birimizin karşısına her gün Instagram reklamları çıkar. Belki de pek çoğumuz bazı firmaları ve firmaların vermiş olduğu hizmeti bu reklamlar aracılığıyla öğrendi. Sosyal medya mecralarının günümüz dünyasında oldukça etkili olduğu çok açık ve şu aşamada insanların çoğu tarafından kabul edilmiş durumda. 

Instagram, mağaza özelliğiyle kendi bağlantısı üzerinden satış yaptırma özelliğini de öne çıkararak yeni bir atakta bulunmuş ve bu atakla özellikle e-ticaret anlamında Instagram’ın değeri artmıştır.

instagram reklamlari
instagram reklamlari 2

Doğru Zamanda Uygun Hedef Kitlesi İle Buluşun

Bilindiği üzere Instagram, 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük reklam platformlarından bir tanesidir. 4 temel reklam modeli bulunan Instagram’da ancak doğru zamanda, doğru reklamı, istenen hedef kitle ile buluşturmak işin belirleyici noktasıdır. Biz de bu farkındalıktan hareketle ilk etapta bir pazarlama planı oluşturuyor ve hedefler doğrultusunda her adımda titizlikle ilerliyoruz. 

Facebook Reklamları

Sosyal medya ağları içerisinde en aktiflerinden biri olan Facebook reklam modelleri ile sesinizi hedef kitlenize direkt duyurun! Bir işletme sahibi olarak siz de Union İstanbul aracılığıyla reklam vererek rekabete katılın.

facebook reklamlari
facebook reklamlari 2

Facebook Reklamları İle Gelirinizi Arttırın

Facebook üzerinde yalnızca birkaç dakika vakit geçirseniz bile Facebook reklamları ile karşılaşırsınız. Hemen hemen her alan ve konuda Facebook üzerinden reklam verilebilmektedir. Ülkemizin en çok üyesi bulunan sosyal medya aracının Facebook olduğu unutulmamalıdır. İnsanların ilgi alanına giren bu önemli mecra potansiyel müşterileri de beraberinde getirmektedir. 

Dünya üzerinde milyonlarca sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır. Hiç kuşku yok ki bu kadar çok insanın bir arada bulunduğu bir mecrada herhangi bir firmanın kendi tanıtımı ve reklamını yapması firma için oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Instagram, Twitter ve Facebook gibi önemli sosyal medya araçları da firmaların site üzerinden reklam yapmasına izin vermektedir. 

Yapılan araştırmalar görsel medyanın bireyler üzerinde çok daha etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca insanlar sosyal medya araçlarında uzunca vakit geçirmektedir. Dolayısı ile bir kişinin Facebook gibi bir sosyal medya hesabı üzerinde göreceği tanıtım ve reklam, şirket adına olumlu bir etki oluşturmaktadır.

Reklamcılıkta Profesyonel Hizmet

Union İstanbul tam olarak bu farkındalıktan hareketle çalışmalarını yürütmektedir. 2011 yılından bugüne kadar reklam alanında profesyonel hizmet vermekteyiz. Her alanda olduğu gibi reklam alanının da kendisini güncellemesi gerektiğini savunmaktayız ve bu düşünce ile yönümüzü değişen ve gelişen teknolojiye dönmüş bulunmaktayız. Hal böyle olunca Facebook reklamları özelliğini müşterilerimize alternatif bir seçenek olarak sunmak en önemli hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Her işletme uygun bir fiyata kendi tanıtımını ve reklamını vermek ister. Ancak reklam vermek tek başına yeterli değildir. Verilmiş olan bir reklamın doğru zamanda, doğru hedef kitlesi ile buluşmuş olması ziyadesiyle önem arz edecek ve verilmiş olan reklamın sağlıklı sonuç vermiş olmasını sağlayacaktır. 

Var olan bütçeyi, mevcut ürününüzle en çok ilgilenmekte olan bir kitle için değerlendirmek, halihazırda kullanılmakta olan reklam seçenekleri arasında en makul olanı olarak kabul edilmektedir. Union İstanbul, Facebook reklamlarıyla siz de daha fazla kişiye ulaşarak markanızı büyütün! 

facebook reklamlari 3

Youtube Reklamları

Kurumsal tanıtım filminizin veya kanalınızdaki istediğiniz video içeriklerinin çok görünür olmasını sağlamak için Youtube reklamları kullanın.

youtube reklamlari
youtube reklamlari

Videolar Ve Tanıtımda Önemi

Bir kurgu içerisinde oluşturulan videolar, tanıtım yapılırken birçok avantaj demektir. Union İstanbul bünyesinde bu kurgu videolarınızın tanıtımını yaptırmak üzere düzenli hesap takiplerini yaptırabilirsiniz. Video tanıtımı genellikle Youtube ile özdeşleştirildiği için, reklam yapacağınız kitlenin geniş bir alan olması açısından da avantaj demek oluyor. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapılırken nasıl bir kurguyla video içeriklerinizin oluşturulduğu önemlidir. Kurumsal tanıtım değerleri ve marka bilincinin de devam ettirilerek geniş kitlelere yayılması açısından kritik bir konu vardır.

Youtube Reklamı Vermek İçin Ne Yapmalı?

 Video içerik alanında youtube reklamları  geniş kapsamda bir çözüm sağlayabildiği için öncelikle kurumsal bir gmail ortak hesabı ve ardından da youtube kanalı oluşturulması gerekir.  Reklam verirken hesabınızda öncelikle kurumsal bir alt yapı ve en uygun şekle sokma yapılmış olmalıdır. İçeriklerinizin paylaşımında kullandığınız anahtar kelimeler, açıklamalar, genel anlamda Youtube beklentisinin ne yönde olduğu gibi detaylar önemlidir. Farklı kanalların aynı anda takip edilerek optimizasyonunun sağlanması için firmamız etkili bir çözüm sağlamaktadır.  Kanalınızın alt yapısını sağlam şekilde oluşturarak reklam vermeye hazır şekilde ilerleme kaydediyoruz. 

Firmanızın veya bireysel olarak verdiğiniz hizmetlerin belirli bir standart üzerinden gerçekleşmesi son derece önemlidir. Bu marka bilincinin sağlam zeminden devam etmesi için önemli bir detaydır.  

youtube 1 yayla bakliyat yemek hazir

Twitter Reklamları

Twitter kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. Twitter yakın bir tarihe kadar ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşmamış bir sosyal ağ olmasına rağmen son 1,5 yılda oldukça rağbet görüyor. 20 milyondan fazla Türk kullanıcıya sahip platform, reklam alarak markalar için cazip bir mecra olmuştur.

Twitter kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara 6 yeni reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Bu yeni reklam modellerinden bazıları reklam verenler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Twitter, reklam vermek isteyen markalar için birkaç reklam modeli sunuyor. Markalar bu modeller içerisinden ihtiyacını karşılayabiliyor ve kampanyalarını oluşturabiliyor. Şimdi bu reklam modellerine göz atalım:

twitter reklamlari
twitter reklamlari 2

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için Twitter’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz

Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz.

Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara
uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür.

Video görünümleri: Twitter’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz.

Takipçiler: Twitter’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

Twitter’daki yönlendirmeler: Twitter’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Sıkça Sorulan Instagram Reklamları Soruları
UNION İstanbul ile Instagram reklam çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledikI

Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.

Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.

Sıkça Sorulan Facebook Reklamları Soruları
UNION İstanbul ile Facebook reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Facebook reklamlarını firma ya da markaların ürün ya da hizmetini ulaştırmak istediği kitlelere, kendilerini en iyi ifade eden mesajları oluşturarak erişebildikleri ücretli uygulamalar olarak değerlendirebiliriz.

Facebook reklamları, hedef kitlenize potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasını kullananlar sayesinde ulaşarak satışlarınızı yukarı taşır. Her bir ürün için hedef kitle belirlenmesine olanak sağlayan Facebook reklamları, ilgi alanına yönelik yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranını artırır.

Bu soruya tek ve basit bir cevap vermek kolay değildir. Yazılı basındaki gibi kelime sayısı ya da kapladığı alana göre ücretlendirmenin geçerli olmadığı bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği gibi bazı kriterlere göre belirlenir.

Sıkça Sorulan Twitter Reklamları Soruları
UNION İstanbul ile Twitter Reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Twitter reklamları sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Twitter’ın detaylı istatistik ara yüzü ile reklam trafiğinizi ve organik erişimleri takip etmeniz mümkün. Stratejinizi şekillendirmek için kullanıcıların her birinin Tweet ile girdiği etkileşimi inceleyebilir, buradan aldığınız bilgilerle hedef kitlenizin daha çok etkileşime geçtiği içerik türlerini tespit edebilirsiniz.

Twitter reklamlarında kullanabileceğiniz kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı gibi hedefleme seçenekleri sizi doğru kullanıcılara ulaştırabilir.

Twitter reklamlarında ücretlendirmeler reklam modeline göre değişmektedir. Twitter reklamları ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.