Union İstanbul

8573472

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları markasını ön plana çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. En iyi sosyal medya reklamları ile siz de markanızı daha değerli hale getirmeye ne dersiniz? Eğer profesyonel bir firmadan destek alırsanız ihtiyacınız olan marka değerine kısa sürede erişebilirsiniz. Üstelik sadece sosyal medya hesaplarınızı değil web sitenizi de dönüşüme katarak hizmet ve ürünlerinizi daha geniş kitleye eriştirebilirsiniz.

Günümüzün sık tercih edilen sosyal medya reklamları nedir? Google ADS reklamlarından farklı olarak sosyal medya hesapları üzerinden çıkılan reklamlardır. Markaların tanıtımını yapmayı sağlar. Belirlenen bir bütçeye bağlı olarak ürünlerin, hizmetlerin ilgili profillerin önüne çıkmasını sağlar. Union İstanbul firması olarak sahip olduğumuz kadro ve tecrübe ile markalara bu yönde hizmet veriyoruz.

Doğru bir sosyal medya ve reklam ilişkisi kurulduğu takdirde firmaların avantajlı çıkmama gibi bir ihtimalleri neredeyse yoktur. Yalnız ilk defa reklam verecek kişilerin profesyonel hizmet alması şarttır. Aksi takdirde reklam bütçesi iyi yönetilemez ve boşa para akışı sağlanır. Dönüşümleri sağlanan ve birbirini destekleyen reklamlar ile siz de markanızın görüntülenmesini arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklam Türleri

Dijital dünyanın gücünden bahsetmeye gerek yoktur. Milyarlarca kişi tarafından artık en az bir sosyal medya hesabı açılmıştır. Bu sosyal medyaların gücünün giderek artmasına ve buna bağlı olarak da sosyal medya ve reklam ilişkisi çıkmasına neden olmuştur. Potansiyel pazarların sadece web site ile kalmayarak sosyal medyaya taşınması reklam çalışmalarının artmasına sebebiyet verdi.

Sosyal medya, kullanıcıların içerik paylaşabildiği, etkileşimde bulunabildiği ve online topluluklar oluşturabildiği dijital platformlardır. Sosyal medya platformları farklı türlerde olabilir ve aşağıdaki gibi çeşitli sosyal medya türleri bulunmaktadır

Her sosyal medya kullanıcısı marka ve firmaya göre potansiyel bir müşteridir. Müşterilerin marka hakkında daha fazla bilgiye sahip olması ve buna bağlı olarak etkileşim yaratması hedeflenir. İlk etapta satış yapmak değil; marka hakkında bilgi vermek, takip etmek gibi etkileşimler aranır. Daha sonrasında nihai amaç ise satış yaptırarak kâr elde etmektir. İşte, bu amaç için kullanılan sosyal medya reklam türleri:

Facebook Reklamları

En eski sosyal medya hesaplarından birisi olması günümüzde milyarlarca kişi tarafından kullanılmasına sebep olmaktadır. Özellikle iş hesabı olarak da Facebook hesaplarının açılabilmesi reklam pazarının bu yönde gelişmesine neden olmuştur. Sahibi Mark Zuckerberg tarafından da geliştirilen çalışmalarla birlikte markanıza ait reklamları ilgili kişilere Facebook üzerinden sunabilirsiniz.

Bahsedilen bu sosyal medya sadece sahip olduğu kitle ile değil sunulabilecek reklam türleri ile de dikkat çekmektedir. Oluşturulabilecek sosyal medya çeşitleri ile kullanıcıların dikkatini çekme olasılığı arttırılmaktadır. Böylece daha geniş bir kapama erişebilmek mümkün olacaktır. Güncel olarak Facebook reklamları şu şekilde verilebilmektedir:

Sosyal medya ağları içerisinde en aktiflerinden biri olan Facebook reklam modelleri ile sesinizi hedef kitlenize direkt duyurun! Bir işletme sahibi olarak siz de Union İstanbul aracılığıyla reklam vererek rekabete katılın.

 • Videolu reklamlar,
 • Özel hazırlanmış görsel reklamları,
 • Linke tıklama olasılığı veren reklamlar,
 • Video içi yayın sağlayan reklamlar,
 • Birden fazla (çoklu) görsel reklamları,
 • Slayt şeklindeki reklamlar.

Her bir reklam türü sadece ayarlanıp belirlenen özel kullanıcılara sunulur. Özellikle daha önce bulunduğunuz sektördeki rakip web sitelerini dolaşmış kişilere reklamlarınız açılmaktadır.

388 e1698243112113
8380082

Facebook Reklamları İle Gelirinizi Arttırın

Facebook üzerinde yalnızca birkaç dakika vakit geçirseniz bile Facebook reklamları ile karşılaşırsınız. Hemen hemen her alan ve konuda Facebook üzerinden reklam verilebilmektedir. Ülkemizin en çok üyesi bulunan sosyal medya aracının Facebook olduğu unutulmamalıdır. İnsanların ilgi alanına giren bu önemli mecra potansiyel müşterileri de beraberinde getirmektedir.

Dünya üzerinde milyonlarca sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır. Hiç kuşku yok ki bu kadar çok insanın bir arada bulunduğu bir mecrada herhangi bir firmanın kendi tanıtımı ve reklamını yapması firma için oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Instagram, Twitter ve Facebook gibi önemli sosyal medya araçları da firmaların site üzerinden reklam yapmasına izin vermektedir.

Yapılan araştırmalar görsel medyanın bireyler üzerinde çok daha etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca insanlar sosyal medya araçlarında uzunca vakit geçirmektedir. Dolayısı ile bir kişinin Facebook gibi bir sosyal medya hesabı üzerinde göreceği tanıtım ve reklam, şirket adına olumlu bir etki oluşturmaktadır.

Instagram Reklamları

Sosyal medya reklamları denildiğinde günümüzün en aktif kullanılan platformu Instagram reklamları olacaktır. Görsel akışın sağlandığı bu platformda özellikle ‘Alışveriş’ alanının da gelmesi ile birlikte reklamlar hız kazanmıştır. Marka sahipleri tarafından profesyonel şekilde alınan sosyal medya reklamı ile rakiplerin önüne geçerek hedeflenen kitleye ulaşmak artık çok daha kolay.

Mevcut sosyal medya reklam türleri arasından özellikle; görsel, videolu ve etkileşimli reklamlar kullanılmaktadır. Amaç burada kitleyi harekete geçirerek markaya çekmektir. Satış sağlanmasa dahi markanın tanınmasını ya da takibe alınması sağlanmaktadır.

Oluşturulan özel sosyal medya reklamı belirli bir bütçe karşılığında süreye bağlı olarak yayında kalmaktadır. Reklamlar; hikayeler arasında, anasayfada ve keşfet bölümünde sıklıkla karşınıza çıkacaktır. Reelslar arasında gezinirken de olası bir kitlenizin önüne sayfanız düşecektir. Böylece hedeflenen kitleye farklı saat dilimlerinde ve şehirlerde ulaşmak mümkündür.

Group 398 e1698243421710

Youtube Reklamları

Google ADS reklamları kapsamında da Youtube reklamları kullanılmaktadır. Youtube günümüzde en sık giriş yapılan platformlardan birisidir. Video izleme oranlarının yüksek olması kullanıcılara ‘daha uzun süreli’ reklamlara maruz kalmayı sağlayacaktır. Videoların arasında ya da başına otomatik olarak eklenen reklamlarınız ile görünürlüğünü arttırabilirsiniz.

Platformda oluşturulacak reklamların özellikle video reklam olmasına özen gösterilmelidir. Halihazırda kullanıcıların da video izlemek için girdiği bir sosyal medya hesabında görsel kullanımı yetersiz kalabilir. Ancak markaya göre görsel sosyal medya reklamları da kullanılabilmektedir. Burada önemli olan; markanın ve rakiplerinin ne durumda olduğudur.

77 e1698243939386
Videolar Ve Tanıtımda Önemi

Bir kurgu içerisinde oluşturulan videolar, tanıtım yapılırken birçok avantaj demektir. Union İstanbul bünyesinde bu kurgu videolarınızın tanıtımını yaptırmak üzere düzenli hesap takiplerini yaptırabilirsiniz. Video tanıtımı genellikle Youtube ile özdeşleştirildiği için, reklam yapacağınız kitlenin geniş bir alan olması açısından da avantaj demek oluyor. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapılırken nasıl bir kurguyla video içeriklerinizin oluşturulduğu önemlidir. Kurumsal tanıtım değerleri ve marka bilincinin de devam ettirilerek geniş kitlelere yayılması açısından kritik bir konu vardır. Kurumsal tanıtım filminizin veya kanalınızdaki istediğiniz video içeriklerinin çok görünür olmasını sağlamak için Youtube reklamları kullanın.

Youtube Reklamı Vermek İçin Ne Yapmalı?

Video içerik alanında YouTube reklamları geniş kapsamda bir çözüm sağlayabildiği için öncelikle kurumsal bir gmail ortak hesabı ve ardından da YouTube kanalı oluşturulması gerekir. Reklam verirken hesabınızda öncelikle kurumsal bir alt yapı ve en uygun şekle sokma yapılmış olmalıdır. İçeriklerinizin paylaşımında kullandığınız anahtar kelimeler, açıklamalar, genel anlamda Youtube beklentisinin ne yönde olduğu gibi detaylar önemlidir. Farklı kanalların aynı anda takip edilerek optimizasyonunun sağlanması için firmamız etkili bir çözüm sağlamaktadır. Kanalınızın alt yapısını sağlam şekilde oluşturarak reklam vermeye hazır şekilde ilerleme kaydediyoruz.

Firmanızın veya bireysel olarak verdiğiniz hizmetlerin belirli bir standart üzerinden gerçekleşmesi son derece önemlidir. Bu marka bilincinin sağlam zeminden devam etmesi için önemli bir detaydır.

youtube

X Reklamları

X kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. X yakın bir tarihe kadar ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşmamış bir sosyal ağ olmasına rağmen son 1,5 yılda oldukça rağbet görüyor. 20 milyondan fazla Türk kullanıcıya sahip platform, reklam alarak markalar için cazip bir mecra olmuştur. X kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara 6 yeni reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Bu yeni reklam modellerinden bazıları reklam verenler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. X, reklam vermek isteyen markalar için birkaç reklam modeli sunuyor. Markalar bu modeller içerisinden ihtiyacını karşılayabiliyor ve kampanyalarını oluşturabiliyor. Şimdi bu reklam modellerine göz atalım:

Group 399 e1698303184679

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için X’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz. Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür. Video görünümleri: X’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz. Takipçiler: X’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. X’daki yönlendirmeler: X’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Tik Tok Reklamları

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için X’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz. Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür. Video görünümleri: X’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz. Takipçiler: X’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. X’daki yönlendirmeler: X’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Group 400 e1698303561857

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için X’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz.

 Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür. Video görünümleri: X’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz. Takipçiler: X’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. X’daki yönlendirmeler: X’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Linkedin Reklamları

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için X’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz.

 Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür. Video görünümleri: X’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz. Takipçiler: X’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. X’daki yönlendirmeler: X’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Group 401 e1698303900796

Sosyal Medya Reklam Türleri Etkileşimli Reklamlar

Sosyal medya ajansları tarafından profillere sık sık önerilen durumlardan birisi etkileşimleri arttırmaya yönelik hareket etmektir. Halihazırda takip eden kullanıcılara etkileşim yaratacak uygulamalarda bulunmak istatistikleri etkiler. Kullanıcıların karşısına profiliniz hem hikaye hem de akışta daha sık çıkacaktır. Diğer taraftan profillerin aklında markanızın kalma olasılığı da artış gösterecektir.

Etkileşimli sosyal medya reklamı oluşturmak için özellikle hikayelerden yararlanılmaktadır. Hikayelerin arasında çıkan reklamlarda kullanıcılar harekete geçirilir. Sorular, butonlar ve efektler ile markaya yönlendirme sağlanır. Üstelik sadece hikayeler değil akış üzerinde de aralarda reklam olarak oluşturulması mümkündür.

Sosyal Medya Reklamları Ne İşe Yarar?

Profesyonel sosyal medya reklamı alındığında birden fazla alanda etkileşim sağlayabilirsiniz. Çünkü markaların bahsi geçen reklamları kullanmasının çeşitli sebebi bulunmaktadır. Oluşturulan bu reklamlar ile marka ve firmalar:

 • Hedeflediği kitleye daha kısa sürede erişebilir.
 • Erişim/görüntüleme oranları artar.
 • Markanızın hikayesi daha fazla kişi tarafından bilinir.
 • Takipçi sayısı artar.
 • İleriye dönük satış olasılığı artar.
 • Anlık yönlendirmeler ile alışverişe doğrudan geçiş sağlanabilir.
 • Markaya dair güven duygusu gelişir.

Kullanıcı pazarının ciddi oranda arttığı sosyal medyalarda oluşturacağınız özel reklamlar ile siz de bu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Günümüzde profesyonel sosyal medya ajansları tarafından reklam hizmeti verilmektedir. Union İstanbul firmamız da bu yönde hizmet vermektedir. Üstelik sadece sosyal medya reklamı değil Google ADS reklamları da oluşturmaktadır. İki yönlü kullanılacak bu reklamların desteği ile markanızın değeri kısa sürede yükselecektir.

Profiliniz hazır değilse önce profil hazırlanır. Hazır olan profillerde ise önce ne tarz bir reklam oluşturulacağına karar verilir. Daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklam bütçesi hesaplanmaktadır. Marka sahibinin bütçesine bağlı olarak reklamlar özelleştirilir. Onay alındıktan sonra reklamlar kullanıcılara sunulmaya başlar. Özellikle Instagram tarafından reklamların görünürlüğü ve sağladığı dönüşleri raporla elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Çalışır?

Oluşturulan sosyal medya reklamları için çalışma prensibi oldukça basittir. Karışık bir yapıya sahip olmamasından dolayı kullanıcıların etkilenme olasılığı da yüksektir. Profillere özel oluşturulan reklamlar sadece ‘ilgili profillerin’ önüne çıkacaktır. Böylece potansiyel müşterinin alışveriş yapma, profili takip etme olasılığı da artış gösterecektir.

Diğer taraftan bu reklamların çalışma prensipleri yayınlanan reklama göre değişiklik gösterecektir. Reklamlar eğer video şeklindeyse uzun bir sarmalda yayınlanmaktadır. Fakat görselli olanlarda devamlılık gösterecek şekilde art arda hikayelerde çıkabilmektedir.

Son olarak sosyal medya reklamları bütçeye bağlı olarak yayında kalmaktadır. Markanın belirlediği bütçeye göre görüntüleme sayısı hesaplanır. Yayın yapılan sosyal medya buna bağlı olarak x sayıda kişiye reklamları yansıtır. Belirtilen bütçe bittiğinde ekstra bakiye harcanmaz, reklamlar durur. Reklamların tekrar aktif olması için bütçeyi tekrar yatırmak gerekir.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Marka ve firma sahipleri tarafından sağlanacak olan sosyal medya reklamı ile belirli avantajlar kolaylıkla sağlanabilmektedir. Elde edilebilecek avantajlar şu şekildedir:

 • Bütçeye Uygun Reklam: Genel itibari ile sosyal medya reklam fiyatları dilenilen ücretten hesaplandığından maddi anlamda zorluk yaratmaz.
 • Geniş Pazar Alanına Ulaşmak: Sosyal medya kullanıcıların giderek arttığı günümüzde bundan daha iyi bir potansiyel müşteri havuzu bulamazsınız.
 • Görüntüleme Artışı: Hem profillerin artış göstermesi hem de erişim kolaylığından dolayı görüntülemelerde yükseliş meydana gelir.
 • Düzenlenebilir Olma: Sürekli kontrol edebildiğiniz bir reklam stratejisidir. Bu yüzden değişiklikler ile iyileştirme yapabilirsiniz.
 • Hedef Kitleye Doğrudan Ulaşma: Gereksiz reklamlar ile yüksek reklam bütçesi harcamadan sadece hedef kitlenize yönelik reklamlar ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Siz de sosyal medya reklamı ve diğer dijital reklam kanalları için Union İstanbul firmamızla iletişime geçin, dijitalde güçlenmenin tadını çıkarın!

Reklamcılıkta Profesyonel Hizmet

Union İstanbul tam olarak bu farkındalıktan hareketle çalışmalarını yürütmektedir. 2011 yılından bugüne kadar reklam alanında profesyonel hizmet vermekteyiz. Her alanda olduğu gibi reklam alanının da kendisini güncellemesi gerektiğini savunmaktayız ve bu düşünce ile yönümüzü değişen ve gelişen teknolojiye dönmüş bulunmaktayız. Hal böyle olunca Facebook reklamları özelliğini müşterilerimize alternatif bir seçenek olarak sunmak en önemli hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Her işletme uygun bir fiyata kendi tanıtımını ve reklamını vermek ister. Ancak reklam vermek tek başına yeterli değildir. Verilmiş olan bir reklamın doğru zamanda, doğru hedef kitlesi ile buluşmuş olması ziyadesiyle önem arz edecek ve verilmiş olan reklamın sağlıklı sonuç vermiş olmasını sağlayacaktır.

Var olan bütçeyi, mevcut ürününüzle en çok ilgilenmekte olan bir kitle için değerlendirmek, halihazırda kullanılmakta olan reklam seçenekleri arasında en makul olanı olarak kabul edilmektedir. Union İstanbul, Facebook reklamlarıyla siz de daha fazla kişiye ulaşarak markanızı büyütün!

Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
Image 10
SIKÇA SORULAR SORULAR

Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.

Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.

Sosyal medya reklamı, sosyal medya platformlarında ürün, hizmet veya markanızı tanıtmak için kullanılan bir reklam yöntemidir. Sosyal medya reklamları, kullanıcıların ilgi alanlarına, demografik bilgilere, coğrafi konumlarına ve diğer hedef kitle segmentlerine göre hedeflenen reklam mesajları içerir. Sosyal medya reklamları genellikle kullanıcıların haber akışlarında, hikayelerde veya diğer reklam alanlarında görünür.

Sosyal medya reklamı, sosyal medya platformlarında ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için kullanılan bir dijital pazarlama yöntemidir. Sosyal medya platformlarında, potansiyel müşterilere ulaşmak, marka bilinirliğini artırmak, satışları artırmak ve müşteri ilişkilerini güçlendirmek gibi hedeflere ulaşmak için sosyal medya reklamları oldukça etkili bir yöntemdir.

Sosyal medya reklamları, sosyal medya platformlarında kullanıcıların dikkatini çekmek, ürün ve hizmetleri tanıtmak, marka bilinirliğini artırmak veya satışları teşvik etmek için kullanılan dijital reklamcılık yöntemidir.

 1. Sosyal medya reklamları, hedef kitleye ulaşma, marka bilinirliğini artırma ve etkileşimi artırma gibi avantajlar sunar.

 2. Reklamlarınızı hedef kitleye doğru bir şekilde ulaştırarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

 3. Kullanıcı etkileşimini artırarak marka sadakati oluşturabilirsiniz.

Facebook reklamlarını firma ya da markaların ürün ya da hizmetini ulaştırmak istediği kitlelere, kendilerini en iyi ifade eden mesajları oluşturarak erişebildikleri ücretli uygulamalar olarak değerlendirebiliriz.

Facebook reklamları, hedef kitlenize potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasını kullananlar sayesinde ulaşarak satışlarınızı yukarı taşır. Her bir ürün için hedef kitle belirlenmesine olanak sağlayan Facebook reklamları, ilgi alanına yönelik yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranını artırır.

Bu soruya tek ve basit bir cevap vermek kolay değildir. Yazılı basındaki gibi kelime sayısı ya da kapladığı alana göre ücretlendirmenin geçerli olmadığı bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği gibi bazı kriterlere göre belirlenir.

Sosyal medya reklamları, çeşitli sosyal medya platformlarında gerçekleştirilebilir. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve YouTube gibi popüler sosyal medya platformları, sosyal medya reklamlarını destekler

Twitter’ın detaylı istatistik ara yüzü ile reklam trafiğinizi ve organik erişimleri takip etmeniz mümkün. Stratejinizi şekillendirmek için kullanıcıların her birinin Tweet ile girdiği etkileşimi inceleyebilir, buradan aldığınız bilgilerle hedef kitlenizin daha çok etkileşime geçtiği içerik türlerini tespit edebilirsiniz.

Twitter reklamlarında kullanabileceğiniz kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı gibi hedefleme seçenekleri sizi doğru kullanıcılara ulaştırabilir.

Twitter reklamlarında ücretlendirmeler reklam modeline göre değişmektedir. Twitter reklamları ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

5141101 e1697185555331