Union İstanbul

Group 377 1 e1697633058927

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, markaların dijital alanda güçlü olmasını sağlayan bir hizmet türüdür. Sosyal mecrada yer alan marka hesaplarının yönetilmesi, planlanması gibi farklı aşamaları içermektedir. Özellikle daha geniş kitlelere yayılmak ve buna bağlı olarak satış kanadını güçlendirmek adına profesyonel sosyal medya yönetimi gerçekleştirilmektedir. Kişisel sosyal medya yönetimi ile kurumsal sosyal medya danışmanlığı tamamen ayrışmaktadır. Çünkü her iki profilde de hedeflenen amaçlar birbirinden farklılık gösterir. Bu noktada kişi ya da markaların hesapları doğrultusunda hareket etmesi önerilir. Kişi eğer yönetimi iyi yapamadığını düşünüyorsa sosyal medya danışmanlığı alarak uzman bir ilerleme sağlayabilir.

SOSYAL MEDYA DİNAMİKLERİNE UYGUN BİR SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İLE SOSYAL MEDYADA VAR OLUN!

Sosyal medya hiç şüphesiz artık markaların imajları ve satış gücü için çok önemli bir etken. Kullanımı her geçen gün artan ve marka iletişimi için oldukça önemli bir yer edinen sosyal medyada size özel içeriklerle var olun. Videonun gücü, bilginin vazgeçilmezliği, kreatif içerikler, size özel konseptler, çekimler gibi stratejiler üzerine geliştirdiğimiz sosyal medya yönetimi ile sosyal medya hesaplarınızda yeni bir dönemi başlatın. Hedef kitleniz nerede, en çok hangi sosyal mecrayı kullanmalısınız, kitlenize nasıl içeriklerle nasıl mesajlar vermelisiniz gibi her türlü soruya Union İstanbul ile cevap bulun.

Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal medya danışmanı, marka ve kişisel hesapların yönetilmesinde etkili olan birey ya da ajanstır. Uzman bir eğitim ve uzun süreli tecrübe sonucunda sosyal medya hesapları yönetilmektedir. Yönetimde çeşitli uygulamalar mevcut olmaktadır. Ancak bu yönetim sanıldığının aksine sadece içeriği kapsamamaktadır.

Sosyal medya hesapları günümüzde eğlence ve paylaşımın ötesinde amaçlar uğruna kullanılmaktadır. Özellikle satış yapan ya da hizmet veren markaların sosyal medya hesaplarını etkili kullanması gerekir. Çünkü bu kullanım neticesinde hedef kitleye erişim, bu kullanıcıları etkileme ve beraberinde kâr elde edilme olasılığı yüksektir. Sonuç olarak profesyonel yönetimi gerçekleştirmek amacıyla bir sosyal medya danışmanı ile çalışmak gerekecektir.

Sosyal Medya Danışmanı Sizin için Ne Yapar?

Sosyal medya danışmanı hesapların kullanıldığı süre zarfında çok farklı uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu yüzden ‘Medya danışmanı ne demektir?’ ve ‘Sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır?’ noktasında keskin sınırlar çekmek oldukça zordur. Ancak bu alanda çalışan uzman ve sosyal medya danışmanlık şirketlerini korumak, hesapların beklentilerini netleştirmek amacıyla hizmetleri bilmek gerekir.

Günümüzde sosyal medya yönetimi adına danışanlar mevcuttur. Markanıza ait sosyal medya hesaplarını yönetmekle ilgilenirler. Gerekli içerik paylaşımları için hazırlık yapar ve bunları düzenli olarak yayına alır. Bunun dışında marka değerinize ait iyileştirmelerle de ilgilenmektedir. Örneğin, sosyal medya ajansı markaya dair olumsuz bir durum sektörde yaygınsa marka değerini korumaya yönelik açıklamaları düzenler ve yayına alır.

Bunların dışında İnstagram danışmanlığı kapsamında takipçi sayınızı arttırmaya yönelik politikalar oluşturur. Sıfırdan kurulan hesabınızı ya da daha önceden kurulmuş hesabınızı aktif tutarak ‘gerçek profillerin’ takip etmesine yardımcı olur. Özellikle bu aşamada sosyal medya danışmanlığı yapan kişi ya da kişilerin bot hesap almayarak organik olarak hesabınızı büyüttüğünüze emin olmalısınız.

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

İlk çıktıkları dönemde sadece kişisel kullanım önemsense de şüphesiz günümüzde sosyal medya hesaplarının etkisi çok büyüktür. Özellikle kurum ve markaların web sitelerin yanı sıra bu hesaplarıyla pazara çok daha yakın bir temas kurması mümkündür. Ciddi bir kitlenin sosyal medyada bulunmasıyla da sosyal medya danışmanlığı kavramı ve önemi ortaya çıkar. Ürün satışı ve hizmet sunumu odağı bulunan markaların özellikle kâr oranını arttırması adına sosyal medyada elini güçlü tutması gerekir. Eğer sosyal medya hesapları aktif ve istatistik değerleri yüksek olursa web sitesini de güçlendirebilir. Karşılıklı etkileşim yaratılarak iki farklı platformun birbirini desteklemesi sağlanacaktır.

Diğer taraftan markanın tanınırlığını arttırmak da satış yapmak kadar önemlidir. İlk etapta var olan kurumların hedefi de bu olmalıdır. Kullanıcılar önce marka hikayesini bilmeli, aşinalık kazanmalı. Böylece tek bir alım yapıp kaybolan müşteriler değil, ‘kalıcı müşteri’ potansiyeli ortaya çıkarılır. Günde milyarlarca kişinin kullandığı sosyal medya hesaplarının yönetilmesi bu yüzden çok önemlidir.

Group 378

Union İstanbul ile Sosyal Medya Nasıl Yönetilir?

Profesyonel sosyal medya yönetimi için Union İstanbul firmamızla tanışmalısınız. Ekip işi olarak yürütülen bu süreçte önce marka ya da kişilerin sosyal medya hesapları incelenmektedir. Her bir sosyal medya için ayrı çalışma sürdürülmesi ve varsa rakiplerin de durumu göz önünde bulundurularak ilerleme sağlanmaktadır.

Güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak özellikle sosyal medya yönetimi uygulamaları, eklentileri ile hızlı reaksiyon alınmaktadır. Başlangıç etabında çalışma arkadaşlarımız kendilerine bir rapor hazırlar. Hizmeti alan kişi ya da kurumla sürece bağlı olarak hedefler belirlenir. Bu hedeflere ilerlerken kullanılacak yöntemler ve amaçları aktarılmaktadır.

Kısa sürede çalışmalara başlayan ekibimiz ile aynı zamanda sosyal medya reklamları hizmeti de sunuyoruz. Böylece içerik, algoritmalar ile ilerleme sağlanırken yeni oluşturulan hesaplarda da reklamlarla kısa sürede yüksek görüntülemelere ulaşmak mümkün oluyor. Başta Instagram sosyal medya yönetimi olmak üzere; Youtube, Twitter, Facebook, LınkedIn gibi sitelerde de çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Sosyal Medya Danışmanı Hizmetleri

Var olan sosyal medya danışmanlık şirketleri belirli başlı konularda hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Her medya danışmanlık şirketi ortak hizmet vermeyecek, profesyonellik anlamında aralarında fark olacaktır. Bu yüzden marka ve kişisel hesaplar İnstagram partner Türkiye bağlantısına sahip ajansları seçmesi önemlidir.

Union İstanbul olarak, sahip olduğumuz partnerlikler neticesinde sizlere en iyi şekilde sosyal medya hizmetleri vermeye devam ediyoruz. İster işletme ister kişisel profil fark etmeksizin hesabınızı teslim edebilirsiniz. Düzenli geliştirilen hizmetler ile hesabınızın giderek büyüdüğüne şahit olabilirsiniz. Diğer taraftan talep edeceğiniz özel sosyal medya yönetimi uygulamalarına da sizler için yer verdiğimizi unutmamalısınız.

En iyi sosyal medya ajansları arasında yer alan Union İstanbul olarak, sunduğumuz temel hizmetler şu şekildedir:

Strateji Geliştirme

Medya danışmanlık şirketleri hizmetlerinin en başında strateji geliştirmeyi tutmaktadır. Stratejiler, hesap üzerinde yapılacak uygulama ve işlemleri saptamak konusunda önemlidir. Aynı zamanda zaman, maliyet gibi saptamaların da yardımcısı olacaktır. Her hesabın stratejisi farklı olduğundan hesaba özel ilerlemekte fayda bulunmaktadır.

Günümüzde birçok sosyal medya firmaları strateji geliştirmeye çalışsa da deneyimsizlik ve profesyonel bağlantıların olmaması eksikliğe yol açar. Union İstanbul firmamız gerek çalışanları gerekse İnstagram partnerliği sayesinde hesabınızın ihtiyacı olan stratejileri en net şekilde oluşturmaktadır. Böylece siz hesap sahiplerinin de aklında ‘Sosyal medya danışmanlığı nedir, sosyal medya danışmanlığı nasıl yapılır?’ konularına dair soru işaretleri kalmamaktadır.

İçerik Planlama

Hesapların belirli bir aktiflik düzeyinde olması profiller için oldukça önemlidir. Daha fazla kullanıcıya öneri olarak sunulmasına ve rakiplere göre daha fazla kitle çekmeye yardımcı olur. Bu yüzden kişisel ya da kurumsal sosyal medya yönetimi fark etmeksizin içerik planlaması yapmak zorunlu hale gelir.

İçeriklerin planlanması hazırlık sürecinden yayına girdikten sonrasına kadar oluşmaktadır. Temelde sosyal medya danışmanı ne yapar sorusuna hitaben akıllara bu hizmet gelecektir. Ancak tahmin edilenin aksine içeriklerin yayına girmesiyle birlikte işlemler son bulmamaktadır. Çünkü gerekli durumlarda sosyal medya danışmanlık şirketleri çalışanları yayındaki içeriklerle de ilgili düzenleme yapar.

Var olan içeriklerin güncel olmaması, bazı hukuksal sorunlarla karşılaşması ya da farklı sorunlardan dolayı kaldırılması gerekebilir. İçeriği yayından kaldırmadan düzenleme ile durum düzeltilecekse de bu işlem içerik planlama kapsamında gerçekleşir. Diğer taraftan içerikler sadece yazılı ve görsel olmak zorunda değil. İnternet reklam danışmanlığı kapsamında videolar, hikaye ve reelslar gibi daha farklı uygulamalar da yapılmaktadır.

Takipçi Yönetimi

Şüphesiz marka ve kişisel hesap sahiplerinin sosyal medya hesap yönetimi hizmeti almasının temel sebebi takipçi sayısını arttırmaktır. Takipçi sayısının artması organik bir şekilde sağlanmalıdır. Bu da İnstagram danışmanlığı, reklamlar ve düzenli paylaşımlarla mümkün kılınacaktır.

Genel anlamda sosyal medya hesap yönetimi sağlanırken takipçi yönetimi gerçekleştirilmektedir. Bu yönetimin iki türlü olma olasılığı mevcuttur: İlki daha önce de bahsedildiği üzere düzenli paylaşım ve reklam paketleri ile takipçilerin arttırılmasıdır. İkincisi ise yapılan paylaşımlara takipçilerden gelen dönüşe bağlı olarak yanıt verme, yönlendirme yapmaktan geçer.

Özellikle işletmeler için sosyal medya danışmanlığı yönetiminin önemi burada ortaya çıkacaktır. Bu tarz hesapların sosyal medya hesap yönetimi sayesinde takipçilerini kişisel kontrol etmesi gerekmez. Çünkü anlaşma sağlanan sosyal medya danışmanlık şirketleri bireylerin bu noktada yapması gereken dönüşleri sağlayacaktır.

İşletmeler için Profesyonel Sosyal Medya Danışmanı

İşletme hesapları sosyal medya hesapları arasında en farklı sisteme ve mantığa sahip olan profiller arasında yer alır. Markaların buradaki amaçları hizmet ya da ürün satmaktır. Bu yüzden bir e-ticaret sitesi gibi düşünülerek profesyonel bir yaklaşım sürdürülmesi gerekir. Bahsedilen tarzdaki hesaplar sosyal medya danışmanlığı İnstagram paketi arasında sık sık yer almaktadır.

Var olunan sektör her ne olursa olsun rakip sayısı fazla olacağından işletmelerin sosyal medya hesap yönetiminin daha profesyonel olması gerekir. Gerçekleştirilen bu danışmanlık neticesinde rakip analizi yapılabilir, ücretli reklamlar çıkılabilir. Kullanıcıların hareketleri de analiz edilerek daha fazla takipçiye böylece müşteri potansiyeline erişmek mümkün kılınacaktır.

Temelde strateji danışmanlığını işletme hesapları için ilerletmek şarttır. Strateji danışmanlığı nedir? Kısaca, gerçekleştirilecek hizmet öncesi ve sırasında atılacak adımları belirleyecek olan süreçtir. Örneğin; sosyal medya hesabının döneme ya da takipçi durumuna göre olumlu sonuç almasını sağlayacak işlemlerin önceden belirlenerek gerçekleştirilmesidir.

Sosyal Medya Danışmanlığı ile Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Günümüzde çok farklı sayılarda sosyal medya mecrası mevcuttur. Bunlar arasında en sık olarak İnstagram, Twitter ve Youtube kullanılmaktadır. Her bir sosyal medya platformunda potansiyel bir hedef kitlesi mevcuttur. Markaların ya da kişisel profillerin bu hedef kitlelerine erişebilmesi adına profillerini en iyi şekilde kullanması gerekecektir.

Sosyal medya danışmanlığı ile sosyal hesaplarınızı en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Yönetim sırasında tek yapmanız gereken doğru bir danışmanlık firması ile anlaşmak olacaktır. Bunun dışında hesabınıza dair ekstra bir efor sarf etmeniz gerekmez. Çünkü danışmanlık hizmeti ile birlikte; takipçi artışı ve yönetimi, içerik planlaması ve paylaşımı gibi gerekli olan tüm uygulamalar sizin yerinize yapılacaktır.

Eğer siz de profesyonel anlamda sosyal medya danışmanlığı almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Alanında tecrübeli ve farklı sektörlerde çalışma imkânı bulmuş uzmanlarımız, uygun sosyal medya danışmanlığı fiyatları ile sizlere yardımcı oluyor. Dilediğiniz süre zarfında her cebe uygun sosyal medya paket fiyatları ile kısa sürede siz de bu hizmete sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi için Başarılı Metrikler Nelerdir?

Güncel olarak sosyal medya yönetimi nasıl yapılır aşamasında başarılı metriklere dikkat etmek gerekir. Bu metrikler sayesinde kişiler başarılı olup olmadığı noktasında kontrol sağlayabilmektedir. Sosyal medya danışmanlığı kapsamında göz önünde bulundurulan başarı metrikleri şu şekildedir:

• Hesabın erişilebilirlik derecesinin artması,
• Takipçi sayısında artış göstermesi,
• Sürekli içerik paylaşımları ile profilin güncel kalması,
• Hizmet veren ve ürün satan markaların müşteri edinmesi,
• Markanın bilinirliğinin sağlanması,
• Kişisel hesapların büyüyerek ortaklık çalışmalarına açılması,
• Sosyal medya hesaplarının birlikte yönetilerek dönüşüm elde edilmesi,
• Web site ve sosyal medya hesaplarının birbirini desteklemiş olması.

Bu amaçlara erişilmesi ile başarılı olma amacı gerçekleştirilecektir. Her zaman danışmanlık kapsamında bu hedeflerde ilerleyerek hizmet verilecektir. Uygun sosyal medya yönetimi fiyat bilgisi ile siz de Union İstanbul desteği ile hesabınızı yönettirebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Buradan bize ulaşabilirsiniz.

Image 10
Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medya yönetimi genel itibariyle bu hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

Sosyal medya hesaplarının raporlamaları 15 veya 30 günlük periyotlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu raporlarda, verilerin doğru okunması büyük önem taşımaktadır.

Hesaplarda günde 1 ya da 1’den fazla paylaşım yapmak, etkileşimi olumsuz etkilemektedir. Hedef kitlenizin sizinle kalmasını sağlamak için ayda 15 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

Sosyal medyada hesapları düzenli olarak takip edilerek takipçi yorumları anında cevaplanır. Bu şekilde hareket ederek müşteri memnuniyeti sağlamak, markanın itibarını yüksek tutmak açısından oldukça önem taşımaktadır.

Sosyal ağ hesaplarınızın tanıtımını kolay bir şekilde yapabilmek için markanızın tüm sosyal medya hesaplarında aynı adı kullanmanız gerekiyor.

5141101 e1697185555331