Union İstanbul

WordPress Whatsapp Eklentisi & Kurulum Rehberi

WordPress Whatsapp Eklentisi & Kurulum Rehberi

Paylaş
İçindekiler

Son zamanlarda çok daha fazla artan e-ticaret siteleri beraberinde birtakım eklentileri de getirdi. Bu eklentilerden biri de WordPress Whatsapp eklentisi. Belirli bir müşteri kitlesine hitap eden, ürün ya da hizmet veren site sahipleri bu eklentiler sayesinde kullanıcı memnuniyetini arttırabilecek, kolayca müşterileriyle iletişim sağlamanın kapısını aralayacaktır. WordPress altyapısına sahip sitelerin olmazsa olmazı haline gelen eklenti ile hizmet ve ürün satışlarında, kurulan iletişimde gözle görülür fark yaratacağı aşikâr.

WhatsApp’ın kullanıcı sayısının çok fazla olması, hızlı iletişim ve etkileşimin müşteriler için önem arz etmesi; eklentilerin kullanımını arttıran faktörlerdendir. Farklı geliştiricilerin yaptığı bu eklentilerden bazıları daha detaylı seçenekler sunabildiği gibi bazıları da sadelikten yana olabiliyor.

 

En İyi WordPress Whatsapp Eklentileri

Bazı Premium eklentilerin bulunduğu gibi çoğu seçeneği ile ücretsiz eklentilerde mevcut. Elbette bu eklentilerin yorumları, indirilme sayıları da WordPress Whatsapp eklentileri arasında hangisinden memnun kalındığı hakkında bilgi verebiliyor. Listede yer alan 2 eklenti de fazlasıyla tercih edilen ve kullanıcıların da memnun kaldığı en iyi eklentilerden.  WordPress siteye whatsapp iletişim ekleme de bu şekilde olmaktadır.

İki eklentinin de kurulumu basit olduğu gibi panel üzerinden ayarlarının yapılması da kullanıcıları zorlayacak bir işlem değildir. İlk olarak işinize yarayacak eklentiyi tespit etmeli ardından kurulum aşamalarına geçmelisiniz.

 

Join.Chat

join chat

400.000’den fazla kurulumuyla diğer birçok alternatif eklentiye göre çok daha fazla kullanıcıya sahiptir. Etkin kurulumların yanı sıra da birçok inceleme sevilen bir eklenti olduğunu göstermektedir. En iyi WordPress Whatsapp eklentisi arasında gösterebileceğimiz Join.Chat kullanıcılara birçok seçenek sunuyor. İkon değişikliklerine gidebilir, konumunda oynama yapabilir, mobile only ya da Whatsapp web ile hangi platform üzerinden iletişim sunacağınızı da belirleyebilirsiniz.

Diğer sevilen özelliklerinden biri de Whatsapp eklentisinin görünürlük ayarları ile gösterilmesini istediğiniz sayfaları da belirleyebilirsiniz.

 

Click to Chat

click to chat

Bir diğer popüler Whatsapp eklentilerinden Click to Chat 300.000’den fazla etkin kuruluma sahip. Yüksek orana sahip yorumları ile de kullanıcıların memnuniyetini göstermektedir. Kullanıcıya vereceğiniz mesaj, telefon ya da masaüstü kullanıcılarına ayrı ayrı gösterebileceğiniz stil ve konumlar eklentiyi çok daha cazip kılan ayarlardandır.

 

WordPress Whatsapp Chat Eklentisi Nasıl Kurulur?

İki eklenti için de yapılması gerekenler bir hayli az ve basit. WordPress panelinde solda yer alan menüden eklentiler kısmına tıklıyor ardından yeni ekle bölümüne geçiş yapıyoruz. Sağ üstte yer alan arama kısmına yüklemek istediğiniz WordPress Whatsapp eklentisinin ismini yazmanız yeterli olacak. Arama işleminin sonlanması ile eklenti isminin yanında şimdi kur butonuna tıklıyor ve yükleme işleminin tamamlanmasıyla da gelen etkinleştir seçeneği ile devam ediyoruz.

İki eklentide de telefon numaranızı yazmanızın yanı sıra küçük düzenlemeler yapılabilmektedir. İkonun ekranın ne tarafında bulunmasını istediğiniz, kullanıcıya gösterilecek mesaj, renk ya da görsel değişiklikler yapılabiliyor. WordPress Whatsapp Eklentisi kurulumunun diğer adımları ise şöyle.

Telefon numarasının girilmesi ve kullanıcıya aktarılacak mesajın belirlenmesi önemli olan ayarlardandır. Bunun haricinde web sitenizde gösterilecek ikonun konumu, görsel değişiklikler gibi birtakım ayarlara da göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ; En iyi 3 wordpress üyelik eklentisi

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!