Union İstanbul

Sinema Reklamları

Sinema reklamları başka mecralarda yer almayan etkili görsel ve işitsel deneyimleri izleyicilere doğrudan yansıtan reklamlardır. İstenilen sinemada film gösterimi öncesinde ya da film arasında sunulan reklam türüdür. Sinema reklamları bu doğrultuda bir reklamdan daha fazlasını içermektedir. Sinemaya keyifli vakit geçirmek için giden kişilere bu loş ortamda her şey cazip şekilde sunulmaktadır. Bundan dolayı sinema reklamcılığı medya satın alma stratejisi olarak da tanımlanmaktadır.

Sinemada Reklam Ne Kadar?

Sinema reklam süresi, Sinema Kanunu’nda yapılan değişiklikle kısaltmaya girmiştir. Bu doğrultuda artık film öncesi reklamların süresi 10 dakikayı geçemeyecektir. Filmin gösterim arası ise 15 dakikayı geçemeyecektir. Fragman gösterimi ise en az 3 dakika ile en fazla 5 dakika olabilecektir.

Etkili bir pazarlama yöntemi olan sinema reklamcılığında her yaştan müşteriye kolayca ulaşabilirsiniz. Markanıza uygun hedef kitlenizin ilgisini çekecek filmlere verilen sinema TV reklamları satışları büyük oranda arttıracaktır.

5883074 e1697701993439

Sinema Reklamları: Union İstanbul Farkı

Reklamcılık, medya planlama ve TV reklam verme alanında geniş bir hizmet veren Union İstanbul sinema reklamcılığında da sizlerledir. Etkileme kapasitesinin fazla olduğu sinema reklamcılığına getirilen süre kısıtlaması, akıllı ve stratejik reklam ihtiyacını doğurmuştur.

Union İstanbul bu kapsamda markanız ve sizler için en iyisini düşünmektedir. Anlaşmalı olduğu TV kanalları ve uzman kadrosuyla markanızı hep bir adım ötesine taşımaktadır. Pazarlamanın her şey olduğu ticarette, Union İstanbul ile hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sinema Reklamcılığı Uygulamaları Nelerdir?

Sinema reklamcılığı esasında birbiriyle bağlantılı süreçleri içermektedir. Günümüzde her ilde ve ilçede toplamda yaklaşık 3000 adet sinema bulunmaktadır. Koltuk kapasitesinin de farklılık gösterdiği bu perdelerde izleyici sayısı da bir hayli fazla olmaktadır.

Sinema başlangıcından bitişine kadar değişik uygulamaların yapıldığı sinema reklamcılığında markanın durumu oldukça önemlidir. Markanın hedef kitlesine yönelik tasarlanacak reklam kurgusu bu uygulamaların en başında yer almaktadır. Diğer uygulamalar da bu doğrultuda şekillenmektedir.

Kerfin7 NEA 2581

Sinema Salonu Reklamları Süreci

Sinema salonu reklamları süreci geniş yelpazede faaliyet göstermektedir. Marka ve müşteriyi bireysel olarak buluşturan bu reklamcılık türünde uzun süreli bir planlama hakimdir. Sinema salonu reklam süreci şu şekilde oluşmaktadır:

• İlk olarak marka ve firma analizi yapılarak beklentiler öğrenilmektedir.
• Hedef kitle analizi yapılır.
• Hedef kitleye uygun sinema filmleri belirlenmektedir.
• Hangi tür reklamın etkili olacağı araştırılır ve kararlaştırılır.
• Sinema reklamı filmi ve senaryo marka ile anlaşılarak belirlenir.
• Reklamın yer alacağı sinema salonları ve filmleri kesinleştirilir.
• Mecralar içerisinde en uygun fiyatlar alınır.
• Perde reklamları planlandığı şekilde yayınlanır.
• Yayınlar takip edilir ve markaya sunulur.
• Geri dönütler markayla analiz edilir.

Union İstanbul ile Etkileyici Sinema Reklamları

Sektörde uzun yıllardır var olan ve bilgi birikimi açısından harika deneyimlere imza atan Union İstanbul, etkileyici sinema reklamlarında da sizinledir. Markanız için en doğru reklam türüne karar vererek işe başlayan Union İstanbul, reklam içeriğiyle de müşterilerinizi sizlerle buluşturmaktadır.

Müşterinin ilgisini çekecek reklamlarıyla Union İstanbul’da sinema reklam verme süreci daha da kolaylaşmaktadır. Uzun vadeli bir süreç olan sinema reklamlarında markanız için en iyisi Union İstanbul olmaktadır. İletişime geçerek markanıza prestij kazandırabilirsiniz.

Sinemadaki Reklam Mecraları

Sinema salonları bir reklam mecrası olarak reklamveren kişiler tarafında farklı şekilde kullanılmaktadır. Sinema reklamcılığına yönelik uygulamalar perde reklam, sinema sponsorluğu, fuaye reklamcılığı, özel uygulamalar ve film festivalleri şeklinde sıralanabilmektedir.

Sinema Salonu Reklamlarının Önemi

Gelişen teknolojiyle birlikte görsel kalitesi yüksek olan ve hedef kitleye doğrudan hitap eden sinema reklamları, markalar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hem izleyici profili hem de reklamın kesintisiz olarak gösterilmesi bu türün en önemli iki unsurudur.

Sinema sürecinde mutlu bir atmosfer olması ve izleyenlerin mutluluğu da reklam üzerinde etkilidir. Bunun yanında büyükşehirden küçük şehirlere bile sinema reklamı esnek olarak uygulanabilmektedir. İzleyici sayısının net olarak bilinmesi de bu reklamların önemini arttırmaktadır.

5883108 e1697717008758

Sinema Reklamlarının Avantajları

Sinema reklamlarının avantajları saymakla bitmeyecek tarzdadır. Her ne kadar farklı platformlar ve imkânların devreye girse de sinema çok özel bir etkinlik olmaktadır. Aktivite olarak da yoğun izleyici alan sinemalar markalara geniş çapta etki sunmaktadır. Sinema reklamlarının avantajları şu şekildedir:

• Sinema reklamları izleyiciye odaklanmaktadır. Sinema salonunun büyüsünün de kullanıldığı bu reklamlarda işitsel ve görsel etkileri sunmak oldukça kolaydır.
• Hedef kitleye ulaşmak diğer reklamlara nazaran daha kolaydır.
• Sinema salonlarının yüksek kalitedeki ses sistemleri, reklamlarda verilmek istenen mesajı doğru şekilde iletmeyi sağlamaktadır.
• Kısa ve net görsel mesajlarla hedef kitlenin ilgisini çekmek daha kolaydır.
• Reklamı kapatma veya atlama seçeneği yoktur. Bundan dolayı da sinema izleyicisi reklamı izlemek zorundadır. Bu sayede reklamın izleyici üzerindeki etkisi artmaktadır.

Sinema Reklamcılığı Hangi Şekilde Yapılır

Bir bütün olan ve farklı olanakların sunulduğu sinema reklamlarında, türler de değişiklik göstermektedir. Sinema reklamcılığı sinema perde reklamcılığı başta olmak üzere farklı şekilde yapılabilmektedir. Sinema reklamcılığı türleri şu şekildedir:

• Sinema sponsorluğu
• Fuaye reklamcılığı
• Sinema perde reklamı
• Bilet giydirme
• Koltuk arkası reklamlar
• Gişe uygulamaları

Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
Image 10
Sıkça Sorulan Sorular

Sinema içerisinde film öncesi gösterilen reklamların süresi en fazla 10, fragman gösterimi ise 3-5 dakika arasında yapılmaktadır.

Sinema reklam fiyatları ne kadar diye bakıldığında Ankara sinema fiyatları ve İstanbul sinema fiyatları değişiklik göstermektedir. Etkili bir reklam projesi için Union İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz.

Sinema reklamlarındaki en büyük avantaj eğitimli ve reklam konusunda bilgi sahibi izleyicilere doğrudan ulaşma imkanıdır. Reklam vermek isteyen markaların da hedef kitlesine ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Sinema reklamları dikkat çekici ve yaratıcı fikirlerle diğer reklamlara göre daha hızlı hatırlanmaktadır.

En fazla 10 dakikalık film öncesi reklamları ve 3-5 dakika aralığında değişen fragman gösterimiyle sinema reklamlarında süre kısaltmasına gidilmiştir.

5141101 e1697185555331