Union İstanbul

Group 376 2

Web Tasarım

Web tasarım site sahibi olmak isteyenlerin aldığı bir hizmet türüdür. İnternet sitesini oluşturmak adına birden fazla etkeni göz önünde bulundurarak gerçekleştirilen bir düzine aşamayı içerir. Bu noktada profesyonel bir web tasarımı yaptırmak önemlidir. Çünkü kullanılacak web sitesi kullanıcı tarafından ciddi bir öneme sahiptir. Kişileri doğrudan etkileyerek karar vermesinde etkili olacaktır.

İnternet kullanımının giderek artması sitelerin artışına neden olmaktadır. Özellikle ürün satışı, hizmet sağlayan firmalar tarafından web siteler kurulmaktadır. Her bir web sitesi temelinde sektörü ya da markayı yansıtmaktadır. Yansıtmanın ötesinde; tarayıcıda sıralama almayı sağlar, müşteri edinmeye neden olur. Eğer siz de markanıza özel web site kurdurmak istiyorsanız Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Zaman geçtikçe web site sayısında artış olması sektörlerde rakiplerin de artış göstermesine neden olur. Bu aşamada profesyonel web tasarım hizmeti almak şarttır. Zira diğer rakiplerinizle benzerlik gösterebilir, ikna etme olasılığınız düşüş gösterir. Ajansımız tarafından sunulan tasarım hizmeti ile farkınızı ortaya koyabilir müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.

Web sitenizin en etkile şekilde kullanılması için tasarımı önemlidir. Union İstanbul, markanıza ve web sitenize özel tasarımları ile sitenizi rakipleri arasından sıyırır.

Kullanıcılar için profesyonel web tasarım oldukça önemlidir. Bu noktada firmanın görünen yüzü ve dünyaya açılan penceresi durumundadır. Kaliteli ve profesyonel olmayan web siteleri kullanıcılar tarafından tekrar ziyaret edilmek istenmez.

Güncel frameworkler ve kod yapıları ile web siteniz en güncel, trend tasarımlara kavuşur. Bunun yanında modern web ara yüz tasarımları yapan Union İstanbul’un gerçekleştirdiği tüm tasarımlar SEO uyumlu olmaktadır. Web sitenizin kullanımının yanı sıra nasıl göründüğü ve içeriği, ziyaretçilerinize markanızın imajı hakkında fikirler verir. Bu anlamda web sitenizin nasıl göründüğü ve tasarımı oldukça önemlidir. Kaliteli ve profesyonel siteler özellikle kullanıcılar tarafından daha fazla sevilmektedir. Bu nedenle klasik ve basit tasarımların yerine daha profesyonel script metotları ile sitelerinize daha profesyonel bir görünüm kazandırmaktayız.

İyi Bir Web Sitesinin Artıları Nelerdir?

Hazır web tasarım kullanmak yerine kişiye, markaya özel bir tasarım yaptırmak oldukça önemlidir. Öncelikle markanın diğer rakiplerinden sıyrılmasını sağlar. İyi bir web tasarımı bu noktada diğerlerinden kolayca sıyrılmaktadır.

Diğer taraftan kullanıcı odaklı olması ve responsive tasarım olmasından dolayı da avantajları beraberinde getirir. Her kullanıcıya erişim sağlamaya neden olur. Hiç hedefte olmayan pazar alanındaki müşterilere dokunmak bile mümkün hale gelebilir. Tasarımı, uyumu ve göze hitap etmesi dışında yazılımsal alt tabanı ile güven de sağlayacaktır. Böylelikle

Web siteniz, 7/24 açık olan bir mağaza gibi çalışır. Müşteriler, istedikleri zaman ürünlerinizi veya hizmetlerinizi inceleyebilir, bilgi alabilir veya satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Potansiyel müşterilerin sizi bulmasını kolaylaştırır. İnternet üzerinden geniş bir kitleye erişebilir ve yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

Web siteniz, müşterilerle doğrudan iletişim kurmanızı ve müşteri hizmetleri sağlamanızı kolaylaştırır. İletişim formu, canlı sohbet veya destek bölümleri aracılığıyla müşterilerin sorularını yanıtlayabilir ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz.

Responsive Web Tasarımı Nedir ve Neden Önemlidir?

Duyarlı web site tasarımı anlamına gelir. Sitenin duyarlı olması aslında masaüstü, mobil ve tablet için uyumlu olmasıdır. Sonuç olarak kurulacak olan siteler sadece masaüstü üzerinden kullanılmaz. Aksine mobil üzerinden kullanıma sahip olan kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Hal böyle olunca web sitelerinin her kullanım aracına uygun olması şarttır.

Eğer web site tasarımı yapılırken duyarlılığa dikkat edilirse her alandan kullanıcının deneyim sağlamasına neden olunmaktadır. Örneğin; mobilden de giriş yapan kullanıcı siteyi çok rahat kullanabilir. Aynı zamanda masaüstü kullanımından da sorun yaşanmayacaktır. Böylece her alandan bireye erişim sağlanmaktadır. Bahsi geçen bu web site tasarımının önemi burada ortaya çıkar.

Son olarak; responsive web tasarımı, sitenin tasarım aşamasında HTML alt temeli ile sağlanmaktadır. Her görünüm için ayrı ayrı kodlama yapılması gerekmez. Gerekli etmenler ve tasarımlar göz önünde bulundurularak kodlama yapılır. Tek bir yazılım sayesinde kullanıcılar hangi araçtan erişim sağlarsa sağlasın temayı görebilir, kullanım aşamasında rahatlık elde edebilir.

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Gerçekleştirilecek web tasarımı sanıldığının çok daha ötesinde bir öneme sahiptir. En iyi web tasarım firmaları tarafından burada bahsedilecek öneme bağlı olarak hareket edilir. Tasarım yaptırmanın önemi şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Rakiplere nazaran markaya özgü site kurulumu,
  • Kullanıcı odaklı düşünülerek kullanışlılık elde etmek,
  • Değişik web tasarımları ile akılda kalıcı olmak,
  • Müşteriyi ikna etmek ve satışa yönlendirmek,
  • Markayı akılda kalıcı hale getirmek.

Özellikle psikolojide de kanıtlandığı üzere ilk görüş çok önemlidir. Kullanıcılarınız ilk birkaç saniye içerisinde markanıza, sitenize dair karar verecektir. Ne kadar vurgulayıcı, kullanışlı ve dikkat çeken bir web site tasarımı yapılırsa psikolojik anlamda ‘olumlu’ düşünceler ortaya çıkacaktır.

SEO Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Günümüzün en değerli tasarım öğesi SEO uyumlu web sitesi olmaktır. Her ne kadar psikolojik olarak kullanıcıları tasarımlar etkiliyor olsa da tarayıcıda düşünülmelidir. Zira yapılacak olan web sitenin sıralama alması şarttır. Sıralama almasında etkili olan unsur da SEO uyumlu olmasıdır. Bahsedilen uyumu, optimizasyonu sağlamak için ise farklı yollar izlenebilir.

Google başta olmak üzere tarayıcılar kullanıcı deneyimine önem verir. Kullanıcılar sitede ne kadar uzun süre harcarsa, işlem yaparsa siteye değer vererek üst sıraya almaktadır. Bundan dolayı kullanıcı düşünülerek görsellerin eklenmesi, bu görsellerin alt yapıya uyumlu olması, sitenin hızlı olması etkilidir. Diğer taraftan yazılımsal olarak kodlamalar ile temanın da dikkat çekmesi önemlidir.

shutterstock 2277434661

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzün en değerli tasarım öğesi SEO uyumlu web sitesi olmaktır. Her ne kadar psikolojik olarak kullanıcıları tasarımlar etkiliyor olsa da tarayıcıda düşünülmelidir. Zira yapılacak olan web sitenin sıralama alması şarttır. Sıralama almasında etkili olan unsur da SEO uyumlu olmasıdır. Bahsedilen uyumu, optimizasyonu sağlamak için ise farklı yollar izlenebilir.

Google başta olmak üzere tarayıcılar kullanıcı deneyimine önem verir. Kullanıcılar sitede ne kadar uzun süre harcarsa, işlem yaparsa siteye değer vererek üst sıraya almaktadır. Bundan dolayı kullanıcı düşünülerek görsellerin eklenmesi, bu görsellerin alt yapıya uyumlu olması, sitenin hızlı olması etkilidir. Diğer taraftan yazılımsal olarak kodlamalar ile temanın da dikkat çekmesi önemlidir.

• Test Edilebilirlik: Gerçekleştirilecek web yazılım test edilebilir olmalıdır. Olası testlerin sonucunda da doğrulama istenen tarzda sağlanmalıdır. İlk etapta deneme ile varsa hatalar giderilir böylece daha iyi sonuçlar elde edilir.

Genel Güncelleme ve Bakım: Her ne kadar ilk etapta hem kullanıcı hem de sistem adına işlevsel olsa da zaman içerisinde güncelleme gerekir. Özellikle tarayıcılara uyumlu hale getirmek güncel kullanıcı deneyimlere uyum sağlaması amacıyla gerekir.

• Taşınabilir Olması: Tek bir tarayıcı ya da araç ile kullanılması hedeflenmeyen uygulama ve yazılımlar için taşınabilir olması gerekir. Taşınabilir olmasından dolayı değişik kullanım noktalarında sorun ve aksama yaratmayacaktır

• Kullanıcı Dostu: Kullanıcıların sahip olacağı memnuniyet ve rahatlık önemlidir. SEO açısından özellikle kullanıcı dostu olması sayfayı üst sıralara taşımaktadır. Web site ya da uygulama gerekmeksizin kullanıcı dostu olması hedeflenmelidir.

• Yüksek Performans: Web sitenizin hızlı ve çabuk hareket ederek açılması gerekir. Bunun adına doğru kodlamalar ile web yazılım oluşturulmalıdır. Eğer performans bu yönde yüksek olursa sıralamada sitelerinizin daha yukarıya çıktığını göreceksiniz

• Güvenlik: Dışarıdan gelecek olan tehditlere karşı web yazılım ile güvenlik sağlamalısınız. Güvenliği sağlaması sayesinde projenin kesintiye uğraması da mümkün olmayacaktır.

Kullanıcı Odaklı Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web tasarım nedir sorusu dışında nasıl yapıldığı noktası da önem kazanmaktadır. Güncel web tasarım ajansı tarafından farklı unsurlar göz önünde bulundurularak hizmet verilebilmektedir. Ancak Union İstanbul olarak izlenen aşamalarımız bellidir. Hangi sektörde olduğu fark etmeksizin tasarım aşamaları şunlardır:

Markaya Ait Bilgi Edinilir: Site yapılacak firmanın sektörü, marka hikayesi edinilir. Buna bağlı olarak site taslağı ve logolar oluşturulacaktır. Tasarım aşamasında çok önemlidir.

Tasarım Taslağı Oluşturulur: Temaya dair ayrıntılar oluşturulmaktadır. Sitenin ana rengi, yazı fontu ve diğer taraftan kullanılacak görsellerin yerleri saptanır. Anasayfada olması gerekenler belirlenir.

Yazılımsal Olarak İşleme Geçilir: HTML kodlama ile sitenin alt yapısı hazırlanmaktadır. Profesyonel web tasarımı kapsamında hazır şablonlar değil, markaya özgü tasarımlar yazılım ile elde edilir.

SEO Uyumlu Hale Getirilir: Her ne kadar göz önünde bulundurulmasa da uzman web tasarımcı tarafından SEO uyumlu siteler oluşturulur. Kullanıcı odaklı olması bu aşamada önemlidir. Böylece SEO kapsamında önem kazanılır ve tarayıcıda üst sıralara çıkmak mümkün olur.

Gerekli Metin ve Görseller Eklenir: Son aşamada ana sayfada planlandıysan metin girişi yapılarak markaya dair bilgi verilir. Ayrıca göze hitap etmesi amacıyla fotoğraf ve videolar da eklenmektedir.

Böylece profesyonel web tasarımı ortaya çıkarak Union İstanbul tarafından size teslim edilmektedir.

Sektörün En İyi Web Sitelerine Sahip Olun!

İster kurumsal web tasarım isterseniz kişisel web site tasarımı adına Union İstanbul firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz sektördeki rakiplerinizden sıyrılarak son derece özgü bir site görünümüne sahip olun! Diğer taraftan sadece tasarımı değil güvenlik sağlayan yazılımlar, kodlamalar ve SEO uyumlu olmasıyla farkınızı belli edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Buradan bize ulaşabilirsiniz.

Image 10
Sıkça Sorulan Sorular

Müşteriden gelen briefler doğrultusunda tasarım oluşturuluyor. Oluşturulan tasarım müşteri onayına gönderiliyor, revize var ise son rötuşlar yapılıyor ve iş kodlama ekibine teslim ediliyor. Tasarımlar kodlama ekibimiz tarafından google dostu, SEO uyumlu ve hızlı açılış süresine önem verilerek son trend kodlama alt yapısı ile yayına hazır hale getiriliyor. Son olarak müşteriye demo bir linkte tasarımın işlevselliği gösteriliyor ve onayın ardından dosya yükleyicisi (FTP) platformu kullanarak site alan adı üzerinde yayına alınıyor.

Hazır web tasarım, düşük bütçe ayıran müşterilerimiz için önerdiğimiz bir çeşit wordpress altyapısıdır. Hazır wordpress temayı, yapılacak olan projenin kurumsal rengi, içeriği ve görselleri ile değiştirerek hazırlanan web tasarım çeşididir. Özel web tasarım, bütçe sorunu olmayan müşterilerin hedeflerini, isteklerini, ürün ya da hizmeti sergilemek için gerekli alt yapının sadece o marka veya ürüne göre tasarlanan ve SEO uyumlu, hız performans değerleri baz alınarak kodlanan web tasarım çeşididir. Özel olarak hazırlanan web tasarımı ister wordpress altyapısı, isterseniz de ASP.NET altyapısı kullanarak yönetim panelli dinamik bir altyapıya dönüştürebiliriz. Özel web tasarımın, hazır web tasarıma göre artıları daha fazladır. Temiz ve kaliteli kodlama alt yapısı, arama motorlarının dostu, kullanıcı deneyimi ön planda olması ile hazır web tasarıma göre daha avantajlıdır.

Dinamik ve belli aralıklarda güncelleme gerektiren bir web sitesine ihtiyacınız var ise web sitenize ister wordpress isterseniz de özel yazılım ile hazırlanmış yönetim paneli entegrasyonu yapıyoruz. Bu sayede kod bilgisine ihtiyaç duymadan web sitenizde istediğiniz alanı güncelleyebilir yeni sayfalar veya ürünler ekleyebilirsiniz.

Öncelikli olarak müşterinin hedefleri, istekleri ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. Bu doğrultuda dinamik mi yoksa kurumsal tanıtım sitesi mi isteniyor, bu tespit edilir. Kurumsal tanıtım sitesi ise kaç sayfadan oluşacağı, site içerisinde ne kadar aksiyon olduğu ve ne kadar sürede teslim edileceği çıkarılarak fiyat teklifi iletilir. Dinamik yani yönetim panelli web siteleri için içerik, hizmet veya ürün yönetimi baz alınarak yönetim paneli kodlaması ve kullanıcı ara yüzü kodlama süresi hesaplanıp fiyat teklifi sunulur.

Statik web sitesi, müşterinin istekleri doğrultusunda ürün veya hizmetin tanıtıldığı HTML altyapısı ile bir kereliğine kodlanıp teslim edilen yapıdır. Sonrasında güncelleme yapmak isteyen kişi kod bilgisine sahip değil ise teslim aldığı web sitesinde güncelleme yapamaz. Dinamik web sitesi, ürün veya hizmetin sergilendiği, istenilen zaman kod bilgisi olmasa dahi güncelleme, silme veya ekleme yapabilecekleri yönetim panelli olarak teslim edilen yapıdır.

Günümüz teknolojilerinde elimizden düşürmediğimiz cep telefonları için web sitenizi küçük ekranlarda bile okunaklı, aranılan her şeyin kolaylıkla bulabileceği bir platform haline getirip daha fazla kullanıcının ziyaretine açabilirsiniz. Markanızın veya hizmetinizin kalitesini ve güvenirliğini daha iyi sergileyebilirsiniz.

5141101 e1697185555331