Union İstanbul

SEO Ajansı

SEO ajansı, web sitenizin trafiğini arttırmak ve sıralamada yerini yükseltmek adına çalışmalar yapan işletmedir. Ajanslar özellikle online çalışmaların arttığı günümüzde çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Giderek artan web site yoğunluğunun arasında sitenizi yükseltmek, daha fazla göz önüne çıkarmak istiyorsanız siz de SEO ajansı ile çalışmalısınız. Union İstanbul bahsedilen bu noktada İstanbul SEO ajansı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Üstelik sadece İstanbul ile sınırlı kalmayan ajansımız, online iletişim aracılığıyla hangi şehirde olduğunuz fark etmeksizin size hizmet vermektedir. Güncel SEO hizmetleri kapsamında görünürlüğünüzü arttırmak isterseniz iletişime geçmeyi unutmayın.

Group 315

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO hizmeti nedir sorusuna yanıt vermek ajansın yapacağı işler hakkında da örnek oluşturacaktır. Ajans öncelikle web sitenin ihtiyacı olan çalışmaları saptar. Var olan çalışmaları inceler ve eksikleri belirleyerek gidermeyi hedefler. Tüm bu aşamaların site adına belirli bir amacı bulunmaktadır ve SEO ajansının da işlerini belirlemeye yardımcı olur.Union İstanbul başta olmak üzere SEO firması olarak çalışan firmaların işleri şu şekildedir:

• İnternet sitesinin tarayıcı ile entegre edilmesini sağlar.
• Kullanıcı deneyimini arttırarak web sitenin iyileştirilmesinde rol oynar.
• Gerekli içerik, tasarım ve alt yapı desteği ile trafiği arttırmayı hedefler.
• İçerikler ile müşterileri etkilemeye ve satışı arttırmaya yönelik hareket eder.
• E-ticaret sitelerinde müşteriyi bulma, kalıcı hale getirme gibi hedefler yürütür.
• Tarayıcılarda yapılan araştırma sonucunda ilk sıralarda sunulmayı sağlar.
• Uzun vadede markanın tanınırlığını arttırır ve kâr oranını iyileştirir.

Yapılan tüm işlemler neticesinde web sitenin daha kullanışlı ve kullanıcı dostu bir hal alması hedeflenmektedir. Buna yönelik olarak iç, dış ve teknik SEO kapsamında değişik çalışmalar gerçekleşmektedir.

Mutlu Müşteri
0 +
Proje
0 +
Profesyonel Ekip
0 +
Ödül
0 +

SEO Ajansının Yaptığı İşler

Her web sitenin SEO çalışmaları birbirinden değişiklik gösterecektir. Çünkü SEO hizmeti detay gerektiren bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda sitenin ihtiyacı doğrultusunda planlamayı gerekmektedir. SEO çalışmaları için web sitenin eksikleri saptanmalı, yapılan yanlış çalışmalar varsa ortadan kaldırılmalıdır. Tüm bunlar yapılırken genel itibari ile üç farklı SEO çalışmasından söz edilebilmektedir:

Lokal (Yerel) SEO Hizmeti

Search Engine Optimization yani kısaca SEO her zaman geniş çaplı bir alanı hedeflemez. Tam tersine bazı durumlarda kısıtlı hedef kitlesi belirlemekteyiz. Bu belirlemenin temel amacı ihtiyacı olan bireylere doğrudan ulaşabilmektir. Örneğin daha çok fiziksel işlemler gerektiren marka ve firmaların yerel SEO yapması gerekir: Lastikçiler, araç çekiciler, tesisatçılar vs.

En iyi SEO hizmeti için söz konusu her zaman iyi trafik almaktan geçer. Ancak Union İstanbul olarak trafik kadar alakalı hedef kitlesinin harekete geçmesini hedefliyoruz. Bu yüzden belirli bir şehir ya da ilçe bazlı çalışan firmalarımız için Lokal SEO yapılmasını sağlıyoruz. Böylece önceden belirlenen maddi kaynaklar daha doğru harcanarak doğrudan karşılığı alınmak üzere kullanılmaktadır.

WordPress SEO Hizmeti

WordPress site kurulumu ile birlikte birçok paylaşım ve hizmet verilebilmektedir. Ancak konu ile alakası olmayan bireylerin SEO tabanlı site oluşturmamaları sıralamada olumsuzluk yaratmaktadır. Halbuki site kurulumu hafife alınacak bir durum değildir. Tam tersine uzun vadede SEO ile bağlantısı olduğundan sıralama almanıza yardımcı olacaktır.

Güncel SEO çalışmaları sitenin kurulduğu ilk andan itibaren planlanarak geliştirilmektedir. WordPress alt yapılı sitelerinizi kullanıcı dostu yapmanız gerekir. Kullanıcılara yönelik olan siteniz sıralama almanızda yardımcı olacaktır. Bunun dışında yazılımsal alt yapılar değil, beraberinde işlemlerinizi destekleyecek eklentilere ihtiyacınız bulunur. Tüm bunlar için Union İstanbul firmamızdan SEO hizmeti almanız gerekecektir.

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-Ticaret platformları için SEO, ürünlerin ve kategorilerin arama motorları tarafından daha etkili bir şekilde indekslenmesi ve böylece potansiyel müşteriler tarafından daha kolay bulunması anlamına gelir.
E-ticaret sitelerinin alt yapısı ve genel itibari ile kullanımı diğerlerinden farklıdır. Amaç bir markanın temsilciliğini yapmak ve satış getirmektir. Ürün satışı ya da hizmet verilmesi ile kâr elde edilmesi amaçlanmaktadır. Bu yüzden e-ticaret sitelerinin SEO hizmetleri alarak trafiğini arttırması daha fazla müşteriye ulaşması gerekir.

Sonuç olarak SEO ajansı ile anlaşma yapılarak sürecin yönetilmesi gerekir. Zira bu tarz ticari sitelerin alt yapısı ve genel kullanımı çok daha karışıktır. Aynı zamanda rakip e-ticaret sitelerinin varlığı da sıralama almayı zorlaştıracaktır. 

Arama Motoru Sıralamanızı Nasıl Yükseltiyoruz?

ui icon 695 e1697530451305

Union İstanbul olarak, arama motorunda sıralamanızı yükseltmek adına değişik uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Tüm bu çalışmalarımız sitenizin daha iyi konuma gelmesi adına düşünülmektedir. Çalışma arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar sitenizin durumuna bağlı olarak karar verilmektedir. Her sitenin SEO çalışması değişiklik gösterecektir bu yüzden bahsedilen tüm işlemlerin gerçekleşmesi gerekmeyebilir.

Web sitenizin arama motoru sıralamalarını yükseltmek bizim için önemli bir görevdir. Bu amaca hizmet edebilmek için, sitenizin mevcut SEO performansını kapsamlı bir şekilde analiz ederiz. Bu analiz, sitede var olan teknik hataları, içerik kalitesini ve backlink profilini değerlendirmemize olanak tanır. Böylece mevcut durumu tam olarak anlayabilir ve geliştirmeye yönelik stratejik planlar oluşturabiliriz.

SEO HEDEF ANALİZİ

SEO hedef analizi süreci, web sitesinin mevcut SEO performansını, potansiyelini ve geliştirilmesi gereken alanları kapsamlı bir şekilde değerlendirir. Web sitenizi Site İçi SEO, Teknik SEO, ve Off Page SEO konularında analiz ederek, rakipleriniz ile aranızdaki eksiklikleri, hataları ve nasıl geliştirmeler yapacağımız konusunda yol haritası oluşturuyoruz.

ANAHTAR KELİME ANALİZİ

Anahtar kelimeler, sitenizde yayınlanmak üzere seçilen özel araştırma çalışmalarının sonucudur. İçeriklerin temel konusunu ve hangi kelimede yarışacağını belirtmek adına çalışma gerçekleştiriyoruz. Trafiği doğru kitleden almak ve bu yönde site grafiklerini arttırmak adına doğru anahtar kelime çalışması yapmak şarttır. Bu noktada Aydın SEO ajansı olarak da İstanbul SEO ajansı olarak da çalıştığımız süreçte anahtar kelime çalışmalarını özel olarak gerçekleştiriyoruz.

RAKİP ANALİZİ

Söz konusu SEO çalışmalarında şüphesiz en önem verdiğimiz konulardan birisidir. Rakip analizi yapmak arama motoru sonuçlarında etkili olan etmenleri belirlemek adına gereklidir. Sadece tarayıcının amacını anlamakla kalmaz aynı zamanda sitenizdeki eksikleri de saptamak adına gereklidir. Sıralama ve trafik almış rakiplerinizin çalışmaları ve sahip olduğu eksikliklerine göre sıralamada yer almanız sağlanacaktır.

İÇERİK OPTİMİZASYONU

Sıfırdan SEO çalışması yapmak her zaman daha kolaydır ve içerik optimizasyonu da buna bağlı olarak saptanacaktır. Ancak öncesinde kategori, blog ya da ürün içerikleri girildiyse bunların optimize edilmesi gerekir. Örneğin; SEO kurallarından eksik yazılar tekrar revize edilmeli. Aynı anahtar kelimeden içerikler yazıldıysa bunlar saptanarak site adına doğru karar verilmesi şarttır.

LİNK İNŞASI

Arama sonucu optimizasyonu gerçekleşirken site içerisinde kullanılan linklemeler önemlidir. Linkler iç link ve dış link olarak adlandırılarak verilir. İç linkler ile site içi SEO güçlendirilirken dış SEO ile sosyal medya hesaplarınız desteklenebilir. Diğer taraftan sosyal medya hesabınız yoksa SEO kuralı gereği vermeniz şarttır. Sitenizden vereceğiniz bu linkler sıralama almanız adına önemlidir. Fakat tek başına bu da yeterli gelmeyebilir. Rakibinizin durumuna da bağlı olarak tanıtım yazıları ile backlink alınması gerekebilir. Gereksiz backlink alımı yapılmadan ihtiyaç doğrultusunda link alınır.

DÖNÜŞÜM OPTİMİZASYONU

Sıfırdan SEO çalışması yapmak her zaman daha kolaydır ve içerik optimizasyonu da buna bağlı olarak saptanacaktır. Ancak öncesinde kategori, blog ya da ürün içerikleri girildiyse bunların optimize edilmesi gerekir. Örneğin; SEO kurallarından eksik yazılar tekrar revize edilmeli. Aynı anahtar kelimeden içerikler yazıldıysa bunlar saptanarak site adına doğru karar verilmesi şarttır.

Kurumsal SEO Ajansı Nedir?

Kurumsal SEO çalışmaları, markanın pazar içerisinde rekabet etmesini sağlar. Var olan diğer markaların arasından sıyrılmak adına hizmet veren işletmelere ise kurumsal SEO ajansı denir. Union İstanbul olarak kurumsal SEO alanında çalışmalar vermeye devam ediyoruz. En iyi SEO ajansı iddiamızı korumak amacıyla farklı sektörde yer alan firmalara gerekli hizmetimizi sunuyoruz. Güncel kaynakların takibi sürdürülmekle birlikte bu alanda profesyonel ve deneyimli bir ekibimiz mevcut. Planlar doğrultusunda gerçekleştirilen SEO reklam çalışmaları ve genel kurulum aşamaları ile rekabet içerisinde başarılı ayrılan taraf siz olabilirsiniz.

Kurumsal SEO ajansları, işletmelerin çevrimiçi görünürlüğünü artırmalarına yardımcı olan profesyonel hizmet sağlayıcılarıdır. Arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejilerini kullanarak, kurumsal firmaların web sitelerinin Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında daha yüksek sıralamalarda yer almasını sağlarlar.

Group 374 3 e1697531061592

İşletmeler için SEO Danışmanlığı

Profesional SEO çalışmaları farklı alanda yer alan ve değişik amaçlar uğruna kurulmuş tüm siteler için çalışmayı gerektirmektedir. İşletmeler sektör içerisinde SEO ajansı ile çalışması en zaruri olanların başında yer almaktadır. En iyi SEO hizmeti sunularak diğer rakip işletmeler arasından sıyrılmak hedeflenmektedir. Pazar içerisinde rekabetin giderek arttığı görülmektedir. Çoğu işletmenin fiziksel mağazaları dışında e-ticaret sitesi mevcuttur. Söz konusu durumdan ötürü Union İstanbul olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Var olan sitenizin rakiplerden sıyrılması, daha fazla trafik alması ve kalıcı müşteri olarak satış odaklı hareket etmesi hedeflerimiz arasındadır.

SEO danışmanlığı, işletmelerin çevrimiçi varlıklarını ve performanslarını optimize etmek için kritik bir hizmettir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda uzmanlaşmış bu danışmanlar, işletmelerin web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalarda yer almasını sağlar, bu da markanın görünürlüğünü, güvenilirliğini ve erişilebilirliğini artırır. SEO danışmanları, spesifik anahtar kelime araştırmaları, rekabet analizi, web sitesi optimizasyonu, içerik stratejisi geliştirme ve backlink inşaası gibi bir dizi hizmet sunarlar. Bu hizmetler, web sitesinin arama motoru sıralamalarını iyileştirir, organik trafiki artırır ve nihayetinde dönüşüm oranlarına ve işletmenin gelirine pozitif bir etki yapar.

Neden Profesyonel SEO Ajansı ile Çalışmalısınız?

İşletme hesabı, e-ticaret sitesi ya da WordPress tabanlı site olduğu fark etmeksizin SEO firması ile çalışabilirsiniz. En iyi ajanslar daima size ve sitenize katkı sunacak yolları bilmektedir. Eğer daha önce SEO firması ile çalışılmadıysa bu aşamada bireylerin bilgisi kısıtlı olacaktır. Bundan dolayı neden SEO ajansı ile çalışılması gerektiği net olarak anlaşılamayabilir.SEO ajansı ile çalışmak adına sayılabilecek bazı nedenler şu şekildedir:

• SEO hizmetleri İstanbul başta olmak üzere bulunduğunuz konuma göre yerel anlamda ön plana çıkmanızı sağlar.
• Profesyonel SEO çalışması ile yapacağınız harcamaların karşılığını bulabilirsiniz.
• Arama motoru optimizasyonu ile hedeflediğiniz sıralamalara erişebilirsiniz.
• Uzun vadede siteniz adına yapılacak plan ve programa sahip olabilirsiniz.
• SEO ajans çalışanları ile teknik anlamda eksikleri belirleyerek giderebilirsiniz.
• Mekan/konum fark etmeksizin online alacağınız hizmet ile sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. (Örneğin Aydın SEO hizmeti arayışındaysanız İstanbul’da yer alan ajansımızla iletişime geçebilirsiniz.)

Kısaca SEO hizmeti neden gereklidir, neden profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmanız gerektiği bellidir. Sitenizin teknik ve kullanıcı tarafından doğru bir yapıya sahip olması adına bu hizmeti almanız gerekir.

SEO Hizmeti

Search Engine Optimization kelimesinin kısaltması SEO olarak ifade edilir. SEO hizmeti, web sitesinin arama motorunda üst sıralarda yer alması için gerçekleştirilen uygulamalar bütünüdür. Site türü ve sektörü fark etmeksizin alakalı sonuçlarda öne çıkmak, daha fazla trafik çekmek adına gerçekleştirilmektedir. Bahsedilen bu hizmeti, dijital pazarlama sunan ajanslar vermektedir.

Tarayıcılarda gerçekleşen arama sonucunda milyonlarca web sitesi okuyucu karşısına getirilmektedir. Bu sonuçların başında yer almak web sitenin daha fazla trafik, okuyucu çekmesine neden olur. Her bir trafik neticesinde e-ticaret siteleri satış yapma olanağı bulur. Blog siteleri ise görüntülenmeye bağlı olarak kazanç elde edebilmektedir.

Var olan sonuçlar arasında üst sıralara çıkmak adına SEO hizmeti verilmektedir. Profesyonel pazarlama ve reklam ajansları tarafından titizlikle sunulmaktadır. Gerçekleşen bu hizmetler; içerik optimizasyonu, link inşası ve teknik kapsamdaki düzenlemeleri içermektedir. Siteye bağlı olarak hizmet kapsamı genişleyebilmektedir.

SEO hizmetinin ana hedefi, web sitelerinin organik arama trafiğini artırmak, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) daha görünür hale gelmek ve böylece daha fazla potansiyel müşteri çekmektir. Bu, işletmelere çevrimiçi varlıklarını güçlendirme, marka bilinirliğini artırma ve rekabet avantajı elde etme olanağı tanır.

Group 375 2

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

SEO hizmeti, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için bir web sitesinin çeşitli yönlerini optimize etmeye yönelik kapsamlı bir süreçtir. Bu süreç, anahtar kelime araştırması, site içi ve site dışı optimizasyon, kaliteli içerik üretimi, teknik SEO, lokal SEO, performans analizi ve rekabet analizi gibi çok sayıda önemli adımı içerir.
Union İstanbul olarak web siteleri adına verdiğimiz bu hizmet kapsamını geniş tutuyoruz. Teknik ya da kullanım aşamaları göz önünde bulundurarak hareket etme hedefindeyiz. Böylece web sitenin her anlamda optimizasyonunu sağlayarak sıralama basamaklarını tek tek çıkmasını sağlamaktayız. Eğer siz de firmamızdan bu hizmeti alırsanız, kapsamının şunlar olduğunu bilmelisiniz:

Site İçi SEO (On-Page)

On-Page yani site içi SEO çalışmaları görünüm ve içerik optimizasyonları ile sağlanmaktadır. Sitede yer alacak içeriklerin planlanması, içeriklerin linklenmesi gibi unsurlar söz konusudur. Aynı zamanda içerik girişlerindeki meta description ve title alanlarının eksiksiz olması varsa hataların düzeltilmesini içermektedir. Diğer taraftan sitenin hızının istenen seviyede olması, kullanıcıya dönük olması da burada yer alır.

Site Dışı SEO (Off-Page)

Çoğu zaman iç SEO tamamlandıktan sonra dış SEO çalışmalarına geçilmektedir. Site dışından yapılan müdahaleler ile web sitenin otoritesinin arttırılması hedeflenmektedir. Yapılacak backlink çalışmaları, affilate (iş ortaklıkları) gibi unsurlar buraya dahil olmaktadır. Union İstanbul olarak rakiplere bağlı olarak backlink çalışmalarını destekliyor gereksiz linklemeler ile spam oluşmasına engel oluyoruz.

Teknik SEO

Teknik SEO çalışmaları yazılımcılar ile ortaklaşa gerçekleştirilen hizmet bütünüdür. Sitenin ilk kurulum anından itibaren gerçekleştirilmektedir. Web sitenin SEO uyumlu olması şarttır. SEO uyumlu olan sitenin hızı, açılışı, kullanıcı dostu olması gibi özellikleri belirlenmektedir. Tüm bunlar teknik kısımda yazılıma bağlı gerçekleşmesinden dolayı teknik SEO olarak adlandırıldığı görülmektedir.

Ne Kadar Süre SEO Hizmeti Alınmalı?

Web sitenin durumuna, sektörüne ve rakiplerine bağlı olarak alacağı SEO hizmeti süresi değişiklik gösterecektir. Çünkü her web site için ortak bir SEO çalışmasından söz edilememektedir. İstanbul SEO firmaları arasında yer alan Union İstanbul olarak, web siteye özel planlamalar yapıyoruz. Ancak ortalama bir süre web site sahiplerine SEO hizmeti alması gerektiğini vurgulamaktayız.

Yapılacak SEO çalışmalarının oturması, reaksiyon alması ve buna bağlı olarak istatistiklerde değişim yaratması süre alır. Bu süre web sitenin de otoritesine göre değişmektedir. Ortalama olarak net bir sonuca erişmek 3 ayı bulabilmektedir. Bu yüzden web site sahiplerine 3-6 ay boyunca SEO hizmeti almasını öneriyoruz. Fakat sitenize bağlı olarak bu sürenin değişebileceğini unutmamalısınız.


SEO, sürekli gelişen ve evrilen bir alan olduğu için, başarılı bir SEO stratejisi de dinamik ve esnek olmalıdır. Arama motoru algoritmalarındaki değişikliklere ve sektör trendlerine hızlı bir şekilde adapte olabilen stratejiler, işletmelere uzun vadeli avantajlar sağlar. Bu yüzden işletmeler, SEO konusunda güncel bilgilere ve uzmanlığa sahip profesyonel hizmet sağlayıcıları ile çalışmayı tercih etmelidirler.

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO çalışmaları kapsamında hizmet alacaksanız, dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar söz konusudur. Bu etmenlere dikkat ettiğiniz müddetçe alacağınız sonuçlardan memnun kalabilirsiniz. Genel itibari ile dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

• Profesyonel SEO Ajansı Tercih Etmek: Günümüzde birçok sayıda SEO ajansı yer alsa da profesyonel hizmet veren ajanslara yönelmek gerekir. Planlı çalışan, ortaklıkları ve referansı güçlü olan ajanslarla çalışmak alacağınız sonuçlara doğrudan olumlu etki edecektir.

• Sadece SEO Hizmeti Fiyatları ile Hareket Etmemek: Sık yapılan hatalardan birisi sadece SEO hizmeti fiyatları baz alınarak tercih yapılmasıdır. Her ne kadar bütçenize bağlı olarak hareket etmek önemli olsa da sadece buna bakarak hareket etmemek gerekir.

• Güncel SEO Kurallarını Takip Eden Firmalara Ulaşmak: SEO, kısa zaman içerisinde kendisini güncelleyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden SEO ajansları sık sık bilgilerini güncellemek zorundadır. Geçmiş bilgilere takılı kalmayan, tarayıcı ve SEO kurallarını güncelleyen firmalarla anlaşmak gerekir.

• Kısa Süreli Değil İhtiyaca Göre SEO Hizmeti Almak: Maliyet ya da genel planlamaya göre kısa süreli SEO hizmeti almamak gerekir. En az 3-6 aylık SEO hizmeti almak sitenin net bir sonuç vermesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden ihtiyaca göre hareket ederek SEO çalışması yaptırmak önemlidir. Ajansın da sitenize göre özel planlama yaptığına bu aşamada emin olmalısınız.

• Konuma Bağlı Kalarak SEO Firması Seçmemek: Alınan hizmet için bulunulan konumdaki firmalarla kısıtlı kalmamak gerekir. Zira bu hizmet online olarak gerçekleşen bir hizmettir. Bu yüzden İstanbul SEO ajansı aratarak Konya’dan hizmet alabileceğinizi unutmamanız gerekir.

• Tecrübe ve Bilgi Birikimi:

• SEO ajansının sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi, işin kalitesini belirler. Tecrübeli ajanslar, çeşitli sektörlerde birçok projeye imza atmış olup, SEO’nun inceliklerini çok iyi bilmektedirler.

• Yenilikçilik ve Yaratıcılık:

• Dijital dünya sürekli değişim halinde olduğu için, ajansın yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunması işletmenizin rekabet avantajı kazanmasına yardımcı olur. İdeal SEO ajansını seçmek, uzun vadeli bir başarı ve sürdürülebilir bir online varlık için kritik bir karardır. Ajans seçimi yaparken dikkatli ve seçici olmak, işletmenizin dijital dünyada sağlam bir temel oluşturmasına yardımcı olur.

Kaliteli ve profesyonel çalışmalar ile web sitenizin trafik ve sıralamasında değişim yapmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse hemen Union İstanbul firmamızla iletişime geçin.

Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
Image 10
En Son Neler Yaptık?
Light Safari
YAYLA BAKLİYAT
7 Ayda % 760
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
Light Safari
CREAVİT
12 Ayda % 450
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
Group
CABANİ
3 Ayda X 21
ORGANİK GELİR ARTIŞI
Light Safari
ÜÇLER MARKET
7 Ayda X 29
ORGANİK GELİR ARTIŞI
Light Safari
CASTOR MOBİLYA
12 Ayda % 800
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
Light
BONABANT
7 Ayda % 730
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
SIKÇA SORULAR SORULAR

Sektöre, siteye ve içerik gibi bir çok konuya göre değişiklik gösterse de, kısaca bir iki örnek ile anlatayım

1) Eğer sıfır bir site açtıysanız ve bütçeniz kısıtlı ise Google Ads ve Sosyal Medya Reklamları ile başlamanız daha iyi olacaktır.

2) Yine sıfır bir site olduğunuzu düşünelim. Bütçe konusunda sorununuz yok ise (en azından 4-6 ay arası SEO’dan ciddi anlamda gelir beklemiyorsanız) SEO çalışması yaptırmanızı öneririz.

3) Mevcut bir siteniz var ve gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız SEO doğru bir yatırımdır.

4) Reklamların yasak olduğu avukat, veteriner gibi alanlarda hizmet veriyorsanız eğer SEO çalışması ile ön planda olmanız, işlerinizi büyütmeniz için zorunluluktur.

Özetle SEO çalışması orta ve uzun vadede sonuç verir ve reklam tarafından daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

SEO danışmanlığı düzenli olarak alınması gereken bir hizmettir. Rakiplere ve sitenizin durumuna göre süreç içerisinde farklı SEO stratejileri oluşturulmalıdır.

Rakip analizi, sektör analizi, mevcut site analizi (teknik seo, iç seo ve dış seo) anahtar kelime analizi gibi pek çok maddeyi kapsamaktadır.

SEOnun  Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu demektir. SEO; çalışması yaptığımız platformları ( web site, Youtube kanalı, sosyal medya hesapları vs. ) arama motorlarının belirlediği kriterlere göre optimize etme, bunları yaparken analitik, stratejik yollar izleme çalışmalarının tümüne denilmektedir. En net şekilde ifade etmek gerekirse SEO; çalışma yaptığımız platformları, belirlediğimiz kelime ve kitleye göre arama motorlarına üst sıralara çıkarma çalışmasıdır.

Başta marka bilinirliği olmak üzere, orta ve uzun vadede sitenizin organik trafiğini ve dönüşüm sayısını arttırmak için oldukça önemlidir.

Organik arama trafiği, herhangi bir reklam ya da sponsor ücreti ödemeden doğal bir şekilde arama motoru sonuçlarından web sitenize gelen oturumları ifade eder.

5141101 e1697185555331