CLP Reklamları

CLP reklamları, markaların reklam dünyasında yer alabilmesi amacıyla kullanabileceği türlerden sadece birisidir. Açık hava reklam pano örnekleri arasında yer alan bu tür farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca sahip olduğu değişik türlerinden de dolayı firmaların katkı elde etmesi mümkün olacaktır.

İhtiyaca bağlı olarak reklam firması ile anlaşma yapılarak siz de CLP reklamları yayınlatabilirsiniz. Marka, kişisel tanıtım ve hizmet bilgisi sunmak amacıyla outdoor reklam kapsamında tercihinizi yapabilirsiniz. Bu noktada Union İstanbul ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kısa sürede yayına hazır hale gelen reklamlarınızı büyükşehirlerde hedef kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CLP Reklamları - CLP Reklam Görselleri

CLP Reklam Nedir?

İlk defa bu kavramla karşılaşan bireyler CLP reklam nedir konusunda tereddüt yaşayabilir. CLP aslında İngilizcede kelimelerin kısaltılmasından elde edilen bir kavramdır. Türkçesi ışıklı afiş olarak kısaca adlandırılabilmektedir. Günümüzde yaygın olarak billboard reklam türleri arasında da yer aldığını söylemek mümkündür.

Ankara reklam ajansları tarafından yaygın olarak verilen bir reklam türüdür. Dikkat çeken reklamlar arasında yer alması bu alanda yaygın bir talep oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden marka tanıtımlarında sık sık tasarlanarak hedef kitlelere sunulmaktadır. Kısaca bu reklam türünün hedefi diğer açık hava reklamlarında olduğu gibi alıcı kitlenin arttırılmasıdır.

Diğer taraftan indoor outdoor reklam kapsamında bahsedilebilecek CLP reklamlar, üretim aşaması ve yayınlanma türüne göre ayrışmaktadır. Günümüzde yaygın olarak dile getirilen üç farklı türünden bahsedilebilmektedir. Bunlar arasında:

  • CLP baskı,
  • CLP durak,
  • Dijital CLP bulunmaktadır.

İhtiyacınıza bağlı olarak siz de bu türler arasında tercih yaparak Union İstanbul aracılığıyla kısa sürede yayına hazır hale getirebilirsiniz.

Dijital CLP Nedir?

Klasik CLP reklamlarına kıyasla baskısı ve kullanım şekli değişiklik göstermektedir. Megaboard reklamlarda olduğu gibi yüksek boyutlarda üretilebilmektedir. Üretilen bu reklam türünde kaliteli baskı kullanılır. Baskısı dışında arka planda aydınlatmalı bir görünüm yer alacaktır. Böylece billboard üzerine aktarım yapıldığında hedef kitlenin daha fazla dikkati çekilecektir.

Dijital baskı kullanılarak üretilen bu reklam panosunun geçirgenliği de fazladır. Geçirgen yapıya sahip olması ışığın geçişini kolaylaştırmaktadır. Görsel bir şölen sunması adına mutlaka bu özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Var olan en iyi sonucu almak adına dijital baskılar ile desteklenerek elde edildiği görülmektedir.

CLP Reklamları

CLP Baskı Nedir?

Ankara reklam ajansları tarafından kullanılan bir reklam türüdür. Bu baskı yönteminde hem baskı kalitesi hem de kullanılacak boyutlandırma önemlidir. Hareketli reklam panoları olarak kullanılabileceği gibi sabit olarak da bulunabilmektedir. Çoğu zaman çift yönlü baskı yapılarak iki yönden de gelen bireylerin dikkatini çekmesi hedeflenmektedir.

Hareketli raket pano olarak tasarlandığında var olan reklam alanı ikiye çıkarılabilmektedir. Sürekli döngü halinde belirli saniyeler arasında değişim yaşanmaktadır. Hareket algısından dolayı araç içerisinde olan ya da yaya bireylerin dikkati daha kolay çekilecektir. Her iki sayfanın tasarımı da hedeflenen duruma bağlı olarak özel oluşturulup basılmaktadır.

outdoor-reklamlari-fiyatlari
acik-hava-reklam-nedir

CLP Durak Nedir?

Kısaca CLP durak nedir? En temel anlatımıyla duraklarda yer alan CLP türlerinden birisidir. Dış mekan reklam türleri arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü duraklarda gün içerisinde bulunan kitle sayısı fazladır. Hedef kitleye ulaşımı kolaylaştırdığı için gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Dijital reklam panosu türünde olduğu gibi ışıklandırma yapılabilmektedir. Aynı zamanda yüksek baskı kalitesi önem verilen durumlardan birisidir. Kalite dikkat çekmek bir yana aynı zamanda mesajı iletme sırasında da etkilidir. Bu yüzden Union İstanbul olarak yüksek kalite, etkileyici ve vurgulayıcı tasarımları ile indoor outdoor reklam oluşturmayı hedefliyoruz.

CLP Afiş Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Reklam panoları çeşitleri farklılaştığından ve günümüzde yaygın olarak kullanılmasından dolayı tasarımında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bahsedilecek bu etmenlere bağlı olarak raket ya da dijital reklam panosu için en iyi sonuçları alabilirsiniz. İşte, dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar:

1 – Reklam Panosu Türüne Karar Verin

Farklı reklam panosu türleri olduğundan önce amacınıza hizmet eden konusunda bilgi edinin. Örneğin; CLP raket nedir, dijital reklam panosu nasıldır gibi sorulara cevap bulun. Böylece hangi reklam panosunun ne tarz avantajları olduğu konusunda netleşmiş olursunuz. Amacınıza uygun hareket etmeniz etkiyi arttıracaktır.

2 – Tasarımda Öne Çıkmasını İstediğiniz Unsurları Bulun

Raket reklam panosu ya da diğer panolarda tasarım yaparken öne çıkacak unsura dikkat etmelisiniz. Öne çıkmasını istediğiniz bir görsel mi olacak yoksa mesaj mı? Vereceğiniz mesajın içeriği ne olacak? Okunabilirlik bu durumdan nasıl etkilenecek? Görsel sizi ve markanızı en iyi şekilde yansıtıyor mu gibi sorulara yanıt vererek ilerlemenizde fayda var. 

3 – Doğru Reklam Ajansı ile Anlaşın

Doğru reklam ajansı ile çalışmak şüphesiz tasarım alanında en etkili durumlardan birisidir. Union İstanbul olarak senelerin tecrübesi ile reklam çalışmaları yürütüyoruz. Dilerseniz reklam bütçenize bağlı olarak reklam planlamanızı üstlenebilir, özel tasarımlar oluşturabiliriz. Siz de bu konuda detaylar için iletişime geçebilirsiniz.

4 – Güncel Reklam Örneklerine Göz Atın

Var olan reklam türlerine dikkat etmeniz size katkı sağlayacaktır. Çünkü reklam camiasında yenilikçi düşünceler sürekli öne çıkmaktadır. Buradan hareketle var olan reklamlara göz atmanız size katkı sağlayacaktır. Yeni düşünceler geliştirebilir etkili bir reklamı kendi markanıza uyarlayabilirsiniz.

5 – Font & Renk Uyumuna Dikkat Edin

Son olarak CLP reklam oluştururken mutlaka font & renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Renk vurgu sağlamak adına etkili durumlarda birisi olacaktır. Font ise hem şekli ile okunabilir hem de boyutu ile mesajın algılanmasını sağlayacaktır. Pano boyutlarına göre özel hazırlık yaparak ilerlemeli bu ikili arasında bir bağlantı kurmalısınız.