Havaalanı Reklamları

Havaalanı Reklamları

Havaalanı reklamları, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşması, marka tanınırlığını arttırmak ve ürünleri tanıtmak amacıyla havaalanı ortamlarını kullanarak gerçekleştirdikleri pazarlama stratejisidir. Havalimanı reklam panoları, yoğun yolcu trafiği sayesinde oldukça dikkat çeker ve reklam verenler için etkileyici potansiyeller sunar.

 

Havalimanı Reklam Panoları

Havalimanı reklam panolarının, etkileyici tasarımlarla oluşturulması, dikkat çekici olması ve hedef kitleye uygun iletişim sağlaması pazarlama açısından yoğun önem taşımaktadır. İç ve dış hat yolcuklarının yapıldığı havalimanlarında müşteri çekme potansiyeli oldukça fazladır.

Reklam panolarına verilen isimler, nitelikler ve özellikler değişse de havalimanı reklamları pazarlama stratejisinde öncelikli konumdadır. Açık hava reklamcılığı uygulamalarını da kapsayan reklam panosu ciddi bir etki yaratmaktadır. Çoğunlukla belirgin ifadeli slogan, resim ve fotoğrafları içeren reklam panoları, tabela olarak da adlandırılabilmektedir.

Havalimanı Reklamların Firmaya Etkileri

Havalimanı reklamları ve billboard örnekleri markalar için eşsiz bir pazarlama imkânı sunmaktadır. Yoğun yolcu trafiği ve sürekli hareketliliğe sahip olan havalimanı reklam panoları durmadan dikkat çekmektedir. Bu sayede markaların prestiji, ürün satışları ve bilinirliği artmaktadır.

Havalimanı reklamlarının firmaya etkisi marka bilinirliğinin artması, hedef kitleye ulaşma ve ürün satışının artması gibi sonuçlarla ölçülebilmektedir. Havalimanı reklamları doğru planlama, dikkat çekici tasarımlar ve hedeflenen kitleye uygun iletişimle firmanın başarılı sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Havalimanı reklamları oldukça geniş etkileme kapasitesine sahiptir. Bundan dolayı da havalimanı reklam fiyatları için uygun bütçe ayarlanmalıdır. Bütçeye uygun reklam panosu yapan firmalar ve Union İstanbul ile görüşerek markanıza değer katabilirsiniz.

Havalimanı Reklam Alanları Nelerdir?

Havalimanı reklamları iç ve dış mekanlarda çeşitli kanallarla gerçekleştirilebilmektedir. İç mekân reklamları uzun bekleme sürelerinde yolcuların dikkatini çekmektedir. Dikkat çekici iç mekân panoları bu sayede markaların göz önünde olmasını sağlar. İç mekân reklam alanlarını şunlar oluşturmaktadır:

  • Yolcu bekleme alanları
  • Pasaport kontrol noktaları
  • Bagaj alanları
  • Güvenlik alanları gibi yerlerde bulunabilmektedir.

Dış mekân reklamları da yolcu otoparkları, terminal bina alanları, uçuş gösterge panoları hatta yolcu taşıma araçlarında geniş bir görünürlük imkânı sunmaktadır. Dış cephe reklam kiralama tercih edilecekse reklamın dikkat çekici ve etkileyici tasarımlı olması gerekir. Aynı şekilde hedeflenen kitleye ulaşma potansiyelinin daha güçlü olduğu havalimanlarının seçilmesi de büyük önem taşımaktadır.

İstanbul Havalimanı Reklam Panoları

İstanbul Havalimanı ekran panoları etki alanı en güçlü alanlardan biridir. Yoğun yolcu kapasitesi ve uçuş olanaklarının çokluğu İstanbul Havalimanının pazarlama gücünü üst seviyelere çıkartmıştır. İlgi çekici ve canlı tasarımlarla oluşturulan İstanbul Havalimanı reklam panosu kiralama fiyatları açısından da önemlidir. İç mekânda veya dış mekânda etkili bir İstanbul Havalimanı reklam panosu için Union İstanbul iletişim numarasını tuşlamalısınız.

Antalya Havalimanı Reklam Panoları

Havalimanı tercihine göre reklam fiyatları, yolcu trafiği, reklam alanının özellikleri, reklam süresi gibi faktörler değişiklik göstermektedir. Özellikle turist çekmesi açısından Antalya Havalimanı değerli bir konumdadır. Hem iç pazarlamada hem de dış pazarlamada büyük etkiler alabileceğiniz Antalya Havalimanı reklam panosuyla markanızın değerini ulusal çapta arttırabilirsiniz. Etkili bir Antalya Havalimanı reklam panosu için Union İstanbul ile görüşmelisiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Reklam Panosu

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da Esenboğa Havalimanı, havaalanı reklamcılığı için sık tercih edilen alanlardandır. Farklı havalimanlarına uçuş aktarması yapılması ve coğrafi açıdan olumlu etkileriyle Ankara Esenboğa Havalimanı reklamcılığı markaların getirisini arttırmaktadır.

 

Havalimanı Reklamları Avantajları Nelerdir

Havalimanlarında birçok billboard, megaboard ve raket adı verilen reklam alanları bulunmaktadır. Hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun yolcu trafiği olan havalimanları orta ve üst gelire sahip tüketicilere markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sunmak için en ideal alanlardır. Aynı şekilde havalimanına verilecek reklamlarla çok sayıda tüketici grubuna aynı anda aynı düzeyde ulaşmanız oldukça yüksektir.

Hedef kitlenizin ilgisine göre dış ve iç hatlardaki yolcu bekleme alanlarında bulunan reklam panolarında belirli süreliğine reklam yayınlayabilirsiniz. Haftalık veya aylık şeklinde düzenlenen bu reklamlarla uzun süreli tanıtım olanağı elde edebilirsiniz.

Havalimanları şehir hayatındaki ihtişamlı ve görkemli yapılardan biridir. Bundan dolayı da havalimanlarındaki reklam alanlarında yer almak markanızın da ihtişamın bir parçası haline gelmesini sağlar. Hem marka bilinirliği hem de tüketicinin gözündeki prestijinizi arttırmak için havalimanı reklamcılığını tercih edebilirsiniz. Etkili ve hedef kitleye kesin şekilde hitap etmek için Union İstanbul ile iletişime geçmelisiniz.

Çizimler, animasyonlar ve grafiklerle oluşturulan bu hareketli reklamlar müşterilerin ilgisini doğrudan üzerinde toplamaktadır. Bu sayede markanın akılda kalıcılığı diğer reklamlara göre daha yoğun olmaktadır. Hareketli reklamlar sayesinde markanın satışları ve bilinirliği kat be kat artabilecek niteliktedir. Uzun süreli kullanım imkânı sunan bu reklam türü yüksek maliyetinden ötürü çok sık kullanılamamaktadır.