Union İstanbul

İnstagram Mavi Tik Sayfa Doğrulama Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Sayfa Doğrulama Nasıl Alınır?

Paylaş
İçindekiler

Onaylanmış sayfa anlamına gelen İnstagram mavi tik sayfa doğrulama işlemleri kullanım açısından birçok artıyı beraberinde getiriyor.

 

Instagram’ da Doğrulama İçin Başvurmak

Sosyal medya platformu Instagram’ da doğrulama için başvurma işlemini herkes yapabiliyor. Sayfanızın önemli bir stratejisini oluşturmak için Instagram’ da mavi tık almak üzere gerekli adımları takip etmeniz gerekiyor.

Neler yapılması gerektiğine gelince;

 • Öncelikle Instagram’ ı açın ve kendi profil sayfanıza gidin
 • Ayarlar kısmına gelerek bu alandan doğrulama talep edin.
 • Karşınıza çıkan formu eksiksiz şekilde doldurarak sitenin size dönüş yapmasını bekleyin.

 

 Neden Mavi Tik Başvurusu Yapılır?

Profilinizin tepesinde görülen Instagram mavi tik kısmı güvenli bir hesap algısını artırıcı etki yapar. Hem kişisel hesap hem de kurumsal hesap açısından bakıldığında bu tik hesap anlamında avantaj demektir.

 • Profilin gerçek, meşru görünmesi bir işletme için kurumsal değerleri artıran marka bilinirliğini de çoğaltan etki yapar.
 • Hesabınızdaki bağlantıların değer kazanmasını Instagram’ da mavi tik almak sayesinde sağlayabilirsiniz.

 

Mavi Tik Alma Formu

Mavi tik alma formu için yapılması gereken şu bilgileri doldurmak olacaktır:

 • Tam isim soy isim
 • Hesap ismi detayları
 • Hangi ismi kullanıyorsunuz, takma isimler bilinirliği artırmış isimler vs.
 • Kategori açısından seçim; örneğin işletme-marka-organizasyon- haberler- müzik gibi seçimler hesabınızın sınıflandırmasını kolaylaştırır.
 • İşletme kimliği fotoğrafı, kendi kimliğinizi gösteren fotoğraf
 • Form bilgileri doldurulunca gönder denir ve başvuru tamamlanmış olur.

Önemli olan bir detay İnstagram hesap doğrulama için doldurulan form kesin mavi tik alacağınızın garantisi anlamına gelmez. Bazı hallerde yapılan başvurularda incelemeler onaylanmayabilir. Bu durum sizi vazgeçirmemelidir. Çünkü Instagram yetkilileri süreçle alakalı ilerleyen dönemleri de ön görebiliyor. Yani süreyle alakalı bir kesinlik söz konusu olmadığı için aceleci davranmamak gerekiyor.

 

Hangi Şartlara Göre İnstagram Mavi Tik Veriyor?

Merak edilen önemli sorulardan biri hangi koşulların instagram’ da beklenti oluşturduğudur. Neleri yaparsanız hesabınızın mavi tik alması kolaylaşır sorusunu mutlaka doğru yanıtlamalısınız.

 • Hesabınızın gerçek olması ve somut bir kişiyi, gerçek bir işletmeyi temsil eden nitelikte olması gerekiyor. Bir filmi temsilen instagram hesabı açtığınızda mavi tik alamazsınız. Bu açıdan otantik bir zemin istediği söylenebilir.
 • İkinci olarak hesap sahibi şirket ya da bir kişiyse temsil ettiği şey benzersiz nitelikte olmalıdır. Yani bir tek açılan gerçek hesaptan başka açamazsınız. Yani açtığınızda mavi tik alamazsınız.
 • İnstagram mavi tik almak için mutlaka tam olarak doldurulmuş bir hesap olmalıdır. Fotoğraf olmalı, net görüntülü bir profil resmi ve detayı oluşturulmalıdır.
 • Kendi sayfanızın içeriğinin düzenli olarak etkileşim içerisinde olması gerekir. uzun süre boyunca bir faaliyet paylaşım olmayan hesaplarda onay alınma olasılığı düşecektir. Hesabınızın dikkate değer olması için mutlaka bu gibi durumlara önem vermeniz gerekiyor. Etkileyici Instagram hashtag’ lerini bulmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Tiktok’ ta mavi tik nasıl alınır ? Bilgi almak istiyorsan, tiktok mavi tik sayfa doğrulama nasıl alınır başlıklı yazımıza bekleriz.

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!