Union İstanbul

Landing Page Nedir ?

Landing Page Nedir ?

Paylaş
İçindekiler

Basitçe bir link tıklandığında yönlendirildiğiniz sayfa landing page olarak tanımlanıyor. Bu sayfalar reklam veren ya da tüketicilerin yönlendirdiği sayfalardır.

 

Landing Page Nedir ?

İnternette bir hedef kitleye bir amaca yönelik özel şekilde tasarlanan sayfalar, varış sayfası olarak da çevrilen landing pagelerdir. Sayfada gezinen birinin yönlendirildiği sayfalarda bir aksiyon vardır.

 • Ürün satın almak
 • Açıklama okumak
 • Video reklam izlemek
 • Form doldurmak gibi amaçları olan bir sayfa görülecektir.

Söz konusu maddelerde sayfa yönlendirmelerinin avantajlı olarak nitelendirilen ayrıntısı geri dönüşümlerin ölçülebilir olmasıdır. Kar edeceğiniz veya etmek istediğiniz yatırımları bu şekilde daha da kontrol edebilir hale gelirsiniz.  Etki açısından bir landing page sayfa  inceleme yapmak avantaj demektir.

 

Landing Page Faydası Nedir ?

Başlığa özel halde kurulmuş yeni açılış sayfasında sizi arama motorunda üst sıralara taşımayı kolaylaştıran bir etki bulabilirsiniz. Bir anlamda optimizasyon gereksinimlerini karşılayan bir durum vardır. Yeni sayfa üzerinde dijital pazarlama ile alakalı içerikleri de bulacağınız çok sayıda ayrıntı bir arada olacaktır. Bu oluşan yeni sayfa etkileşimi bir ürünün yönlerini de aktarırken avantaj demektir.

Kullanılan bir sayfadan geri dönüş alacağınız bir mekanizma elde ederek değerlendirme artılarını oluşturabilirsiniz. Reklam üzerinden satışa yönlendirme amacına göre düşünüldüğünde form bilgileri önem taşır. Bu sistemle veri toplarken ayrıntılara göre trafik artıran bir çözüm de bulabilirsiniz. Bilinirliği artırıcı pekiştirici çalışmalar arasındaki bu işlem farklı bir tür analiz tekniği gibi de düşünülebilir.

 

Landing Page Hazırlanışı Nasıl Yapılır ?

Hedef kitlenin dinamiklerine uygun bir şekilde yönlendirme sayfası hazırlanışı şu detayları barındırmalıdır:

 • Anlama ve tanıma odaklı bir bakış açısı geliştirmelisiniz. Mutlaka ziyaretçilerin istek ve beklentilerini dikkate almalısınız.
 • Sayfada aranan sorulara yanıt bulduğunuzu göstermeli ve buna yönelik bazı içerik çalışmaları yapmalısınız.
 • Belirlenen anahtar kelimelerin yönlendirilen sayfada doğru şekilde kullanılmış olmasına önem vermelisiniz. Ayrıca metin içerikleri konuyla alakalı olmalıdır.
 • Mutlaka sayfa içerikleri dikkat çekici ve özgün olmalıdır, aksi halde okuyucu bu sayfayı dikkate almayabilir.
 • Konuyu dağıtan çalışmalar yerine odak noktasına göre bir işlem yapılmalıdır. Yazılar ve fotoğraflar bu kapsamda özenle seçilmiş olmalıdır.
 • Reklam üzerinden yapılan landing page yönlendirmesinde yapılan çalışmalarda yanıltıcı durum olmamalıdır.
 • Güncellemeler ve yeni sayfa hazırlıkları konusunda takipte kalarak sayfa oluşturmalısınız.

Ayrıca şu detaylara önem verilmelidir:

Tasarım ayrıntıları bakımından reklamlardan boşa harcama sonucu oluşmaması için ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Aslında sayfadaki her detay bir diğer özellikle bütün olarak düşünerek hazırlık yapmalısınız.

Hazırladığınız yönlendirme sayfası için hız önemlidir. Zaman kaybı yaşanmadan hızlı şekilde sayfa görüntülenmeli ve açılan sayfa detayları yoğunlaştırılabilir.

Bir yönlendirme sayfası üzerinden yapılacak doğru stratejide mesaj artıları elde edilebilir. Marka açısından kurumsal kimlikle bütünleşen bir durum söz konusu olmadığında çözümler de sıkıntılı bir hal alabilir. Marka ve reklam yapılan konu ile sayfa bütünleşmelidir.

 

Dikkatinizi Çekebilecek Yazılar:

URL’nin Önemi

Anahtar Kelime Keşfetmek

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!