Union İstanbul

Anahtar kelime planlayıcısı nedir?

Anahtar Kelime Planlayıcısı Nedir ?

Paylaş
İçindekiler

Pazarlamacıların önemli ve gerekli anahtar kelimeleri bulmasını ve arama sayısı reklam sayısı gibi faktörlerle öne çıkmasını sağlayan anahtar kelime planlayıcısıdır.

İnternette satış yapan bir web siteniz var diğer pazarlama sitelerinden daha öne çıkmak istiyorsanız başvuracağınız nokta anahtar kelime planlayıcısıdır. Google Ads kullanıyorsanız ve pazarlama stratejinize reklam ağları ekliyorsanız Anahtar Kelime Planlayıcısı sayesinde bunu kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Anahtar Kelime Planlayıcısını daha iyi anlamak adına öncelikle anahtar kelime araştırması tanımını bilmek gerekir. Ve bu araştırmanın hem organik hem de dijital pazarlama kampanyaları için neden önemli olduğunu bilmek gerekir.

 

Anahtar Kelime Araştırması Nedir ve Niçin Önemlidir ?

Arama motorlarında yeni yeni pazarlama alanına yöneldiyseniz ve pazarlama sitenizin arama motorlarında SERP’ lerde daha iyi performans göstermesi adına optimize etmenin yollarından birisidir. Anahtar kelime araştırması SEO için neyin sıralanacağını bulmak için sektörünüz ve işletmeniz adına ilgili popüler kelimeleri ve cümleleri sıralayarak bunların tanımlanmasıyla görevlidir. Çoğu işletme internet sitesi için anahtar kelimeleri sıralar ancak bu anahtar kelimelerin hangisinin site içeriklerinizin dikkat çekmesi adına daha verimli olacağını görmek Anahtar Kelime Planlayıcısı sayesindedir.

Anahtar Kelime Araştırması listenize aldığınız anahtar kelimeleri tek tek inceleyip bunların her birinin organik ve ücretli arama sonuçlarında rekabet etmenin ne kadar zor olduğunu görmenizi sağlar. Rekabeti anlamanız sonucunda stratejinizi ve optimizasyon çabalarınızı SERP’ te daha iyi sıralamak adına sizlere yardımcı olacaktır.

Kısacası anahtar kelime araştırması sitenizin organik trafik çekmesi amacıyla kullanacağınız anahtarları gösteren ve bu anahtar kelimeler sayesinde dikkat çekici bir içerik oluşturmanızı sağlayan bir araçtır. İnternette mevcut anahtar kelime araştırması araçları bulunsa da Google ADS en doğru araçlardan birisidir.

 

Google Anahtar Kelime Planlayıcısı Nedir ?

Google Anahtar Kelime Planlayıcısı, Arama Ağı kampanyalarınızda kullanmak üzere anahtar kelimeleri araştırmanıza yardımcı olan bir araçtır. Bu araç kullanışlı ve ücretsiz olup kullanacağınız anahtar kelimeleri sıralayarak onların tahmini aylık geliri hakkında bilgileri de sunar.

Google Anahtar Kelime Planlayıcısının kullanım alanlarına değinecek olursak; yeni arama anahtar kelimeleri keşfetmeyi sağlar, anahtar kelimelerin aylık aranma sayılarını ve maliyetlerini gösterir, yeni arama ağı reklam kampanyaları oluşturur.

 

Yeni Anahtar Kelimeler Keşfetmek

Sitenizdeki kampanyaları duyurmak amacıyla olası anahtar kelimeleri duyurmaya başladığınızda Anahtar Kelime Planlayıcısı ilgili anahtar kelimeleri sıralar.  Burada sayfanızın kategorisine göre ele alacağınız içeriklerin daha öne çıkması için anahtar kelimeleri bulacaksınız.

 

Anahtar Kelimelerin Maliyetlerini Öğrenin

Sitenizin hedeflediği kitleyi yakalaması ve bu kitleden bir kazanç elde etmek istiyorsanız anahtar kelimelerin getirdiği maliyet oranlarını da dikkate almalısınız. Bir iki anahtar kelimesi ortalama bir maliyet sağlar. Bu nedenle SERP’de sizi üst sıralarda gösterecek anahtar kelimeler seçerek daha yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ortalama aylık arama daha yüksekse maliyetler daha yüksektir. Aylık arama daha düşükse maliyetler daha düşüktür.

İlginizi çekebilir ;

Google Display Network ( GDN ) Nedir ? 

Google Ads Arama Ağı Reklamları Nedir?

Google Ads Nasıl Çalışır?

Daha İyi Performans İçin En İyi Google Ads Filtresi

En Çok Kullanılan SEO Araçları

SEO ile Trafik Artırma Yolları

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!