Web Siteniz Arama Motorlarında En Üst Sıralarda Çıksın! 

İyi bir dijital pazarlama yapmak için seo en önemli çalışma alanlarından biridir. Gelin, SEO çalışmaları ile web sitenizi birlikte organik olarak en üst sıralara çıkaralım. 

Arama Motoru Optimizasyonu 

SEO  -Arama Motoru Optimizasyonu Google üzerinde görünürlüğü artırmak için yapılan bazı çalışmaları ifade eder. Bu içeriklerle, site hızıyla, tema özellikleri veya diğer ayrıntılarla alakalı olan geniş bir konudur. Google algoritmaları belirli aralıklarla değiştiği için web sitelerinin devamlı güncellenmesi ve yeni koşullara uyum sağlaması önem kazanır. Organik listeleme açısından iyi bir yerde duran firmaların tıklanma talepleri genellikle daha yüksektir. Bu organik sonuçlar, doğru bir ücretli reklamla desteklendiğinde daha da başarılı SEO ve internette satış reklam yapmak mümkün olacaktır.

Bir sitede organik açıdan en avantajlı sonuçları almak için SEO çalışmalarının getirilerine uyum sağlanmalıdır. web sitesi optimize edilmiş halde varlığını sürdürürken aslında temelde olması gereken bir durumu da bünyesinde barındırmaktadır.

seo
seo 2

Seo Analizi İle İlerleme Sağlayın

Site İçi seo analizi yaptırarak sitenizi sıralamada yükselten bazı çalışmalar sürdürmüş olursunuz. Bu analiz, sağlıklı ve iyileştirilmiş bir web sitesi için temel çalışmaları anlamına da gelebilir. Yaptıracağınız kapsamlı analiz, hataların düzeltilmesi anlamında büyük avantaj sağlar. aksamaların nereden kaynaklandığını bularak hem anahtar kelimede hem de alt yapı anlamında ciddi bir ilerleme sağlayabilirsiniz.

Seo tarama araçları kullanımı için kendiniz bir çalışma yapabileceğiniz gibi bunun düzenli olarak analizinin yapılması ve çözümlerinin bulunması için seo firmamıza da başvuru yapabilirsiniz. Bağlantı hızı da dahil olmak üzere tüm ayrıntıları değerlendirmeye alınan sitelerde iyileşme oranları yüksektir. İçeriklerdeki yüksek özgünlük gibi detaylar da bu incelemelerdeki kritik konulardandır.

SEO Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UNION İstanbul ile SEO çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. 12 aylık SEO sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Ürün ve hizmetleriniz hakkında yüzlerce anahtar kelime bulunmaktadır. Bu anahtar kelimelerin neredeyse tamamı size satışa dönecek ziyaretçileri getirmektedir. SEO, internet pazarlama kanalları içerisinde maliyet anlamında en hesaplı, etki anlamında ise en başarılı olanıdır. Sebebi ise, satışa dönecek ziyaretçinin hangi arama sonrası geleceğinin bilinmemesi ve bu yüzden gelebilecek her anahtar kelimeyi hesaba katarak yapılan bir çalışma olmasıdır.

En avantajlı ziyaretçi kanalı: SEO ile ürün ve hizmetleriniz hakkında yüksek sayıda organik ziyaretçi çekebilecek anahtar kelimelerin, arama motorlarında aratılmasın da web sitenizin ilk sayfada listelenerek ziyaretçi almanız sağlanır. Bu çalışma neticesinde sitenize gelen ziyaretçiye organik ziyaretçi denir. Arama motorlarından gelen organik ziyaretçilerin reklam kanalları ile siteye gelen ziyaretçilere nazaran birçok avantajı vardır.

Daha fazla satışa dönüşüm: Arama motorlarından SEO çalışması ile organik gelen ziyaretçilerin daha fazla satış yüzdesi oluştururlar, bir başka anlatım ile SEO çalışması sonrası gelen ziyaretçi daha fazla ürün satın alır. Bu son derece doğaldır çünkü İnternet kullanıcısı ihtiyacı olan bir ürün ya da hizmeti kendi elleri ile arama motorunda arayarak gelmiştir. Kısacası ne aradığını bilen bir ziyaretçidir gelen.

Daha fazla oturum süresi: SEO çalışması ile elde edilmiş başarı neticesinde ilk sayfada sizi bulup gelen ziyaretçilerin diğer kanallardan gelen ziyaretçilere oranla daha fazla web sitenizde zaman geçirdiği istatiksel bir gerçektir. Site içerisinde geçirilen süre ve sayfa dolaşım süresi en önemli SEO kriterlerinin başında gelmektedir. Site sahiplerinin bu konuda daha hassas davranmalarının öneririz.

SEO ya da SEM tercihinizin cevabı sitenizin hitap ettiği sektöre, hedef kitlenize, sektördeki konumunuza, belirlediğiniz KPI’lara ve bütçenize göre farklılık gösterir. SEO çalışması yaptığınızda uzun vadeli başarı sağlarken ve çoğunlukla ROI (Return On Investment) oranı daha yüksek olurken, SEM çalışmaları ile sadece ücret ödediğiniz kadar başarı sağlayabilirsiniz. Bizim önerimiz, sitenizin ihtiyaçlarına göre bir rota belirleyerek SEM çalışmaları ile de belli aralıklarda destek vermeniz olacaktır.

SEO’da her biri farklı bir sürece hizmet eden birden fazla araç kullanılmaktadır. Bu araçları Deepcrawl, Ahrefs, Ryte, Screaming Frog, Majestic, Search Console, Sitebulb, Ubersuggest, Google Analytics, MFI Checker, ZeoCrawlerKeyword Planner, CognitiveSEO, SEMrush, Similarweb, Ryte, Botify ve Oncrawl olarak sıralayabiliriz. CRM Medya olarak bu araçları sizin için geliştiriyor, değerlendirmelerimiz sonunda aldığımız verileri ihtiyaçlarınız doğrultusunda yorumlayarak raporlama yapıyoruz.

Hedef kitle ile samimi iletişim kurmanızı sağlayan kaliteli bir blog sayfası, organik trafik açısından oldukça etkilidir. Bunun dışında site içi link akışını SEO tarafında geliştirerek blog içerikleri ile alakalı ekstra bağlantılar kurulmasını sağlar. Blog içerikleri ayrıca marka bilinirliği ve itibarına da pozitif yönde etki ederek ziyaretçileri satış kanallarına yönlendirme ve paylaşım alarak alternatif backlink edinme konusunda da etkilidir.

SEO çalışmalarının başarısı, yalnızca birlikte çalışılan SEO ajanslarının performansı ile ölçülmemelidir. SEO ajansımızın yükümlülüğü mevcuttaki problemlerin nasıl çözülmesi gerektiğini paylaşmak ve rakip analizi doğrultusunda bir strateji oluşturmaktır. SEO danışmanınızın teknik anlamda değişiklikleri yapmak gibi bir yükümlülüğü yoktur. Danışmanınız teknik sorunların nasıl çözüleceğini belirterek markanın yapması gerekenleri belirginleştirir ve markanın teknik ekibi bu anlamda ne kadar hızlı aksiyon alırsa o kadar hızlı başarıya ulaşılır. SEO çalışmalarınızı yürüten ajansınız sektörünüzdeki potansiyeli görerek hedefiniz olan trafik için sizinle bilgi paylaşabilir ancak başarı garantisi vermesi sağlıklı olmayacaktır.

Dijital pazarlama, sabit ücret analizi yapmak için oldukça komplike bir hizmettir. Size özel analizler çıkararak fiyatlama alabileceğiniz bir ajansla çalışmak bu noktada önem taşımaktadır. Her müşteriye farklı bir planlama yapmak gerektiğinden başarı oranını %100 olarak belirterek garanti veren ajanslarla çalışmanız doğru değildir. Her müşteri için ölçümleme süreci farklılık tanıdığı için işin başından net bir fiyat belirlemek ya da çalışmaya dair net bir zaman vermek sağlıklı olmayacaktır.

SEO çalışmaları yaptırırken belirli bir süre uygulayarak daha sonrasında ihtiyacınızın kalmayacağı yanılgısına düşmemelisiniz. Google’ın sürekli yenilenen altyapısı ve algoritmaları bir önceki kuralının tam aksi yönünde değişiklik gösterebilir. Yeni gelişmeleri takip ederek sitenizi bu yönde optimize etmelisiniz. Bundan dolayı da çalışmalar sürekli geliştirilir ve doğal olarak zaman konusunda değişimler yaşanabilir.