Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

İngilizce search engine optimization kelimesinin kısaltılmışı olarak dilimize gelen “SEO”nun  Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu demektir. SEO; çalışması yaptığımız platformları ( web site, Youtube kanalı, sosyal medya hesapları vs. ) arama motorlarının belirlediği kriterlere göre optimize etme, bunları yaparken analitik, stratejik yollar izleme çalışmalarının tümüne denilmektedir. En net şekilde ifade etmek gerekirse SEO; çalışma yaptığımız platformları, belirlediğimiz kelime ve kitleye göre arama motorlarına üst sıralara çıkarma çalışmasıdır.

seo

SEO Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

Yıllardır dijital pazarlama ve SEO alanında uzman kadrosu ile hizmetlerini sürdüren işletmemiz, yerel ve global olarak yapmış olduğu SEO çalışmaları ile sistemin tüm mantığını en iyi bilen işletmelerden birisidir. Anlık olarak arama motorlarında gelişen güncellemeleri yakından takip ederek, müşterilerimizin bizlerden almış olduğu SEO hizmetini güncel kriterlere bağlı kalarak yeniliyor ve geliştiriyoruz. 

Union İstanbul kadrosunda yer alan arkadaşlarımız kendi dallarında oldukça başarılı çalışmalara imza atmış olmakla birlikte, müşterilerin memnuniyetini kazanmak adına yapmış oldukları analiz sonuçlarını paylaşarak, bu çalışma sonucunda nasıl bir geri dönüş elde edebileceklerini tahmini rakamlar ile sunabilecek profesyonellikte bir alt yapıya sahiplerdir. 

Bizlerin gayesi, sizlere SEO danışmanlığı sunarken sadece belirlenen kelimeleri üst sıralara çıkarabilecek SEO çalışmaları yapmakla kalmayıp bu kelimelerin yan varyasyonlarını belirleyip sizlere daha çok müşteri dönüşü ve marka bilinci oluşturma stratejisini sağlamaktır. Bu çalışma mantığının en büyük getirisi ise kalıcı ve geri dönüşün uzun süreli olmasıdır.

Organik trafiğinize, dönüşüm oranınıza, marka bilinirliğinize, kullanıcılarla etkileşime girmenize katkı sağlar.

Örneğin: Web siteniz üzerinden marka aramaları harici organik trafikten aylık 1.000 kullanıcı ziyaretçi çektiğinizi düşünelim. 1.000 Kullanıcıda %5’lik bir satış yaptığımızı düşünürsek, (reklamsız) ürün, hizmet veya kategori sayfalarını güçlendirerek 10.000 aylık kullanıcıya ulaştırdığımızda ortalama olarak 10x bir büyüme ve dönüşüm elde etme şansını da yakalamış olursunuz.

Rakiplerinizi inceleyerek, büyüme potansiyelinizi ve rakiplerinizin ne kadar gerisinde olduğunuzu yaptığımız analizler doğrultusunda sizlere ileterek sektördeki pasta payını da daha net anlamış olursunuz.

0 +
Mutlu Müşteri
0 +
Proje
0 +
Profesyonel Ekip
0 +
Ödül

SEO HİZMET SÜRECİ

1

HEDEF ANALİZİ

Web sitenizi Site İçi SEO, Teknik SEO, ve Off Page SEO konularında analiz ederek, rakipleriniz ile aranızdaki eksiklikleri, hataları ve nasıl geliştirmeler yapacağımız konusunda yol haritası oluşturuyoruz.  

2

KEYWORD SEARCH

Web sitenizin organik trafiğini/dönüşümleri arttırabilmek için, anahtar kelimeler tespit edilerek, rakiplerden geride olduğumuz kelimeleri belirlerken, bir yandan da, rakiplerde olmayan kelimeleri de belirleyerek organik aramalarda daha ön planda olmanızı sağlıyoruz.

3

SEKTÖR VE RAKİP ANALİZİ

Anahtar kelimeleriniz ve rakiplerinizin pazar payını araştırarak, hangi sayfaları/anahtar kelimeleri hedeflediğini tespit ederek, birlikte yol haritamızı belirliyoruz.

4

SEO & İÇERİK STRATEJİSİ

Size özel olarak, ürün, hizmet ve kategori sayfalarındaki eksik/hatalı içerikleri tespit ederek, SEO Analiz verilerine göre tekrardan optimize ediyor, ayrıca blog tarafını da daha verimli kullanarak maksimum performans almayı hedefliyoruz.

5

DÖNÜŞÜM OPTİMİZASYONU

Site İçi SEO, Site Dışı SEO ve Teknik SEO çalışmalarının haricinde, web sitenizde Kullanıcı deneyimini analiz ederek, sitenize gelen kullanıcıların daha fazla vakit geçirmeleri, ve aradıkları ürün yada hizmete daha kolay ulaşabilmeler için analizler yapıyor ve tasarım ve sayfa düzeni konusunda sizlere önerilerde bulunuyoruz.

6

ANALİZ & RAPORLAMA

SEO çalışmalarına başladığımız günden itibaren, her ayın ilk haftası (1 ile 7’si arası) sitenizdeki teknik sorunları, yapılan işlemleri ve bir sonraki ay yapılacak işlemlerin olduğu analizleri gönderiyoruz. Ayrıca sitedeki gelişmeleri de grafikler/görseller halinde tarafınıza göndererek gelişimleri takip edebiliyorsunuz.

En Son Neler Yaptık?
yayla bakliyat seo referans

YAYLA BAKLİYAT

7 Ayda

% 0
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
creavit seo referans

CREAVİT

12 Ayda

% 0
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
cabani seo referans

CABANİ

3 Ayda

X 0
ORGANİK GELİR ARTIŞI
ucler market seo referans

ÜÇLER MARKET

7 Ayda

X 0
ORGANİK GELİR ARTIŞI
castor mobilya seo referans

CASTOR MOBİLYA

12 Ayda

% 0
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI
bonabant seo referans

BONABANT

7 Ayda

% 0
ORGANİK TRAFİK ARTIŞI

SIKÇA SORULAR SORULAR

SEOnun  Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu demektir. SEO; çalışması yaptığımız platformları ( web site, Youtube kanalı, sosyal medya hesapları vs. ) arama motorlarının belirlediği kriterlere göre optimize etme, bunları yaparken analitik, stratejik yollar izleme çalışmalarının tümüne denilmektedir. En net şekilde ifade etmek gerekirse SEO; çalışma yaptığımız platformları, belirlediğimiz kelime ve kitleye göre arama motorlarına üst sıralara çıkarma çalışmasıdır.

Başta marka bilinirliği olmak üzere, orta ve uzun vadede sitenizin organik trafiğini ve dönüşüm sayısını arttırmak için oldukça önemlidir.

Organik arama trafiği, herhangi bir reklam ya da sponsor ücreti ödemeden doğal bir şekilde arama motoru sonuçlarından web sitenize gelen oturumları ifade eder.

Rakip analizi, sektör analizi, mevcut site analizi (teknik seo, iç seo ve dış seo) anahtar kelime analizi gibi pek çok maddeyi kapsamaktadır.

Sektöre, siteye ve içerik gibi bir çok konuya göre değişiklik gösterse de, kısaca bir iki örnek ile anlatayım

1) Eğer sıfır bir site açtıysanız ve bütçeniz kısıtlı ise Google Ads ve Sosyal Medya Reklamları ile başlamanız daha iyi olacaktır.

2) Yine sıfır bir site olduğunuzu düşünelim. Bütçe konusunda sorununuz yok ise (en azından 4-6 ay arası SEO’dan ciddi anlamda gelir beklemiyorsanız) SEO çalışması yaptırmanızı öneririz.

3) Mevcut bir siteniz var ve gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız SEO doğru bir yatırımdır.

4) Reklamların yasak olduğu avukat, veteriner gibi alanlarda hizmet veriyorsanız eğer SEO çalışması ile ön planda olmanız, işlerinizi büyütmeniz için zorunluluktur.

Özetle SEO çalışması orta ve uzun vadede sonuç verir ve reklam tarafından daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

SEO danışmanlığı düzenli olarak alınması gereken bir hizmettir. Rakiplere ve sitenizin durumuna göre süreç içerisinde farklı SEO stratejileri oluşturulmalıdır.
 

REFERANSLAR

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM