Blog

Instagram’ da Doğrulanmış Rozet Nedir?

Paylaş
İçindekiler

Instagram’ da Doğrulanmış Rozet Nedir? Instagram Mavi Tik, kullanıcıların sahte hesaplardan kaçınmasına ve kamuya mal olmuş kişileri markalarla birlikte daha kolay bulmasına yardımcı olmak için çok önemlidir. Profilinizde, gömülü gönderilerde ve aramada da görünür. Bu, insanların takip etmek istedikleri markalar ve insanlar için gerçek hesapları arayabilmelerini sağlar. Örneğin, bu rozete bakarak, bir ünlü hesabı ile o ünlünün hayran hesabı arasındaki farkı hemen anlayabilirsiniz.  Sonuçta, Instagram’ a göre, doğrulama kontrolü “dikkate değer” olduğunuzun kanıtıdır.

 

Instagram Doğrulaması İçin Özel Gereksinimler

Instagram’ ın Topluluk Kurallarına ve Hizmet Koşullarına göre , doğrulamaya uygun olmak için hesabınız şu şekilde olmalıdır:

İnstagram mavi tik alabilmek için, hesabınız ister bir kişiyi, ister bir işletmeyi veya bir markayı temsil ediyor olsun, söylediğiniz kişi olmanız gerekir.

Instagram profiliniz eksiksiz olmalıdır; bu, bir biyografiniz, profil fotoğrafınız ve feed’ inizde en az bir gönderiniz olduğu anlamına gelir.

Hesabınızın iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil etmesi gerekir. Instagram, birden fazla haber kaynağında yer alan profilleri inceler ve ücretli veya promosyon içeriğini inceleme kaynağı olarak görmez.

Instagram hesabınızı doğrulamak istiyorsanız, hesabınızın zaten herkes tarafından görülebildiğinden emin olun. Bazı Instagrammerlar, özel hesaplarla deneyler yaptı ve doğrulama için uygun olmadıklarını gördüler.

 

Dile özel hesaplar hariç olmak üzere, işletme veya kişi başına yalnızca bir hesap Instagram’ da doğrulanabilir. Meme hesapları, hayran hesapları ve diğer bazı hesaplar doğrulanamamaktadır.

Instagram ayrıca, Facebook’ un sahibi olmasına rağmen, profillerinde kimlerin Instagram onaylı hesaba sahip olması gerektiğini belirlemek için ayrı işlemler kullandığını vurguluyor. Facebook’ ta zaten doğrulanmış bir rozet alsanız bile, bu Instagram doğrulaması için uygun olacağınız anlamına gelmez. Facebook küçük işletmelere ve kuruluşlara doğrulama verirken, Instagram yalnızca “taklit edilme olasılığı yüksek” ve “kamu yararı” olan “dikkate değer” hesaplara izin verir.

 

instagram mavi tik

Instagram’ da Doğrulanmak İçin 3 Basit Adım

Oturum açın

Instagram hesabınıza giriş yapın. Birden fazla hesabınız varsa, doğrulamak istediğiniz doğru hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

 

Doğrulama isteyin

 • Hesabınızın sağ üst köşesindeki menü simgesini seçin
 • Ekranınızın alt kısmındaki Ayarlar simgesini tıklayın .
 • Hesabı Seçin
 • Doğrulama iste’ye dokunun

 

Kimliğinizi Onaylayın

 • Instagram bilgilerinizi doldurun
 • Ad Soyad. Tam ve yasal adınız
 • Olarak bilinir. Bu kendi adınız veya işletme adınız olabilir. İnsanların sizi genel olarak tanıdığı adı seçin. Örneğin, insanlar sizi genellikle adınız yerine bir takma adla veya ikinci adınızla arıyorsa, bu bilgiyi buraya girin.
 • Müzik, eğlence, moda, influencer / blogger, marka / işletme / organizasyon vb. Arasından seçim yapabilirsiniz. Instagram hesabınız için en mantıklı olanı seçin.
 • Fotoğraflı resmi kimliğinizin veya resmi iş belgelerinizin bir kopyasını ekleyin. Bir birey için pasaportunuzu, nüfus cüzdanınızı veya ehliyetinizi kullanabilirsiniz. Bir işletme için, şirket makalenizi, son faturanızı veya vergi beyannamenizi kullanabilirsiniz. Belgenizdeki adın yukarıda girdiğiniz adla aynı olduğundan emin olun.
 • Kimliğinizin bir fotoğrafını ekleyin
 • Gönder’ e basın

 

Gönder düğmesine tıkladığınızda Instagram, başvurunuzu doğrulama için inceleyecektir. Ardından, talebinizin onaylanıp onaylanmadığını size bildirecekler. Mesajı Instagram bildirimlerinizde alacaksınız. Sürecin ne kadar süreceğine dair belirli bir zaman çizelgesi yoktur, ancak genel olarak en az birkaç gün sürecektir. İnstagram Mavi Tik almak için başka illegal bir yol yoktur. Böyle vaatlerde bulunanlara inanmayınız aksi takdirde güvenlik açığı oluşabilmektedir.

İlginizi çekebilir ; Tiktok mavi tik sayfa doğrulama nasıl alınır ?

5/5 - (1 vote)
Union İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM