Union İstanbul

SEO’nun Küçük İşletmelere En Büyük 7 Faydası

Paylaş
İçindekiler

SEO danışmanlığı kapsamında alacağınız hizmetin özellikle küçük işletmelere faydası hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? SEO’nun web sitelerine etkilerini ve trafik arttırmanın yollarına hakim misiniz? SEO’nun Küçük İşletmelere En Büyük 7 Faydası

SEO çalışmaları her tarzdan siteye verebildiğimiz hizmetlerdir. Bu hizmetler için başta küçük işletmelerin tercihlerimiz arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Çünkü küçük ölçekli sitelerin görece oturmuş ve büyük işletmelere fark atması adına SEO hizmeti alması gerekir.

Markalarımız arasında çeşitli büyüklükte işletme mevcut. Yalnız küçük işletmelerin SEO çalışmalarımız ile daha iyi konuma geldiğini görüyoruz. Dönüşümlerini arttırdığımız sitelerin satış yapma olasılığı da böylece artmaktadır. Eğer siz de SEO çalışması ile SEO’nun Küçük İşletmelere En Büyük 7 Faydası Nedir? diye merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atmalısınız.

 

Web Sitesi Trafiğini Arttırır

Küçük işletmelerin sahip olduğu trafik genel olarak oldukça düşüktür. Halbuki SEO analiz aracı kullanarak gerçekleştirdiğimiz özel çalışmalar ile trafikte artış meydana gelecektir. Çünkü burada siteye dair özel bir hazırlık gerçekleşecektir. Sitenin teknik eksiklerinin tamamlanmasından sonra içerik planlamaları ile trafik alınmaya başlanır.

SEO nedir diye bakacak olursak hem teknik SEO hem de iç SEO’dan bahsedebiliriz. Bu aşamada sunduğumuz SEO danışmanlığı kapsamında her iki yönlü çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Teknik kısımdaki iyileştirmeler ile sitenin yüklenme ve genel hızı artacaktır. İç SEO kısmında ise işletmenin sektörü ve rakiplerine göre içerik hazırlanır. İçeriklerin SERP (arama motoru sonuçları) sonuçlarında üst sıralara çıkması trafiği de getirecektir.

 

Otoriter Olmanıza Yardımcı Olur

İşletmelerin alacağı SEO hizmeti ile temelde sıralama almak hedeflenmektedir. SEO ajansı olarak temel hedefimiz bizim de bu yönde olmaktadır. İçerikler sayesinde sitenin ilk sayfa ilk sıralarda olmasını hedefleyerek planlama yaparız. Stratejilerimizin işlemesi ve belirli süre SEO danışmanlığı alınması ile sıralamada iyileştirmeler meydana gelir.

Web sitenin ilk sıralarda yer alması ise otorite sahibi marka olmanızı sağlar. Nasıl mı? Kullanıcılar çalışma yaptığınız kelime ya da kelimelerde sitenizi üst sıralarda gördükçe güven duymaya başlar. Bu alanda daha yetkili bir marka olduğunuzu düşünerek tarafınıza dair olumlu duygular besler. Tüm bunlar düşünüldüğünde o alanda otoriter olarak satış yapma olasılığınızı arttırabilirsiniz.

seo-ajansi-faydalari

Hedef Pazarınıza Ulaşırsınız

İlk sıralarda yer almanız ya da gerçekleşecek reklam çalışmaları ile müşterilerin önüne çıkmanız zamanla akılda kalıcı olmanızı sağlar. Özellikle doğru SEO stratejisi siteye giren müşterilerin e-posta kaydı, kullanıcı profili oluşturma gibi davranışlar oluşturulur. Bu tarz hareketler müşterilerin markanız hakkında bilgi sahibi olması ve akılda tutmasına neden olur.

Söz konusu e-posta pazarlama ile çalışmalar yaptığınızda müşterinize doğrudan erişebilirsiniz. Alakasız hedef kitlesinden ziyade doğrudan hedeflediğiniz yaş aralığı ve cinsiyete böylece ulaşabilirsiniz. Kısa sürede sıralama ve hedef kitlesine erişmek için siz de SEO danışmanlığı almalısınız.

 

Uzun Vadeli Sonuçlar Elde Edin

Günümüzde SEO analiz hizmetleri uzun vadede sitelerin avantaj sağlaması için verilmektedir. Çünkü bu hizmetin sıralama alma ve trafik çekme konusundaki işlemleri daha kalıcıdır. Örneğin Google ADS ile işletme hesabınızı ilk sıralara çekebilirsiniz. Ancak bu reklam verdiğiniz süre boyunca geçerlidir. Reklamı kestiğinizde kaliteli bir SEO çalışmanız yoksa trafiğinizi ciddi anlamda düşürecektir.

Halbuki SEO çalışması nedir diye bakacak olursanız sabırla işlenen, en az 4-6 ayı içeren bir hizmet bütünüdür. Yapılan Google SEO analiz çalışmaları kısa süreye göre yapılmaz. Uzun süre planlaması yapılması sitenin kalıcılığını arttırır. Ufak değişimler ve güncellemeler ile aylar ve hatta yıllarca sıralamanızı koruyabilirsiniz.

 

Yerel Pazarlamayı İyileştirir

Kimi markaların doğrudan yerel pazar hedefi bulunur. Marka ortaklarımız yerel sınırlar içerisinde hizmet vermeyi hedefliyorsa buna özel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle fiziksel hizmet sunması gereken markalarımız için bu çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Belirli bir konumda yer alan kullanıcıların Google SEO hizmeti ile hedefine ulaşması mümkün kılınıyor.

Özellikle kafe, restoran ya da otel gibi belirli bir alanda sabitliği bulunan işletmeler için önemli olaydır. Google Haritalar kısmında öne çıkmak, müşterilerin doğrudan tercihi olabilmek adına SEO çalışmalarına katılabilirsiniz. Tüm bunlar SEO ajansı ile mümkün olacaktır.

isletmelere-seo-hizmeti

 

Hedef Kitlenizi Anlamanızı Yardımcı Olur

Gerçekleştireceğimiz SEO çalışmaları için sadece SEO Audit gibi uygulamalar kullanılarak eksikler saptanmaz. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve çalışmaları geliştirmek için bazı ipuçlarına da dikkat ediyoruz. Kullanıcı deneyimi yani UX tarafını geliştirebilmek, hedef kitleyi anlamak oldukça önemlidir.

Web sitenize kullanıcıların hangi aramalarla geldiği, site linkine nereden ulaştığı gibi unsurlara bu yüzden dikkat ediyoruz. Eğer kullanıcının niyeti web sitenizde doğrudan karşılanmıyorsa buna uygun olacak çalışmaları planlıyoruz. Böylece hedef kitlenin anlaşılarak, karşılık bulması sağlanmaktadır.

Peki, SEO uyumlu web tasarımı nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Başarılı bir SEO stratejisinin temelini oluşturan içerik optimizasyonu, anahtar kelime araştırması, teknik düzenlemeler ve sürekli güncellenen algoritmalarla uyum sağlama gibi konuları ayrıntılı bir şekilde ele alarak web sitelerinizi nasıl üst sıralara taşıdığımızı sizlere açıklamaya hazırız.

 

Marka İmajınızı Geliştirmenize Yardımcı Olur

Her şeyin ötesinde arama motorları neden işletmelerin bulunması gereken önemli bir yerdir? Şüphesiz marka değeri ve bilinirliğini oluşturmak için! Küçük işletmeler sosyal medya gibi alanlarda kendini hemen öne çıkaramaz. Halbuki SEO analiz Google sıralamalarında üst sıralara çıkmanızı böylece marka bilinirliğinizi arttırmaya yardımcı olur.

Markanızın eğer sahip olduğu bir imaj yoksa stratejimiz doğrultusunda imaj kazanmasını sağlarız. Diğer taraftan kötü/olumsuz bir imaj söz konusuysa bunu da çalışmalarla iyileştirmek mümkün kılınacaktır. Tüm bunlar düşünüldüğünde marka imajınıza yönelik çalışmalar için sadece PR çalışmaları değil, SEO danışmanlığı da almanız gerekecektir.

İşte SEO’nun Küçük İşletmelere 7 Faydası Hakkında Bilgilendirildiniz: Bu bölümde, SEO’nun küçük işletmeler için nasıl bir dönüşüm yaratabileceğini, organik arama sonuçlarında yükselmenin markanızı nasıl güçlendireceğini ve rekabet avantajı sağlamanın yanı sıra müşteri tabanınızı nasıl genişletebileceğiniz gibi kritik noktaları detaylıca ele alıyoruz.

SEO Neden Önemlidir?

SEO kısaca Google başta olmak üzere tarayıcılar üzerinde entegrasyon oluşturma işlemidir. Web siteniz üzerinde gerçekleşecek çalışmalar ile hem tarayıcı hem de kullanıcıların deneyim geliştirmesi sağlanır. Aslında bu işlemler ile tarayıcıların dikkat ettiği hususlara uygun web siteler geliştiriyoruz. Bu aşamada tasarım, içerikler, mesajlar ve yönlendirmeler etkilidir. İçerikler ile de özellikle kullanıcılara hitap etmek, araştırmalarına yanıt vermek hedeflenir.

Buraya kadar bahsettiğimiz tüm aşamalar aslında SEO’nun önemini ortaya koymak için yeterlidir. Eğer dijital dünyada yer alan bir web siteniz varsa (ister işletme ister kişisel blog, haber sitesi vs.) SEO yapmanız kaçınılmazdır. İleri SEO teknikleri sayesinde dijital dünyada yer almanız mümkün kılınacaktır. Yoksa diğer sitelerin gerisinde kalarak dijital çöplüğe katılmış olursunuz!

SEO hizmeti aldığınız takdirde içerik, dijital PR ve beraberinde kullanıcı deneyimi alanında özellikle geliştirme yapıyoruz. Bu gelişimlerin her biri web siteye iyileştirme ve beraberinde sıralama, trafik oluşturacaktır. Organik trafik, web sitenizin satış yapma olasılığını arttırır. Diğer taraftan trafik ile birlikte okunmaya bağlı olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Sonsuz site arasında ‘ben de varım!’ demenin yolu olan SEO hizmeti günümüzde Union İstanbul firmamız kapsamında da verilmektedir. Dijital pazarlamanın temelini oluşturan bu uygulamalar siteye özel olarak planlanmaktadır. Aynı zamanda süreye bağlı olarak farklı SEO hizmeti fiyatları da oluşturulmaktadır.

Eğer siz de uzun vadede ve kalıcı sıralama almak, organik trafiği yüksek site sahibi olmak isterseniz firmamızla ulaşabilirsiniz. Uygun SEO ücretleri ile dilediğiniz süre zarfında hizmet alabilirsiniz. Peki, işletmeniz için doğru SEO ajansını nasıl seçersiniz? Bu konuda yapmanız gerekenler, seçim sürecinde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar ve başarılı bir SEO stratejisi için bizimle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir, dijital dünyada yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!