Google Benim İşletmem Doğrulama Kodu Gelmiyor Çözümü

Google Benim İşletmem Doğrulama Kodu Gelmiyor Çözümü

Sizlere bir önceki makalelerimizde Google haritalara konum ekleme ve benim işletmem askıya alındı çözümü gibi değerli bilgilere yer verdik, geri dönüşlerde ise işletmelerin sıklıkla benim işletmem doğrulama kodu gelmiyor şikâyetleri almaya başladık. Eğer sizin de doğrulama kodunuz gelmedi ise bunu birkaç teknik ile çözüme ulaştırabilirsiniz. Fakat baştan belirtmek isteriz ki bu teknikler her zaman %100 sonuç vermeyebilir, bunun için sabırlı ve istikrarlı bir şekilde ilerlemelisiniz. Ozaman hazırsanız, Google benim işletmem doğrulama kodu gelmiyor çözümünü beraber inceleyelim..

Google Benim İşletmem İletişim Kanallarına Başvurunuz

Google benim işletmem ekibinin Türkiye ile ilgili direkt olarak sorumluları bulunmadığı için, iletişim kurabileceğiniz bir telefon numarası bulunmamaktadır. Bu yüzden öncelikle panel kısmından işlemleri hallederek gelen dönüşlere göre de yurt dışı kanalları ile irtibat kurarak işlemleri hızlandırabiliriz.

  1. Öncelikle Google benim işletmem panelinize giriş yapınız,
  2. Sol kısımda bulunan DESTEK linkine tıklayınız, hemen sağ tarafta bir kutu açılacak. En alt kısma inerek Bize Ulaşın yazısına tıklayınız.
Google Benim İşletmem Doğrulama Kodu

Benim İşletmem Doğrulama Kodu

  1. Hangi işletmeyle ilgili yardıma ihtiyacınız var? Burada işletmenizi seçiyorsunuz. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi belirtin kısmına da Doğrulama Kodu yazıp İleri diyoruz. Çıkan seçeneklerde ise Posta Kartının Ulaşmaması diyerek Sonraki adım butonuna basıyoruz. 
  2. Bu işlemlerden sonra E-posta seçeneği çıkacaktır. Bu kısımda bulunan tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurarak formu yollayınız. Bu kısımdaki en önemli husus sizden istenilen görseller olacaktır. Bunlar iç mekan görüntüler, tabela görüntüsü, sokak görüntüsü gibi görüntülerdir. Bu görüntüleri ne kadar canlı ve yüksek çözünürlüklü yollarsanız kontrol edilip sizlere dönülmesi daha hızlı olacaktır.

Bu kısımda yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Bundan sonrasında ise sizlere otomatik bir mesaj gelecektir. Bu mesajı göz ardı edebilir, cevap vermeyebilirsiniz. Ortalama 1-7 iş gününde sizlere dönüş sağlamaları gerekmekte ve işletmeniz onaylanmıştır maili gelmektedir. Burada diğer bir önemli husus ise Google benim işletmem doğrulama kodunu istedikten sonra 14 gün geçmesidir. Eğer 14 günü doldurmamış iseniz başvuru formu da yollasanız herhangi bir işleme alınmayacaktır.

Bu işlem ile sınırlı kalmayarak hızlı bir çözüme gitmeniz için pratik bir yol daha tabi ki mevcuttur. Konumuzun başında belirttiğimiz gibi Google benim işletmem Türkiye sorumlusu olmadığı için Türkçe geri dönüş sağlayanlar da aslında İrlanda sorumlularından gelen cevaplara göre dönüş sağlamaktadır.

Biz bu sefer direkt işin muhatabı ile muhatap olarak doğrulama kodunun hemen onaylanmasını sağlayabiliriz. Bunu yapmak için öncelikle BU LİNKE tıklayınız. Açılan sayfanın önce en altına gelerek dil seçeneklerinden ENGLİSH seçeneğini işaretleyiniz. 

  • İlk kutucukta işletmenizi seçiyorsunuz,
  • İkinci kutucuğa ” Verification code ” yazıp Enter’ e basıyorsunuz,
  • Çıkan sonuçlarda ” Postcard didn’t arrive ” seçeneğini işaretleyerek 2 kez Next step diyorsunuz,
  • Alt kısımda daha önce doldurduğumuz gibi form çıkacak ve bu formu aynı şekilde doldurarak iletiyoruz.
Google Benim İşletmem Doğrulama Kodu Sorunu

Benim İşletmem Doğrulama Kodu Sorunu

Daha önce yaptığımız birçok çalışmada İngilizce olarak yaptığımız başvuruların dönüş oranları hem daha yüksek hem de hızlı ve olumlu olmuştur. Sizler de bu şekilde Google benim işletmem kodu gelmiyor sorununuzu hızlıca çözebilir ve işletme hesabınızı kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda Google benim işletmem doğrulama kodu gelmiyor sorununun çözümü için önerilerde bulunduk, ve bu öneriler daha önce denenmiş onaylanmış önerilerdir. Benim işletmem hesabınız onaylandıktan sonra, hesabınızı haritalarda ilk sıralarda çıkarmak için yapmanız gereken belli başlı kurallar vardır. Biz bu kuralları ve bu konuyu başka bir blog yazımızda paylaştık.  → 10 Adımda Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak

Bir cevap yazın

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM