Union İstanbul

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager Nedir?

Paylaş
İçindekiler

Facebook Business Manager, Facebook üzerinden reklam vermek isteyenlerin kullandıkları bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Facebook Business Manager nedir sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Facebook Business Manager, normal Facebook’ a göre farklı özelliklere sahip bir alan olarak ön plana çıkmaktadır. Bu alan genel olarak işletmelerin kullanımına yarayacak şekilde ön plana çıkmaktadır. Bu yapı ile sosyal medya hesaplarınızın daha interaktif şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Facebook Business Manager ile yapılan paylaşımlar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir ve detaylarına bakabilirsiniz. Aynı zamanda çalışanlarınızı yönetebilir ve onlara yapmaları gerekenleri söyleyebilirsiniz. Bunun yanında reklam vermek yöneticisi ile de daha rahat bir kullanım sunmaktadır. Tüm sayfalarınızı görebilir ve analizlere bakabilirsiniz.

Normal Facebook hesaplarında en fazla 28 günlük veriler alınabilmektedir. Ancak Facebook Business Manager ile bu sürenin sınırı bulunmamaktadır. Sayfalarınız ile ilgili detaylı veri analizi yapabilirsiniz.

 

Facebook Business Manager ile Neler Yapılabilir?

Facebook Business Manager ile neler yapılabilir sorusu da kullanıcılar tarafından oldukça fazla sorulan sorulardandır. Facebook Business Manager ile birlikte şunları yapabilirsiniz.

  • Facebook Reklam hesabınızı yönetebilirsiniz.
  • Uygulamalarınızı ve kişisel hesaplarınızı yönetebilirsiniz.
  • Ödemeleriniz ile birlikte projeleri ve hedef kitleleri yönetebilirsiniz.
  • Facebook ve Instagram hesaplarınızı bu sayfadan birlikte yönetebilir ve reklam hizmeti alabilirsiniz.

business.facebook.com üzerinden açılan Facebook Business Manager’ a giriş yaptıktan sonra normal Facebook sayfa yapısından ayrılmış olunuyor. Bu süreçten sonra artık tüm işlemler Manager üzerinden yapılmaktadır.

 

Facebook Business Manager Nasıl Giriş Yapılır?

İşlerini bu alan üzerinden yapmak isteyenlerin sorduğu sorulardan bir tanesi de Facebook Business Manager’ a nasıl giriş yapılır sorusudur. Öncelikle business.facebook.com sayfasından kayır oluşturmak gerekmektedir. Bu süreçte şunları istemektedir.

  • İşletme adı
  • Kişinin adı ve soyadı
  • Mail adresi

Bu istekleri yaptıktan sonra kayıt işlemine devam edilmektedir. Bu yapıya giriş yaptıktan sonra, hızlı kurulum ile birlikte yöneticisi olduğunuz sayfaları kendi üzerinize alabilirsiniz. Yine editörlüğünü yaptığınız sayfalara çalışan olarak ekleyebilirsiniz. Bunun yanında en çok kullanılan kısımlarından olan reklam hesabı da ekleyebilirsiniz.

Bunun yanında isterseniz Instagram hesaplarınızı, Facebook sayfanıza ekleyebilirsiniz. Bu işlem ile birlikte yeni sayfalar oluşturabilir ve reklam vermek için reklam hesapları açabilirsiniz. Yine Facebook pixel ile birlikte hedef kitlenizi seçebilirsiniz. Yeni sayfalar oluşturmanın yanında reklam vermek için yetkileri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda projelerinize yetki ataması da yapabilirsiniz.

Facebook reklam vermek için Facebook Business Manager’ a reklam hesaplarınızı entegre edebilirsiniz. Reklam verdikten sonra, hesabınızın tüm işlemlerini ve gelişmelerini analiz edebilirsiniz. Tüm bunların tek kalemde toplanmasına yarayan Facebook Business Manager ile işletmelerinizin daha kolay şekilde reklam vermesini ve sayfalar arasında yetki geçişlerini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında güvenlik sistemleri ile olası sıkıntılara karşı hesaplarınız koruma altındadır. Bu nedenle işletmeler son dönemlerde oldukça fazla şekilde bu sayfayı kullanmaktadır.

Google üzerinden reklam vermeyi merak ediyorsan, Google Ads nedir? başlıklı yazımıza mutlaka okumalısınız.

Diğer Sayfalar: 

Sosyal Medya Reklam Türleri

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Reklamlarıyla Dijital Pazarlama Dünyasında Öne Çıkın

 

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!