Seo Araçları Nelerdir?

union istanbul

SEO araçları, web sitenizi arama motorları için optimize etmeye yardımcı olan web tabanlı veya masaüstü programlardır.

SEO araçlarının arama motorlarında daha yüksek sıralamalar almanıza izin verdiğine dair yaygın bir yanlış inanış var. Bu doğru olmasa da organik trafik alma sürecini önemli ölçüde kolaylaştırabilirler. Tıpkı bir balta satın almanın arka bahçenizdeki ağacı hemen kesmesi gibi, sonuca daha hızlı ve daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İşte en iyi SEO araçlarından bazıları:

Google arama konsolu (Bing – Web Yöneticisi Araçları)

Öncelikle, arama motorlarının sağladığı web yöneticisi araçlarını kullanmanız gerekir. Sitenizin performansını izlemek, temel bilgileri kontrol etmek, bildirimler almak ve sitenizde ince ayarlar yapmak için harikadırlar.

Netpeak Spider

Yerinde optimizasyon yapmanız gerekiyorsa, sahip olunması gereken bir araçtır. Netpeak Spider, 50’den fazla ana SEO parametresini kontrol eder ve bunları ciddiyetlerine göre kategorize ederek 60’tan fazla anahtar sayfa içi SEO sorunu bulur. Bozuk bağlantılar, yinelenen sayfalar, başlık, meta açıklama, H1 başlıkları, yönlendirmeler vb. İle ilgili sorunları bulmak, dahili PageRank’i hesaplamak, site haritaları oluşturmak ve doğrulamak ve diğer birçok önemli şey için kullanılır. Anahtar kelime araştırması için:

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Ayrıntılı anahtar kelime araştırması yapmak, belirli anahtar kelimeler için geçmiş istatistikleri ve trafik tahminleri almak için harika bir araçtır. Ancak günümüzde tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız aktif bir Google AdWords hesabınızın olması gerekir. Yine de anahtar kelimelerin istatistiklerini kontrol edebilirsiniz, ancak bu yalnızca kaba tahminler gösterecektir.

Serpstat

Anahtar kelime araştırması için 1 numaralı aracım. Rakiplerinizin backlink stratejisini takip etmeyi ve başarılı bir şekilde sıralayabileceğiniz eksik anahtar kelimeleri bulmayı kolaylaştıran büyük bir veritabanı ve son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Ahrefs

Ahrefs, backlink analizi için gelişmiş bir araçtır. Rakiplerin geri bağlantı stratejisini kontrol etmeye, kaçırılan fırsatları bulmaya, en iyi performans gösteren sayfaları bulmaya vb. İzin veren devasa bir geri bağlantı veritabanına sahiptir.

Netpeak Denetleyicisi

Natpeak Dijital pazarlamada çok sayıda uygulama seçeneğine sahip çok işlevli bir araçtır. Çok sayıda URL’yi 300’den fazla parametre ile karşılaştırmak, bağlantı oluşturmak için web sitesi kalitesini değerlendirmek ve tabii ki özel SERP kazıma için kullanılır ( hakkında daha fazla bilgi edinin)).

SimilarWeb Tarayıcı Uzantısı

Tek bir tıklamayla aylık ziyaret trendi, sitede geçirilen süre, sayfa görüntülemeleri ve hemen çıkma oranı, trafik kaynakları vb. Dahil olmak üzere derinlemesine trafik ve etkileşim istatistikleri elde etmenizi sağlayan harika bir yardımcıdır. Herhangi bir web sitesinin ne kadar popüler olduğunu öğrenmek ve ziyaretçilerin geldiği ülkeler hakkında anında bilgi almak için her gün kullanıyorum.

BuzzSumo

Buzzsumo, şu anda hangi içeriğin trend olduğunu ve belirli sektörlerde kimlerin ana etkileyicilerin olduğunu kontrol etmek için harika bir araçtır. İçerik araştırması ve planlaması, rakiplerinizi takip etmek, marka takibi vb. İçin inanılmaz derecede faydalıdır.

Önerilenler

Yorum Yap