GOOGLE ADS REKLAMLARI İLE DÜŞÜK MALİYETLE DAHA FAZLA KİŞİYE ERİŞİN! 

Platform olarak Google Ads reklamları birçok açıdan artı sağlar. Doğru bir optimizasyon ve düzenli hesap takipleri için Union İstanbul’a başvuru yapabilirsiniz.

Google Ads Reklamları Nedir?

En yaygın arama motoru olan Google’ın birçok alanda sunduğu reklam modellerinin tamamıdır. Hedef kitleniz ve site optimizasyonu yapılarak, güncel algoritma doğrultusunda Google üzerinde görünürlük oranınız artabilir. Bu alanda reklam vermek, size birçok artı sağlar. Kurumsal açıdan gelişiminizin sağlanması için önemli bir konu vardır.

Ekonomik Kar Açısından Google Ads’ye Reklam Vermek

Birçok firma Google’da daha fazla görünür olmanın ekonomik açıdan getirilerini merak ediyor.  Genel mantık açısından daha fazla para kazanmak istediğiniz için satışlarınızın artmasını talep edersiniz. Bunu yapmak marka bilinirliğinizin artması için Google Ads Reklamları gereksinimi demektir. 

facebook

Pazar ve Kelime Analizi

 

İlk önce siz ve rakipleriniz tanınır, doğru kampanya ve doğru hedeflemeler buna göre oluşturulur. Hedeflerinize kısa bir sürede ulaşabilmeniz için, markanızın dijital medyada varlığı detaylıca analiz edilip buna uygun optimizasyonlar gerçekleştirilir. Ayrıca aynı pazarda bulunan rakipleriniz ve ilgili kelime analizleri, Ahrefs, Semruh, Google Trends ve Anahtar Kelime Planlayıcı gibi toollar kullanılarak yapılır, bu bilgiler ışığında kampanyalarınız oluşturulur.

analiz2

Hesap Oluşturma

 

Eğer markanıza ait kendi Google ADS ve Analytics hesabınız varsa ve onlarla devam edilecekse hesap ID’si istenir ve MM hesabının altına bağlanır, eski kampanyalar duraklatılarak yeni kampanya kurgusu oluşturulur. Yeni hesap oluşturulacaksa; Ajansın Google Ads MM hesabının altına proje/hizmet için yeni hesap açılır. Remarketing kodu ve dönüşüm kodu oluşturulur. Ayrıca Tag Manager Hesabı, Dönüşüm Bağlayıcı, Google Ads Dönüşüm, Remarketing, Google Analytics ve Yandex Metrica için etiket oluşturulur.

call-center

Optimizasyon

 

Kurgulanan kampanyalarda düzenli olarak optimizasyonlar yapılır. Böylece kampanya performanslarının sürekli olarak arttırılması sağlanır. Bu optimizasyonlar lokasyon, zaman, yeninden pazarlama listeleri, arama terim optimizasyonları gibi gelen trafiğin kalitesini arttırmaya yönelik olarak düzenlenir.

Sıkça Sorulan ADS Reklamları Soruları

UNION İstanbul ile ADS Reklamları çalışmasına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Tasarım sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?