Linkedin Reklamları

Dijital dünya hızla büyüyor ve LinkedIn reklamları bu büyümenin göz alıcı yüzüdür. Etkileyici bir profil yaratmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için LinkedIn’i kullanabilirsiniz. Ancak, başarının sırrı, doğru yöntemleri kullanmaktan geçer. İşte bu noktada Union İstanbul’un rolü büyüktür.

Özellikle B2B (Business to Business) reklamcılığı için en uygun mecra olan Linkedin, hedeflemelerinizdeki en uygun kitleyi tek çatı altında birleştiriyor. B2B reklamcılığı için oldukça geniş bir alan sunan Linkedin, milyonlarca şirket sahibi, CEO, İK ve yöneticinin yer aldığı bir kitleye kolaylıkla ulaşmanıza olanak sağlar.

İş hayatının profesyonellerini buluşturan büyük bir sosyal medya platformu olan Linkedin, özellikle profesyonellere yönelik paylaşımlar için doğru bir adrestir. Bunun dışında Linkedin, sürdürülebilirlik çalışmaları ya da potansiyel müşterilere ulaşmak için de kullanılabilecek en uygun platformdur. Şirketler, yüksek faydayı sağlayabileceği stratejileri oluşturmak için Linkedin reklamları ile desteklenmelilerdir. Linkedin bu anlamda diğer platformlardan daha farklı bir çalışma anlayışına sahiptir.

 

linkedin reklam
linkedin reklamlari

Linkedin Reklam Nedir?

LinkedIn reklamları, kullanıcıların belirli hedef kitleye özel reklam çıkmalarını sağlayan dijital reklamcılık faaliyetlerinin yürütüldüğü platformlardan birisidir. Özellikle B2B pazarlama için en uygun reklam aracı olarak öne çıkar.

Reklam faturaları için ödeyeceğiniz para birimi belirlenip hesaba bağladıktan sonra şirket sayfasına girilir ve URL veya isim yazılarak eylem tamamlanır. Şirket hesabınızın olmadığı durumlarda kampanya yayınlama olanağını elde edemezsiniz. Bunun için şirket sayfanız yoksa seçim yapmadan devam ederek kampanya oluşturma aşamasında seçim yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama faaliyetlerinde B2B reklamcılık için oldukça önemli olan LinkedIn reklamcılığı, hedef kitlenizi tanımanız için de yardımcı olur. Dolayısıyla bu özellikleri ile ön plana çıkar.

 

LinkedIn Reklam Modelleri Nelerdir?

Sponsorlu İçerik Reklamları

İstediğiniz reklam stilini akışınızda oluşturabilme imkanı tanıyan reklam modelidir. Bu tür reklamlar ile blog yazısı, video vb. içerik tanıtımları gerçekleştirilebilir. 

Metin Reklamları

Metin tabanlı reklamlar ile, tıklama başına ve görüntüleme başına maliyet seçenekleri sunulur. Dolayısıyla bu tür reklamların ROI’si iyi olabilir. Marka bilinirliği inşası için önemli bir reklam modelidir.

Sponsorlu Mail Reklamları

LinkedIn’de vakit geçirenler mesaj kutularında bu durumu fark etmiştir. Birinci seviye bağlantınızın olmadığı kullanıcılara LinkedIn üzerinden mail göndermek için Premium hesaba sahip olmanız şart.

 Linkedin Display Ads (Display Reklamlar): Diğer reklam modelleri ile aynı hedefleme seçeneklerine sahip olan Display reklamlarda farklı olarak, reklam alanlarının konumları ve boyutlarını belirlemek tamamen sizin elinizde. Özellikle sitelere trafik çekmek istediğinizde Linkedin Display Reklamları bu anlamda daha efektif olacaktır.

Linkedin Sponsored InMail (Sponsorlu Linkedin Mailleri): Linkedin, Sponsored InMail reklam modeli sayesinde Linkedin’de yer alan 500 milyon kullanıcıya e-mail ile ulaşma fırsatı elde edersiniz. Diğer reklam modellerinde olduğu gibi Linkedin Sponsored InMail reklamlarında da hedefleme yapabilirsiniz.

Linkedin Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları): Bu reklam modeli daha çok şirketler tarafından Linkedin üzerinden kişi sayısını arttırmak için tercih edilmektedir. Linkedin Follow Company Ads reklam modelinde hedef kitlelerini teşvik etmek isteyen şirketler, şirket ile eşleşmiş şekilde profillerini gösterirler.

LinkedIn Reklam Formatları Nelerdir?

LinkedIn reklam formatları, reklamın başarıya ulaşmasını sağlamak için kurguya bağlı olarak oluşturulan aşamalardır. Paylaşılacak içerik hakkında temel planlamaların oluşturulmasını bu sayede sağlayabilirsiniz. Union İstanbul olarak biz, LinkedIn reklam modellerini ve formatlarını marka özelinde gerçekleştiriyor, hedeflenen başarıların gerçekleştirilmesinde yardımcı oluyoruz. Özellikle sosyal medya pazarlama türlerinden biri olan LinkedIn reklamları, B2B pazarlamanın gerçekleştirileceği en iyi dijital platform olarak öne çıkar. Dolayısıyla burada gerçekleştirilecek reklam formatlarının doğru belirlenmesi profesyonel destek ile mümkün olacaktır.

LinkedIn, işletmelerin öne çıkmasını sağlayan çeşitli reklam formatları sunar. Bunlar arasında Tekil Görüntülü Reklamlar, Mesaj Reklamları, Dinamik Reklamlar ve Karusel Reklamlar gibi seçenekler bulunur. Her bir formatın kendi avantajları ve kullanım alanları vardır. Union İstanbul’un deneyimli ekibi, hedeflerinize ve sektörünüze en uygun formatı belirlemenize yardımcı olur.

Union İstanbul ile birlikte çalışarak, LinkedIn reklam formatlarından en iyi şekilde yararlanabilir ve işletmenizi dijital dünyada bir adım öne çıkarabilirsiniz. Bizimle iletişime geçin ve LinkedIn reklam stratejinizi nasıl iyileştirebileceğinizi keşfedin. Union İstanbul, LinkedIn reklamlarınızı etkili ve unutulmaz kılar.  Union İstanbul, LinkedIn reklamlarınızı etkili ve unutulmaz kılar. Sizin başarınız, bizim başarımızdır. LinkedIn dünyasında sizinle birlikte büyümeye ve gelişmeye hazırız.

linkedin reklam modelleri

LinkedIn Reklam Hedefleri Nelerdir?

LinkedIn reklam hedefleri, birçok reklam faaliyetinde olduğu gibi marka ve ürün bilirnirliğini arttırmayı amaçlar. Özellikle B2B pazarlama ile şirketten şirkete doğru bir marka bilinirliği arttırma ve işbirliği arayışı güdülür. Bu sayede profesyonel ağ oluşturma imkanı da elde edilir.

LinkedIn reklam kampanyaları için gerçekleşecek kurgunun amacı bu kapsamda oldukça önemlidir. Doğru hedefleme stratejileri ile beklenen dönüşüm rahatlıkla sağlanır. Dolayısıyla LinkedIn’i iş dünyası için gerçekleştirilen profesyonel pazarlama faaliyetleri olarak da düşünebilirsiniz. Kariyer gelişimi için de kullanılan bu platform tamamen iş dünyasına yönelik fikirlerin ve deneyimlerin paylaşıldığı bir mecradır.

Burada kurgulanacak reklam hedefleri de bu kapsamda oluşturulur. Union İstanbul olarak biz hedeflediğiniz başarıların bu platform özelinde hayat bulması için profesyonel bir çalışma gerçekleştiriyor, uzman yönetim anlayışımızla işletmelere ve kişilere yardımcı oluyoruz. Meslek gruplarına ait uzman kişilerin bu platformda yer edinmesi, kariyer gelişimi ve B2B pazarlama kolunun desteklenmesi adına oldukça yarar sağlar. Reklamcılık faaliyetlerinin de yürütülmesi için bir reklam aracı olarak öne çıkar. Union İstanbul olarak LinkedIn platformunu bir pazarlama aracı olarak kullanmak isteyen işletme veya kişilere etkili reklam stratejileri kurguluyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Linkedin dünyada 200 ülkede, 500 milyon kişi tarafından kullanılan en büyük, en aktif ve en etkili profesyonel ağ olarak dikkat çekiyor. Linkedin, dijital raporlara göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının %25’inin, yani yaklaşık 12 milyon profesyonelin de kullandığı bir ağ. Linkedin kullanıcılarının profillerini daha belirgin ve daha net analiz etmek mümkün. Her bir kullanıcı profilinin aslında online bir CV niteliğini taşıdığını göz önüne alırsak kullanıcı davranışları ve ilgi alanları arasındaki ortak noktaları fark edebiliriz. Bu açıdan benzer alanlara sahip kullanıcılara tek kanaldan kolayca ulaşmak mümkündür.

Linkedin reklamlarında çok sayıda hedefleme seçeneği bulunmaktadır. Örneğin:
Konum: Linkedin reklamları için coğrafi konum belirlemeniz zorunlu tutulan alanlardandır. Reklam gösterimleri üyenin bildirdiği konuma veya IP adres konumuna göre belirlenir.
Şirket Adı: Reklamlarınızı bir firma çalışanlarına özel olarak yayınlamak istediğinizde hedeflemelerinizi şirket adına göre yapmalısınız.
Şirket Büyüklüğü: Şirketlerin potansiyellerine göre çalışanlarını hedefleyerek bir tanıtım yapmak ve onlara ulaşmak istediğinizde şirket büyüklüğü kriterini dikkate almalısınız.
İş Unvanı: Bu seçenek üye profilindeki iş unvanlarına göre seçim yapmak istediğinizde uygun bir alternatif olacaktır.

İşiniz için gereken kitlelere ulaşmak istediğiniz takdirde Linkedin’in güçlü profesyonel verileri ile kendi verilerinizi birleştirmenizi sağlayan özel hedefleme yeteneğine sahip araçlarından yararlanabilirsiniz. Eşleşen Hedef Kitle sayesinde ziyaretçilerinizi yeniden hedeflemeniz mümkün. Ayrıca şirket listelerini veya e-posta adreslerini de güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Hedef kitlenin verilmesi ve kampanya sürecinin geliştirilmesi ile ilk adımı gerçekleştirebilirsiniz.

Linkedin kampanya türleri arasında, sponsorlu içerik reklamları, metin reklamları ve mail reklamları bulunur.

B2B pazarlama ile marka veya kişi bilinirliğinizi arttırmak için sponsorlu reklam kampanyaları kullanmanız oldukça önemlidir.

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM