Union İstanbul

İçindekiler

Snapchat Nedir ?

Snapchat nedir dediğinizde son zamanlarda dünyaca çok popüler bir hale gelen snapchat uygulaması kullanıcıların video çekme, fotoğraf çekme ve üzerine not bırakma imkanı olan belli bir saniyede 1-10 saniye arası gibi mesajlaşan bir platformdur. Özellikle gençlerin vazgeçilmezi olan sadece gençlerde değil çocuk, yaşlı herkesin kullandığı snapchat 24 saat aralığında ekran kaydetme ile alındığı gibi silinme özelliği olan video yada fotoğraf sayesinde dostlarınızla aranızda eğlenceli vakitler  geçirebilirsiniz. Topluluğa girdiğimizde insanların sohbet etmekten daha çok telefonla uğraştıklarını hepimiz şahit olmuşuzdur. Ne kadar üzücü bir durum olsa da her yerde bu böyledir. Kullanım daha kolay ve anlık olduğu için paylaşım özellikleriyle de sosyal medyalardan biri de snapchat olmuştur. Bu uygulama sürekli yeni ve güncel eklemelerle daha zevkli bir hale gelmesini sağlıyor.

Snapchat Nasıl Kullanılır ?

Snapchat nasıl kullanılır hakkında konuşacak olursak çok basit bir uygulamadır. Maddeler halinde adım adım açıklayalım.

  • İlk önce uygulamayı store mağazasında telefonunuza indirmeniz lazım ve ardından oturum açmanız lazım.
  • Snapchat açtıktan sonra rehberinizde kimin kullandığını görebilirsiniz. Onları ekleyebilirsiniz. Eklemeden fotoğraf gönderemezsiniz çünkü snapchat izin vermemektedir.
  • Eklemeden sonra fotoğraf işlemi için ekranda üzerinde yer alan yuvarlak kısmına basmanız gerekir. Eğer uzun süre basarsanız video çekmiş olursunuz. Video çekiminde ne kadar süre basılı tutarsanız o kadar saniyede video çekmiş olursunuz.
  • Video veya fotoğraf çekiminden sonra göndereceğiniz kişinin sizin fotoğraf veya videonuzu kaç saniyede görmesini istediğinizi kendiniz karar verebilirsiniz.
  • Fotoğraf veya videolarınıza farklı görünümler elde edebilirsiniz. Yukarı kısmında yer alan  ayarlar bölümünde istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Renk değiştirme, çizime isteğiniz şekilde yapabilirsiniz.
  • Bunlardan ziyade fotoğrafınızda üstüne sağa veya sola kaydırarak istediğiniz konum, hız gibi filtreleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede snapchat daha eğlencelik hale getirebilirsiniz.
  • Bazı telefonlarda ön kamera flaş olmasa dert etmeyin. Bu uygulama flaş özelliği bulunduğu için kolaylıkla hal edebilirsiniz.
  • Fotoğraf işleminde süresini değiştirmek isterseniz sol köşede yer alan saat simgesine basarak düzeltebilirsiniz.
  • Fotoğrafınızı kaydetmek istiyorsanız sol köşede bulunan simgeye basarak kaydedebilirsiniz.
  • Öykü oluşturmak istediğinizde alt bölümünde bulunan artı simgesine basarak öykü oluşturabilirsiniz.

Snapchat Ne İşe Yarar ?                                                         

Snapchat ne işe yarar dediğimizde anlık mesajlaşma olan uygulama video veya fotoğrafınızı hemen görüntülenebilmek için ardında da silinmek için kullanılır. Kullanıcılar bu sayede karşılıklı ses, video veya metinler gönderebilmektedir. Kullanıcılar günün büyük bir kısmını bunlara ayırıyor. Bunun gelir sağlama kısmı da bulunmaktadır. İnsanlar youtube, twitter benzeri sosyal medyada ciddi gelir sağlamaktadır. Her uygulamada olduğu gibi snapchat uygulaması da takipçi sayısı yüksek düzeyde artırarak aldıkları reklam ile marka sahibinden ücret talep edebilmektedir.

İlginizi çekebilir ; Tiktok Nedir ?

Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.
Bu Yazıları da İlginizi Çekebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir