seo-ajansi

Antalya SEO Hizmeti

Antalya, turizm sektöründe hizmet veren firmalar için ne kadar önemli ve benzersiz bir yere sahipse, SEO ajansı sıfatıyla faaliyet göstermekte olan dijital ajanslar için de son derece önemli bir yere sahip. Günümüzde Antalya SEO çalışmaları SEM ile desteklenerek genel olarak tıp sektörü ve ağırlıklı olarak estetik ve daha çok plastik cerrahi için tercih edilir.

Antalya’nın turizm nedeniyle dünyanın farklı ülkelerinden turistleri çekmesi, Antalya SEO ajansı olarak faaliyet gösteren ve dijital pazarlama çalışmalarında ağırlıklı olarak SEO ve SEM kullanan dijital ajanslar için eşi bulunmaz bir fırsattır. Belki de bu yüzden günümüzde SEO ajansları özellikle Antalya ili için özel bir çaba sarf etme eğilimi gösterirler. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken, dünya turizminin önemli durak noktalarından birisi olan Antalya, oteller, tur rotaları, mavi tur limanları, estetik cerrahi, diş hekimliği gibi belli konularda en çok dikkat çeken illerden birisi haline gelmiştir.

Antalya’nın bu özel durumu, Antalya’da SEO ajansı var mı? Antalya SEO hizmeti veren dijital ajanslar nerelerde bulunur ve bu ajanslar SEO, SEM, dijital pazarlama konularında nasıl ve ne şekilde hareket eder sorularını sıklıkla akla getirmektedir. Antalya SEO ajansı olarak da rahatlıkla isimlendirebileceğimiz dijital ajanslar, Antalya’ya nasıl ve ne şekilde değer katmaktadır? Antalya’da bulunan kurumsal firmalar için SEO ve SEM hizmetleri bu ilden mi verilmelidir? Gelin, Antalya SEO Ajansları ile ilgili sık sorulan tüm bu soruları birlikte cevaplamaya çalışalım. İlk olarak, SEO’nun ve dijital pazarlama denilince akla ilk gelen kavramlardan birisi olan SEM’in ne olduğundan ve hangi durumlarda kullanıldığından söz edelim. 

seo hizmeti nedir

Antalya’daki Firmalar İçin Antalya SEO Ajansı veya Antalya SEO Uzmanı Bulmak Şart Mıdır?

SEO uzmanı temelde, özel kurum ve kuruluşlardan SEO yani “arama motoru optimizasyonu” konusunda bilgi almış, eğitim programlarını tamamlamış kişilere verilen isimdir. Günümüzde, firma ve kurumlar her ne kadar profesyonel SEO uzmanı bulmak konusunda ciddi sorunlar yaşasalar da, özellikle devlet üniversitelerinde dijital pazarlama uzmanlığı eğitimi formel olarak verilmez. Bununla beraber, dijital pazarlama uzmanı yetiştiren özel üniversitelerin varlığı da yok denecek kadar azdır.

SEO uzmanı ve profesyonel SEO uzmanlığı konusunda karşımıza çıkan bu sorun, Google’ın SEM yani ücretli Google Reklamları konusunda kendisinin verdiği eğitimlerle bir nebze olsun çözülmüştür. Buna karşın SEO, çok daha detaylı ve spesifik bir çalışma alanıdır ve eğitim online derslere ek olarak deneyimle veya özel eğitim veren kurslarla karşılanır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan, günümüzde firma ve markalarının sitelerini / e-ticaret siteleri ve kurumsal sitelerini daha iyi yerlere taşımak isteyen çoğu kişinin sorduğu belli soruları cevaplamaya başlayalım; dijital pazarlama, SEO ve SEM nedir? SEO uzmanı ne yapar ve nasıl çalışır? Dijital pazarlama veya SEO uzmanı bulmak için, Antalya SEO Ajansı olarak çalışan kişilerle çalışmanız şart mıdır? 

SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen “Search Engine Optimisation” kelimelerinin kısaltmasından oluşan bir terimdir ve dijital pazarlamanın bir alt dalını temsil eder. SEM ise, farklı bir disiplindir ve “ücretli reklam” olarak da tanımlayabileceğimiz “Search Engine Marketing” kelimelerinin kısaltmasından meydana gelmiştir. SEM, belli bir reklam bütçesi ile firma sitenizin bilinirlik, satın alma, tanınırlık ve güven unsurlarını üst sıraya taşır.

Ancak, özellikle Google Arama Ağı Reklamlarında üst sıralarda bulunan sitenizin yanında “reklam” ifadesinin bulunması, bugün pek çok Google kullanıcısı tarafından dikkat edilen noktalar arasında gelir. 

 

1

Rekabet Analizi

Union İstanbul olarak, müşterilerimizin sektördeki rakipleri analiz edilerek, en doğru anahtar kelime planlama ve uygulama ile kısa sürede başarıya ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

2

Teknik SEO

Başta Google arama motoru olmak üzere, diğer arama motorlarının web sitenizi ve sayfalarınızı kolayca tarayıp, dizine ekleyebilmesi için, mevcut sorunlar incelenerek hatalar giderilir ve daha hızlı trafik almaya başlarsınız.

3

Site İçi SEO (On Page SEO)

Arama motorlarının ve kullanıcıların sitenizi daha rahat anlaması ve kolayca ulaşarak kullanabilmesi için, Link yapısı, Title, Meta Açıklama, Görsel, İçerik vb. diğer optimizasyonlar yapılarak site içi SEO ayarları tamamlanır.

1 1

Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Site dışı SEO yani Off Page SEO işlemlerinde, başta sosyal imlemeler, sözlükler, paravan bloglar, ve kaliteli sitelerden alınan geri bağlantılar sayesinde, marka ve çevrimiçi görünürlüğü arttırıyoruz.

2 1

E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO Çalışmalarımız ile, mevcut markanızın eksiklerini, hatalarını tespit ediyor, ve yüzlerce E-Ticaret alt yapılı sitelerden edindiğimiz tecrübe ile sitenizde yapılması gereken geliştirmeler konusunda öneriler sunarak dönüşüm sayınızı arttırmayı hedefliyoruz.

3 1

İçerik Planlama

İçerik planlama hizmetimiz ile, başta sitenizdeki ürün/hizmet açıklaması, kategori açıklaması, blog yazısı gibi içeriklerin planlanması ve analizi yapılarak, alanında uzman içerik yazarlarına içeriklerinizi hazırlatıyoruz.

SEO, SEM ve Dijital Pazarlama Nedir?

SEO uzmanı tam olarak işte bu noktada devreye girer. Sitenizin arama motorundaki anahtar kelimelerde üst sıralara yükselmesini ve yanında “reklam” ifadesinin bulunmasını istemiyorsanız, belli illerde çalışan dijital ajanslarla veya SEO uzmanı olarak görev yapan kişilerle çalışırsınız; tıpkı Antalya SEO uzmanı gibi. SEO, günümüzde firmalarca talep edilen bir dijital hizmettir. Buna karşın, tıpkı dijital pazarlama ve SEM çalışmalarında olduğu gibi, SEO uzmanı olarak çalışanların ille de sizinle aynı ilde bulunması gerekmez. Freelance veya Remote olarak da isimlendirilen yeni çalışma şekilleri ile SEO uzmanı, sizinle aynı ilde bulunmadan da siteniz için belli hedefleri gerçekleştirmeye çalışabilir. 

Antalya SEO uzmanı anahtar kelime sorgusu ile arama yapıyorsanız, SEO çalışmalarının sizin ve siteniz için farklı illerden remote olarak gerçekleştirilebildiğini unutmayın. Benzer şekilde SEM ve dijital pazarlama çalışmaları için de aynı çalışma disiplinleri söz konusu olabilir. Dijital dünyada, ülkeler arasından dahi bu şekilde çalışan dijital pazarlama uzmanı bulmak mümkündür. Ancak ülkemizde firmalar genellikle bu tip hassas dijital pazarlama çalışmaları için karşındakilere güvenmek isterler ve uzaktan çalışmak bu kişilere göre pek değildir. Bu da, Antalya SEO uzmanı anahtar kelimeleri ile yine Google’da arama yapılmasının en önemli nedenleri arasında gelir. Yeri gelmişken, açıklamayı vaad ettiğimiz bir diğer kavramdan yani dijital pazarlama konusundan da biraz söz edelim. 

Antalya SEO Ajansları olarak bildiğiniz ve tanıdığınız ajanslar genel olarak dijital pazarlama sektöründe faaliyet gösterirler ve başta SEO, SEM ve diğer dijital reklam ve tanıtım hizmetleri için otellerle, küçük işletmelerle, e-ticaret sitesi sahipleri ve kurumsal site sahipleri ile birlikte çalışırlar. Dijital pazarlamanın büyük bir kısmının SEO ve SEM’den oluştuğunu, bunlardan birinin daha çok site iyileştirmesi ve bu şekilde arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer alması (SEO) ve diğerinin ise daha çok ücretli Google Reklamları anlamına geldiğinden söz etmiştik. Dijital pazarlama ise sosyal medya reklamları ve mailing gibi çeşitli dalları da kapsar ve bu nedenle her iki hizmetten çok daha kapsamlı bir terimdir. 

kurumsal seo ajansi
seo hizmeti neden almaliyiz

Antalya SEO Hizmeti Nedir?

Antalya SEO hizmeti, Antalya’da fiziksel olarak bulunan veya Antalya ili için çeşitli SEO ve SEM operasyonları gerçekleştirmiş kişilerce verilen bir dijital pazarlama hizmetidir. Günümüz internet koşullarının uzaktan çalışma gibi benzeri konseptleri mümkün kıldığından söz etmiştik. Antalya SEO Hizmeti belki de bu yüzden bu anahtar kelime sorgusu ile ilgili deneyimi olan bir kişi de olabilir. Zamanında Antalya’da bulunan bir dişçi kliniği, otel veya tur organizasyonu için de SEO çalışmaları gerçekleştirmiş birisi tarafından Antalya SEO hizmeti rahatlıkla verilebilir.

Ancak işletmesi Antalya sınırları içinde bulunan girişimci ve patronlar için genellikle bu kelimenin anlamı ve kapsamı son derece açıktır. Antalya SEO hizmeti ile anlatılmak istenen ofisi veya çalışma alanı Antalya İl Sınırları içinde bulunan dijital ajanslar veya da kişilerdir. 

Antalya SEO hizmeti bu ilde işletmesi bulunan kişilerce en çok talep edilen dijital tanıtım hizmetlerinden birisidir. Tekne turu, otel, pansiyon, mağaza veya dişçi kliniği olabilirsiniz. Kuruluşunuzun, belli anahtar kelimelerde en üst sırada bulunmasını sizler de istemez misiniz? İşte tam da bu noktada, Antalya’da bulunan SEO ajansları veya dijital pazarlama ajansları ile iletişime geçmeye çalışırsınız. Ancak yukarıda da üzerinde durduğumuz ve kısaca söz ettiğimiz gibi; Antalya kelimesi üzerine çalışmış veya merkezi başka bir ilde bulunan bir SEO uzmanı da sizlere rahatlıkla yardımcı olabilir. Yine de güvenilir bir SEO çalışması için, il sınırları içindeki ofis ve firmalarla iletişime geçebilirsiniz. 

Antalya Bölgesi Harici SEO Hizmeti Verdiğimiz İller

Başta İstanbul SEO Hizmeti olmak üzere

Ankara SEO Hizmeti

Konya SEO Hizmeti

Bursa SEO Hizmeti olmak üzere

Türkiye’nin tüm illeri için özel olarak çalışma yapabilmekteyiz.  Ayrıca bir çok ilde bulunan ofislerimiz sayesinde, yüz yüze görüşme imkanınızda bulunmaktadır.

Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı

Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı, sadece Antalya için değil aynı zamanda diğer illerimizde de kalitelisinin bulunması en zor olan hizmetlerden birisidir. Çoğu SEO uzmanı, kurumsallığın gerektirdiği ciddiyet ve özenden yoksun bir çalışma şekli ile çalışır. Bu durum, özellikle kurumsal site sahipleri için boşa giden zaman ve paradan başka bir şey değildir. Kurumlar, siteleri için Antalya başta olmak üzere sitelerini düzenleyecek ve tanıtımını yapacak kişiler için Antalya SEO Ajansı sıfatıyla görev yapan kişi ve ajanslara danışarak sitelerinin iyileştirilmesini ve de tanıtılmasını talep ederler. 

Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı dijital hizmeti konusunda ciddi illerimizden birisidir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu ilde dijital pazarlamaya ve özellikle de SEO ve SEM uzman kadrosuna ihtiyaç yüksek seviyededir. Antalya’nın gerek sağlık klinikleri, gerek turistik tesisleri gerekse diğer işletmeler bakımından dünya turizminin uğrak noktalarından birisi olması, Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı konusunu da ciddi bir noktaya taşımıştır. Ayrıca, Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetine ek olarak Google Adwords Reklamları ve Mailing gibi diğer dijital pazarlama dalları için de Antalya’da bulunan dijital ajanslar sizlere yardımcı olabilirler.

Antalya Kurumsal SEO Danışmanlığı almak için, bu konuda uzman kadrolara sahip ofis ve firmalarla çalışmaya özen gösterin. Güvenilir SEO çalışmaları için, SEO ve SEM konusunda uzman ofislerden yardım alabilirsiniz. Dijital pazarlama, uzman ellerde son derece etkili ve kullanışlı bir tanıtım ve reklam aracı haline gelebilir. Google Adwords veya sosyal medya reklamları, düşük bütçelerle büyük ve son derece etkili promosyon imkânları sunar. Bu güçten faydalanmak isterseniz, Antalya’da bulunan veya Antalya İlindeki firmalarla daha önce çalışmış olan dijital ajanslarla işbirliği yapabilirsiniz. 

Antalya Bölgesinde SEO Hizmeti Neden Önemli?

Antalya Bölgesinde SEO Hizmeti, sık aranan ve talep edilen dijital reklam ve tanıtım hizmetlerinden birisidir. Nedenlerinden yukarıda kısaca söz ettiğimiz gibi, Antalya özellikle turistik ve sağlık kuruluşları açısından bir tür cazibe noktasıdır. Cazibe noktası olan Antalya, tüm dünyadaki turistlerin uğrak noktalarından birisidir. Kuruluşlar, Antalya’nın bir tür cazibe noktası olmasından hareketle dijital dünyada onu temsil etmeye çalışmakta ve bu konuda deneyimli olan kişilerle dijital pazarlama çalışmalarını sürdürmektedir.

Antalya Bölgesinde SEO hizmeti, önemlidir. Çünkü Antalya bir tür cazibe noktasıdır ve başta bacasız sanayiinin Antalya’ya çektiği popülasyon ve kazandırdığı gelirden payını almak isteyen onlarca firma, dijital dünyada firma ve markalarını en iyi şekilde temsil etmeye çalışmaktadırlar. 

Antalya SEO Hizmeti veren dijital ajanslar genel olarak estetik klinikler, diş klinikleri ve hastaneleri, sağlık kuruluşları, fiziksel perakendeciler, oteller, pansiyonlar, tur operatörleri ve benzeri kuruluşlar için dijital hizmetler vermektedirler. Bunun için firmalar, Antalya il sınırı içinde bulunan kişileri veya firmaları tercih ederek çalışan kuruluşlar aynı zamanda Antalya’nın dışından ofislerle, ajans veya tekil kişilerle de çalışmayı tercih edebilirler. Antalya SEO çalışmaları çoğu zaman İngilizce, Almanca ve benzeri dillerde de gerçekleştirilebilir. Belki de bu yüzden Antalya SEO çalışmalarında yer alacak ekip veya kişilerin İngilizce veya yabancı dil bilgilerinin iyi seviyede olması beklenir.

Antalya SEO Uzmanı Görevleri

Antalya SEO Uzmanı görevleri arasında bugün pek çok SEO uzmanı olarak çalışan ajans veya tekil kişinin gerçekleştirmesi gereken işlemler ve çalışmalar bulunur. Anahtar kelime araştırmasından, teknik SEO’ya, Google Search Console kaydından Tag Manager ve Google Analytics’e, bir web sitesinin mobil uyumlu olmasından, lokal SEO çalışmalarına ve site sayfalarını yapı / düzenlemesine kadar yapılması gereken her işlem, Antalya SEO uzmanı olarak çalışan kişiler tarafından gerçekleştirilir. Yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi, Antalya SEO Uzmanı olarak görev yapanlar, bu ilin turizm konusundaki değer ve öneminden dolayı yabancı dil bilme, yazabilme ve anlama gibi konularda yeterlilik sahibi olmak zorunda olabilirler. İşletmenizin internet sitesi için sizler de SEO Ajansı veya SEO Uzmanı ile çalışacağınızda, bunu Antalya için yapıyorsanız yabancı dil konusuna hususiyetle dikkat etmeniz gerekebilir. 

SEO uzmanı, bir tür dijital pazarlama uzmanıdır. Buna karşın SEO uzmanı için önemli olan konuların başında, örneğin bir anahtar kelimenin “tıklama başına ücreti” gibi özelliklerinden çok aranma hacmi veya web sitesini meydana getiren sayfalardaki geçme oranı çok ama çok daha önemlidir. SEO uzmanı, bir marka, firma veya kuruluşun web sitesini dijital mecralarda ve özellikle de Google’da görünür hale getirmek için çalışır.

SEM uzmanı ise yine dijital pazarlama alanında çalışıyor olmasına karşın site, anahtar kelimeler veya site trafiği ile ilgili farklı işlemleri farklı metotlarla ele alır ve harekete geçer. Antalya SEO hizmeti veren kişilerin, spesifik olarak bu il için yabancı diller konusunda bilgi ve deneyim sahibi olması gerekebilir. Çünkü içerik, özellikle SEO uzmanlığı dalının önemli bir parçasıdır. 

Güncel Referanslar

There is nothing to show here!
Slider not found.

Sık Sorulan Sorular

Antalya SEO Ajansı olarak bugün ülkemizde ve dünyada, dijital pazarlama sektörünün lideri pozisyonundaki firmalar nasıl hareket ediyorsa, o şekilde hareket etmeye özen gösteriyoruz. Anahtar kelime çalışmaları, Google Servis Kayıtları, Google Benim İşletmem ve Google Tag Manager gibi hizmetlere ek olarak rakip analizi, teknik seo, backlink analizi ve backlink alımı, lokal SEO, gerçekleştirdiğimiz başlıca hizmetler arasında geliyor. 

Antalya SEO danışmanlık hizmeti veriyor ve Antalya İlinin özel bir cazibe merkezi olduğuna inanıyoruz. SEO danışmanlık hizmetimizden aynı zamanda Antalya İl Sınırı dışındaki firma ve kuruluşlar da faydalanabilirler.

Antalya SEO Hizmeti, gerçekleştirmesi oldukça güç adımlardan oluşur. Çünkü bu il ile ilgili arama motorlarında sorgusu yapılan anahtar kelimelerdeki rekabet oranı oldukça yüksektir. Bununla beraber, turizm sektöründeki diğer anahtar kelimelerde olduğu gibi rekabet oranı ve anahtar kelime sayıları, Antalya SEO Hizmeti Fiyatlarını ciddi oranda değiştirmektedir. Fiyat almak için bizlerle ve ajansımız ile iletişime geçebilirsiniz. Bugün SEO ajansları genellikle belirlediğiniz anahtar kelimelerin sayı ve rekabet zorluğuna göre bir tür fiyat çıkarma eğilimindedirler ve profesyonel SEO uzmanı olarak çalışan kişiler genellikle bu şekilde çalışırlar. Ancak, belli bir aylık veya yıllık ücret karşılığında SEO çalışması gerçekleştiren pek çok firma da bulunmaktadır. 

Bu çalışmalardan verim alabilmek için zamana yayılması, belli bir program dâhilinde yürütülmesi önemlidir. Zira SEO, -deyim yerindeyse- oldu bittiye getirilebilecek bir şey değildir. Size çok kısa zamanda iddialı sonuçlar vaad edenlere karşı dikkatli olmalısınız.
Ajansımız arama motorlarını manipüle etmeye yönelik, sahte/aldatıcı içerikler ve hileli yöntemler kullanmaz. Her şey doğal bir süreç içerisinde, organik ve güncel SEO teknikleriyle uygulanır. Bu nedenle çalışmanın ne kadar zaman alacağı projeden projeye değişir.

SEO çalışması, Antalya Lokasyonuna özel olarak yapılabilir. Günümüzde SEO konusunda uzman olan firmaların “local SEO” olarak isimlendirdikleri adımların aynısını atmaya muktedir olan ajansımız, sizler için Antalya ile ilgili SEO çalışması yapabilir. Hatta Antalya’nın çok daha küçük alan kapsayan lokasyonları için de aynı çalışmayı yapabilmemiz mümkün. 

Antalya özelinde web tasarım hizmeti veriyoruz ve bunun SEO için önemli bir ilk adım olduğuna inanıyoruz. Gerçekten de bugün SEO uzmanı olarak çalışan kimseler, çalışma alanlarının web siteleri olmasından dolayı ister istemez web tasarımı ve web siteleri ile ilgili belli başlı konularda ve özellikle de web tasarımı ve web programlama konusunda uzmandırlar.  

Antalya SEO hizmeti için İngilizce ve diğer yabancı dilleri etkili bir şekilde kullanmak gerekli olabilir. Özellikle SEO’nun daha çok “etkili içerik” meydana getirmekle ilgili olduğunu düşünürsek, yabancı dilin bu alanda ciddi bir oyun değiştirici faktör olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.