Blog

WordPress En İyi Eklentiler 2023

Paylaş
İçindekiler

WordPress, kendi bloğunuzu, portföyünüzü veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. Peki WordPress eklentileri nelerdir ?

WordPress eklentileri yükleyerek sitenizi daha da iyi hale getirebilirsiniz. WordPress profesyonel bir site oluşturmanız ve performansınızı izlemeniz için birçok eklenti ile doludur. Bazı WordPress eklentileri ücretsizdir, diğerleri ise eşleşecek bir fiyat etiketine sahip birinci sınıf ürünlerdir. WordPress’ in kontrol panelinizden erişilebilen kendi eklenti dizini’ ni kullanarak ücretsiz eklentiler bulabilirsiniz. Ücretli eklentiler, eklentiler menüsünden Yeni Ekle seçeneği kullanılarak yüklenebilir. Üçüncü taraf eklentileri yalnızca sitenizi WordPress.org’ daki yazılımı kullanarak kendiniz barındırıyorsanız yükleyebilirsiniz . Siteniz WordPress.com’ da barındırılıyorsa, bir eklenti menünüz olmayacak.

 

WordPress Eklentileri 

        Yoast SEO

Arama optimizasyonu konusunda ciddiyseniz, bir sonraki seviyeye ulaşmak için Yoast’ı kullanın. Yoast SEO, sayfalarınızın içeriğini, resimlerini, başlıklarını, meta açıklamalarını ve anahtar kelimelerini optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı sayfa analizi sunan bir WordPress eklentisidir.

Eklentiyi, Google’a bir sayfayı veya bir dizi sayfayı dizine eklememesini söylemek için de kullanabilirsiniz. Ve hatta kopyanızın okunabilirliğini analiz eder; Cümlelerinizin ve paragraflarınızın uzunluğunu, geçiş kelimelerini veya alt başlıkları kullanıp kullanmadığınızı, çok sık pasif ses kullanıyorsanız vb. kontrol edin.

yoast 1

URL’leri otomatik olarak oluşturmak için Yoast SEO’ yu da kullanabilirsiniz (böylece yinelenen içerik için Google tarafından cezalandırılmazsınız), okunabilir XML site haritaları oluşturabilir ve kırıntıları üzerinde daha iyi kontrol sahibi olabilirsiniz. Yoast SEO’nun premium sürümü daha gelişmiş özellikler sunar, ancak ücretsiz eklenti bile sitenizin sıralamasında gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir.

    WP-Roket

Sitenizi hızlandırmak mı istiyorsunuz? Önbellek eklentisi WP Rocket arkadaşınız olabilir. WP Rocket , bir site için yıllık ücreti şuanda 375 TL’ dir. Bu kulağa biraz pahalı gelebilir. Özellikle ücretsiz olarak sunulan diğer önbellek eklentileri olduğunda fiyatın biraz uçukca olduğu gayet anlaşılmakta. Ancak bu gerçekten ödediğinizin karşılığını aldığınız birinci sınıf bir üründür.

Kurulumu çok kolaydır ve sadece birkaç dakika içinde kurulabilir ve yapılandırılabilir. Sayfa ön belleğe alma hemen etkinleştirilir ve sonuç olarak sitenizde anında hız artışı elde edersiniz. Ayrıca, bu WordPress eklentisinin tarayıcısı ön belleği önceden yüklemek için bir ziyareti simüle ettiğinden, web sitenizin arama motorları tarafından endekslenmesi anında iyileştirilir.

1.280.000’den fazla WordPress web sitesinde kullanılan WP Rocket, sitenizdeki resimlerin yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırırken yüklenmesini sağlar ve her ikisi de küçültme yoluyla HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın ağırlığını azaltır. Böylelikle yükleme sürelerinizi daha da iyileştirmektedir. Ayrıca, birinci sınıf bir ürün olmak, düzenli güncellemeler ve mükemmel müşteri desteği alacağınız anlamına gelir.

       Gravity Forms

WordPress sitesi için iletişim formuna ihtiyacınız varsa, Gravity Forms idealdir. Şu anda bir milyondan fazla site tarafından kullanılmakta olan Gravity Forms , teknik bilgi gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde karmaşık iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan bir WordPress eklentisidir. Kullanıcı dostu bir düzenleyici, dahil etmek istediğiniz alanları seçmenizi, seçeneklerinizi yapılandırmanızı ve ardından formları WordPress sitenize yerleştirmenizi ister.

Dilerseniz, formunuzu birden çok sayfaya bölebilir ve kullanıcıların süreçte ne kadar ileri gittiklerini bilmelerini sağlayan bir ilerleme çubuğu gösterebilirsiniz. Ayrıca, bir HubSpot eklenti entegrasyonu vardır. Ayrıca, formları belirli zamanlarda görünecek ve kaybolacak şekilde planlayabilirsiniz; fiyatlandırma alanları ile sipariş formları oluşturun; ve hatta sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan WordPress gönderileri oluşturan bir blog elde edin.

WordPress Nedir başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Union İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM