Union İstanbul

En İyi Wordpress Soru Cevap Temaları

En İyi WordPress Soru Cevap Temaları ve Eklentileri

Paylaş
İçindekiler

WordPress soru cevap teması mı eklemek istiyorsunuz, ya da sadece soru cevap üzerinde bir site mi yapmak istiyorsunuz? Çoğu zaman birçok insan her gün aynı soruları soruyor. WordPress soru cevap scripti, wordpress soru cevap eklenti önerisi, bunun gibi bir çok soru gelmekte. Bu soruları tekrar tekrar cevaplamak yorucu ve verimsiz olabilir. Bunu yapmak yerine, web sitenizin bir bölümünü buna ayırabilirsiniz. Aslında, soru ve cevaplara dayalı bütün bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Zamanla küçük sitelerden, tam gelişmiş çevrim içi topluluklara dönüşen bir çok soru-cevap web sitesine dönüşebilir. Bunlara en iyi örnekler; Yahoo Answers, Kızlar Soruyor ve Ask.fm’ dir.

 

WordPress’ te Neden Soru ve Cevaplar Bölümü Eklemelisiniz ?

Web site sahibinin, ziyaretçilere yönelik sorular ve cevaplar için WordPress’ i kullanmak istemesinin birkaç nedeni vardır. Yukarıda söylediğim gibi, işletmelere aynı sorular tekrar tekrar sorulur. Bu nedenle hemen hemen her büyük işletmenin web sitelerinde sık sorulan sorular (SSS) bölümü vardır. Bu, aldığınız en yaygın soruları yanıtlamak için kullanılabilir. Ayrıca, destek ekibinizin yararlanabileceği kullanışlı bir araçtır. Soru ve cevaplara ayrılmış bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. İnsanlar bir sorunun cevabını bulmak için internete büyük ölçüde güveniyor ve bunu yapmak için bir web sitesi oluşturanlar da var. Kızlar Soruyor, Yahoo Answers, Ask.Fm, Quora ve Reddit, bir topluluğun soru sorması ve cevaplaması için bir alan yaratmanın işe yaradığını kanıtladılar. Sizde bunu yaparak çok para kazanabilirsiniz.

En önemlisi de ziyaretçilerinizin bu bölümden haberdar olduğundan emin olmalısınız. Bunu web sitenize yeni bir özellik olarak ekliyorsanız, hak ettiği ilgiyi gördüğünden emin olun. Bunu nasıl yapacağınız tamamen ne için olduğuna bağlı. Tabii ki, web sitenizin tamamı sorular ve cevaplardan oluşuyorsa, herhangi bir yardıma ihtiyacı olmamalıdır. Ancak, popüler sorulardan oluşan bir liste oluşturarak ve bunları kendi web sitenizde sorarak onu güçlendirebilirsiniz. Bu, bir kitle çekmenize ve bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Seo konusunda da iyi bir girişim yapılmalı ki Google, sitenizin soru bölümünü veya sitenizin tamamını üst sıralara yerleştirebilsin. Aksi takdirdi sadece boşa sorular açıp cevaplamış olursunuz.

 

En İyi 5 WordPress Soru Cevap Teması

Aşağıda 5 adet themeforest üzerinden satılan en popüler wordpress soru cevap teması önerisini göreceksiniz. Hadi hemen geçelim isterseniz.

 

Discy – Social Questions and Answers WordPress Theme

discy tema

Discy, Çevrimiçi Topluluklar, Niş Sorular ve Cevaplar Web Siteleri, Pazarlama Web Siteleri, Geliştirici Web Siteleri veya her türlü Sosyal Topluluk için özel olarak tasarlanmış çarpıcı, profesyonel ve esnek bir sosyal soru ve yanıt WordPress temasıdır. Discy Now ile StackOverflow, Quora veya Yahoo Answers gibi çevrim içi, tam özellikli soru ve yanıt topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Ask Me – Responsive Questions & Answers WordPress

ask me tema

Bana Sor, WordPress temasının soru ve cevaplarıdır, daha fazla özellikle birlikte gelir. Bana Sor, kullanıcı için profil sayfalarına, soru sayfalarına ve yanıt sayfalarına sahiptir.

Ask Me – Responsive Questions & Answers WordPress eklentisine linkten ulaşabilirsiniz.

 

InfoCenter – Knowledge Base and Q/A WordPress Theme

infocenter tema

InfoCenter, müşteri memnuniyetini artıracak 7/24 Self Servis desteği sağlamanıza yardımcı olur. Soru/Cevap, SSS, Bilgi Tabanları, Forumlar, Widget’ lı alanlar, Ajax Oylama sistemi hepsi bir arada, WordPress tabanlı kapsamlı bir bilgi tabanı çözümü sağlamak için sorunsuz bir şekilde çalışır.

 

Scisco – Questions and Answers WordPress Theme

scisco tema

Scisco, çevrim içi topluluklar için özel olarak tasarlanmış bir Sorular ve Cevaplar WordPress temasıdır. Kolaylıkla StackOverflow, Yahoo Answers veya Quora’ ya benzer tam özellikli bir Soru-Cevap ağı oluşturun.

Kullanıcılar soru sorabilir, soru cevaplayabilir, itibar puanları alabilir, cevapları beğenebilir/beğenmeyebilir, front-end profilleri oluşturabilir, birbirlerine özel mesaj gönderebilir, diğer kullanıcıları ve aktivitelerini takip edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirler.

Scisco – Soru Cevap Temasını linkten inceleyebilirsiniz.

 

En İyi 5 WordPress Eklentisi

Aşağıda beş adet themeforest üzerinden satılan en popüler wordpress soru cevap eklenti önerisi göreceksiniz.

 

WooCommerce Products Questions Answered System

WooCommerce urunleri Sorulari Cevaplama Sistemi

“WooCommerce Ürünleri Soruları Cevaplama Sistemi” , herhangi bir ürün için cevaplanan soruların en iyi eklentisidir. Müşteri, woocommerce’ in herhangi bir ürün detayını sorabilir ve yönetici bu sistemi kullanarak sorularına kolayca cevap verebilir. Çok kolay ve tamamen özelleştirilebilir. Aşağıdaki bu eklenti, WordPress ve WooCommerce en son sürümüne kadar uyumludur.

 

Quoramatic – Questions and Answers Post Generator Plugin for WordPress

Quoramatic–Sorular ve Cevaplar WordPress icin Post Jenerator Eklentisi

Quoramatic – Sorular ve Cevaplar WordPress için Post Jeneratör Eklentisi, Quora’dan sitenize soruları ve cevapları içe aktaracak son teknoloji bir Quora kazıyıcı eklentisidir. İngilizce sorularla sınırlı değilsiniz. Herhangi bir Quora dilini tarayabilirsiniz. Türkçe, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca veya mevcut herhangi bir dil ile kullanılabilir.

 

Sabai Discuss – Q&A forum plugin for WordPress

Sabai Discuss eklentisi

Sabai Tartışma, WordPress için birinci sınıf bir soru ve cevap eklentisidir. Eklenti, kullanıcıların Stack Overflow veya Yahoo Answers’ a benzer sorular sorma ve yanıtlama becerisine sahiptir.

 

Ultimate Quiz Plugin For WordPress

Ultimate Quiz eklentisi

Bu biraz daha sınava yönelik soru sorma eklentisi gibidir. Sadece sıra dışı soru sorma eklentilerine veya temalarına yer vermek yerine bunu da listemizde bulundurmayı tercih ettik. WordPress için nihai sınav eklentisi de denebilir.

 

Give Me Answer – WordPress Q&A Forum Plugin

Give Me Answer eklentisi

Give Me Answer, WordPress için birinci sınıf bir soru ve cevap eklentisidir. Eklenti, kullanıcıların Stack Overflow veya Yahoo Answers’a benzer sorular sorma ve yanıtlama becerisine sahiptir.

En iyi 3 WordPress Üyelik Eklentisi başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

 

WordPress’te nasıl soru ve cevap eklerim?

WordPress’ te soru ve cevap eklemek için, eklenti ekle kısmından, önerdiğimiz soru cevap eklentilerinden bir tanesini ekleyerek bu işi çözebilirsiniz.

Nasıl WordPress Soru Cevap Sitesi Oluşturabilirim ?

Yazımızda belirttiğimiz Soru cevap eklentilerinden bir tanesini, örneğin ; Quoramatic – Sorular ve Cevaplar WordPress için Post Jeneratör Eklentisi, bu eklentiyi sitenize kurarak soru cevap sitesi oluşturabilirsiniz.

Picture of Union İstanbul
Union İstanbul
Union Ailesi olarak, tüm reklam mecraları ile güçlü ilişkilerimizi kullanarak, markalarımızın hedef kitlesine uygun doğru mecraları kazançlı alanlara dönüştürüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!