Home Blog Google Haritalara Yer Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Haritalara Yer Ekleme Nasıl Yapılır?

union istanbul

Gittikçe daha fazla kişi, ziyaret edilecek yeni yerler keşfetmek için Google Haritalar’ı kullanıyor. Bu, fiziksel konumlarına ziyaretçi sayısını artırmak isteyen işletmeler için en uygun araçtır.

Google Haritalar Nedir?

Google Haritalar, günümüzde en çok kullanılan hizmetlerden biridir. Mesafeyi ölçmekten yol tarifi sağlamaya kadar, kullanıcılara çeşitli şekillerde yardımcı olur. Şimdiye kadar Google Haritalar’ı ikna etmek için kullandınız, ancak Google’ın artık kullanıcıların Haritalar’a eksik yerleri eklemesine izin verdiğini düşünüyor musunuz?

Google Haritalar’a Yer Nasıl Eklenir?

Google Haritalar’a nasıl yer eklerim? Bir işletme veya önemli nokta gibi yerleri haritaya herkese açık olarak ekleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda, bir evin veya dairenin adresini de ekleyebilirsiniz. Google haritasına eksik bir yeri eklemek için izleyebileceğiniz adım adım bir kılavuz.Google Haritalar’ı kullanmaya başlamadan önce aşağıdakileri yapmanız gerekir. Öncelikle Google Haritalar’ın mevcut konumunuza ve hoparlörlerinize erişmesine izin verin.

Bilgisayar Kullanarak Google Haritasına Eksik Bir Yer Nasıl Eklenir?

Bilgisayarı kullanarak Google haritasına eksik bir yer eklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Öncelikle bilgisayarınızı açın ve Google Haritalar’ı ziyaret edin.
  • Ardından, bir adres arayın.
  • Eksik bir yer ekle’yi tıklayın.

Evinizi haritada hızlı bir şekilde bulmak için ev adresinizi bile ayarlayabilirsiniz. Siz paylaşmayı istemediçe, başka hiç kimse evinizi göremez.

Android Kullanarak Haritada Eksik Bir Yer Nasıl Eklenir?

Eksik bir yeri Android kullanarak haritaya eklemek için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle, Android üzerinden Google Maps uygulamasını açın.
  • Katkıda Bulun’a ve ardından Yer ekle’ye dokunun .

İphone ve İpad Kullanarak Eksik Bir Yer Nasıl Eklenir

İPhone ve iPad kullanarak eksik bir yeri eklemek için izleyebileceğiniz adımlar

  • Iphone veya Ipad üzerinden Google Maps uygulamasını açın
  • Ardından, Contribute Contribute’a ve ardından Bir yer ekle’ye dokunun .

İşletmeniz Hakkında Bilgi Ekleyin

İşletme bilgilerinizi Google Haritalar’da bile güncelleyebilirsiniz. Bir işletmeniz varsa, giriş bilgilerinizi ücretsiz olarak güncellemek için Google My Business’ı kullanabilirsiniz . Ekledikten sonra çalışma saatleriniz, adresiniz ve fotoğraflarınız gibi ayrıntıları hızlı bir şekilde yönetebileceksiniz. Google Haritalar’da işletme bilgilerinizi güncellemek için işletmenizi sahiplenmeniz ve doğrulamanız gerekir.

İşletmenizi Google Haritalar’a Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Google arama, web sitesi ziyaretleriyle sonuçlanan aramaların büyük çoğunluğunun başlangıç ​​noktası olsa da, Google Haritalar aynı zamanda mağaza veya restoran gibi fiziksel bir konuma sahip işletmeler için büyük bir tıklama ve ziyaretçi çekicidir.

Google My Business nedir?

Google My Business, işletmelerin işletmelerinin Google Haritalar’da nasıl göründüğünü yönetmelerine olanak tanıyan ücretsiz bir çevrimiçi platformdur. İşletmenizi Google Haritalar’da listelemek için gerçekten bir web sitesine sahip olmanın zorunlu olmadığını belirtmekte fayda var, ancak Google’ın yerel arama sonuçlarında size daha fazla görünürlük sağlamaya yardımcı olacak ve bu da satış alma konusundaki değişikliklerinizi artıracaktır.

ilginizi çekebilir > Wordpress Whatsapp Eklentisi & Kurulum Rehberi

Önerilenler

Yorum Yap