Home Blog İnstagram Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır?

union istanbul

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram hesabını silmek isteyenler bazı adımları takip ederek işlemlere devam edebilir.

İnstagram Hesabını Geçici Silme

İnstagram hesap silme işlemlerinde geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı türde işlem yapılabilir. Geniş bir kullanıcı kitlesi olan bu sosyal medya uygulamasında siteyi kullanmak istemeyenler için veya bir süreliğine kapatarak hesap dondurma isteyenlere yönelik geçici hesap silme işlemi nasıl yapıldığı merak ediliyor.

İnstagram Hesap Silme Linki

İnstagram hesap silme linkine tıklayarak kalıcı olarak hesap silme işlemini yapabilirsiniz.  Sayfadan giriş yapıldığında önce kendi kullanıcı isminiz ve şifrenizle sisteme giriş yapın. “Hesabını Sil” bölümüne gidin ve oradan da “Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna kendi durumunuza en uygun olan seçeneği bulun. Bir seçim yapmanızın ardından şifre girişi yaparak, kalıcı kapatma, kalıcı olarak hesap silme seçeneğini işaretleyin. Bunun ardından talebiniz aktif hale gelecektir.

Farklı Bir Hesabı Kalıcı Olarak Silmek

Instagram hesabında farklı bir hesabı kalıcı olarak kapatmak istediğinizde, aynı şekilde Hesabı Sil bölümüne gelinir ve sağ üst kısımda kullanıcı ismine tıklayıp bu alanın yanındaki simgeye dokunup çıkış yapın. Yani bir instagram hesabı içerisinde çoklu hesap olmadığı için önce var olan hesaptan çıkarak hangi instagram hesabını silmek istiyorsanız buna göre yeni giriş yaparak hesap kapama işlemi yapılmalıdır. Başka hesapları sadece arama olarak kullanabilirsiniz. Güvenlik önlemi açısından bu hesap silme işlemi başkaları tarafından yapılamamaktadır.

İnstagram Hesap Dondurma

Kullandığınız Instagram hesabını geçici olarak dondurmak için bazı adımları takip ederek ilerleyebilirsiniz. İnstagram dondurma linki  üzerinde hesap girişi yapmanızın ardından geçici hesap silme -geçici kapatma nasıl yapılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Linke tıklamanızın ardından şu aşamaları takip etmelisiniz:

  • Mobil tarayıcı veya bilgisayardan girişle Instagram dondurmak için sağ üst bölümdeki simgeye dokunun ve profil düzenle kısmına tıklayın.
  • Ekranın sağ altındaki “Hesabımı geçici olarak kapat” bölümüne gelerek tıklayın.
  • Açılır menü üzerinden seçim yaparak “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna yanıt veriniz.
  • Yeniden şifrenizi girin ve geçici olarak hesabınızı kapatmış olursunuz.
  • Hesabınızı geçici kapattığınızın göstergesi olarak şifre ve kullanıcı ismiyle yeniden giriş yapınca hemen aktif kullanım yapılır.
  • Eski şifre ve kullanıcı isminizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum kısmına tıklayarak mail adresinize gönderim talep edebilirsiniz.

 Hesap Kapatmadan Kişi Engelleme

Instagram dondurmak ve hesap kapatıp açmak istemeyenler için istemediğiniz kullanıcıları engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Sisteme giriş yapıldığında kullanıcı isminin üzerine geldiğinizde seçenekler kısmından engelleme butonuna basılabilir.

Instagram Hesap Silme Neden Yapılır ?

Genellikle hesap üzerine kayıtlı mail adresini kullanmaktan vazgeçenler, hesaptaki video ve fotoğrafların artık görünmesini istemeyenler, başkalarıyla görüntü açısından bir paylaşım yapmak istemeyenler instagram hesabı silme işlemine başvuru yapabilir. Dilediğinizde yeni bir profille yeni hesap açımı yapılabilir.

Dilerseniz facebook hesap silme nasıl yapılır başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilenler

Yorum Yap